Jak vyhnat krtka?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#136 Příspěvek od jova1 »

A já pořád, co mi to ten nápad s plynem připomíná :roll:
https://youtube.com/watch?v=LzApW0WsVfs

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#137 Příspěvek od doktor365 »

Tak teď se asi všichni krtci probudili.Nejen u nás ,všichni kolem to mají zryté jak od prasat :D .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#138 Příspěvek od EKKAR »

jova1 píše:A já pořád, co mi to ten nápad s plynem připomíná :roll:
https://youtube.com/watch?v=LzApW0WsVfs
Oni to dokonce prodávají jako nástavec na tlakový flašky s odpalovacím jiskřištěm - stačí si na TyTrubce zadat do vyhledávání slovo "Rodenator" a najde to hrst videí, jak s tím Amíci odpalujou v polích a zahradách nejrůznější nory ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#139 Příspěvek od hajeklubos »

Co vím, tak funguje lov. Trvale osazená železa na „ polního hraboše a hryzce“ cca za100Kč. Toho přece lovíš. Musí být rezavá, rozhýbat, nemazat a destičku vsazovat pomocí kleští. Na nic co přijde do země nesahat. Překrýt drnem. Hlavně o tom nekecat, někdo tě práskne.
Krtka ty ale přece nelovíš tam je dost ohebný zákon.
Luboš

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#140 Příspěvek od EKKAR »

Škůdce nelovíš. Škůdce hubíš. Lov je zabíjení pro obživu nebo přímej jinej užitek ze zvířete = rohy, kůže, kosti, kopyta ... Hubení je likvidace jedinců určitýho druhu výhradně proto, aby se snížil jejich počet, ideálně na nulu - protože v jakýmkoliv nenulovým počtu páchají škodu. A je jedno, jestli hubíš vši, mandelinky nebo jiný různobarevný zloděje ... I proto bejvalo v demokraticky smejšlejících společnostech dobrým zvykem nestíhat vlastníka-hospodáře za pytláctví, pokud zabíjel výhradně škůdce ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#141 Příspěvek od doktor365 »

Koupím ty železný kleště, ono to někde na chalupě možná je po tátovi, ale nevím kde. Kolega v práci nakoupil tu pistoli na patrony na to nadává ,že mu patrony zvlhnou a nestřílí to, pak nějakou plastovou to má prý stále zahrnuté. Ono asi to není tak jednoduché. Na podzim jsem zkoušel ty petardy, to pomohlo tak na 10dní a zase jede nanovo.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#142 Příspěvek od ransom »


Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#143 Příspěvek od ok1hga »

zajímavý a jednoduchý nápad na chytnutí krtka . . .

https://youtu.be/mwLxhRbyfwc

. . . ovšem je otázka, jestli tam vleze.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#144 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je strašný video, vždycky je tam pár vteřin kočka a pak jen reklamy. Asi nemám ten správnej filtr...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#145 Příspěvek od kejki »

ve FF uBlock origin a je to bez reklam.
V podstatě zahrabal vyšší nádobu s návnadou hrana na úroveň dna nory, přikryl deskou a zahrabal. Trošku to přifilmoval, protože při zahrabávání by musel tu nádobu naplnit hlínou...

Uživatelský avatar
VASEK_W
Příspěvky: 651
Registrován: 11 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pelhřimov

#146 Příspěvek od VASEK_W »

Mám také FF uBlock origin a je to bez reklam. Nikdy žádná v žádném videu !!! Jo, "uBlock origin" je super :prst: :prst: :prst: :prst: :prst:

Podle mne tam nic nepřifilmoval, protože ten zhruba 25cm kus odpadní trubky zahrabal svisle na východu z nory pod její úroveň. A krtek tam spadne a po hladkých stěnách se již nahoru nevyhrabe. A v té trubce z toho důvodu nesmí být žádná hlína !!!

Vašek

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#147 Příspěvek od bu2520 »

Tento systém mám už dávno vyzkoušený, akorát místo trubky třílitrová sklenice na okurky, nefunguje. Vždy to krtek obešel a to ještě do třičvrtě zahrnul sklenici hlínou. Tak, že kdyby do ní spadl stejně by vylezl. Ale když člověk narazí na nějakého mladého hloupého, může mít úspěch.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#148 Příspěvek od kejki »

Právě, zahrne trubku, ve které je hlína, sype to na desku a padá mu to pod ní a pak vyndá čistou trubku s krtkem. Tak určitě

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#149 Příspěvek od hajeklubos »

Vážení teorie pěkná. Počítá bohužel s tím, že krtek je hlupák ale on není. Ta mrcha pozná, že jsi železa překryl plastovým kýblem, cítí to a obreje. Jediné co funguje spolehlivě vyhrabat prostor pro železa rezavou lopatkou, do díry nesahat rukou. Vložit železa na které dole také nešaháš a překrýt je z každé strany drnem. Jak jednoduché a účinné.
Luboš

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#150 Příspěvek od kokun »

kejki píše:... Trošku to přifilmoval, protože při zahrabávání by musel tu nádobu naplnit hlínou...
VASEK_W píše:Podle mne tam nic nepřifilmoval, protože ten zhruba 25cm kus odpadní trubky zahrabal svisle na východu z nory pod její úroveň. A krtek tam spadne a po hladkých stěnách se již nahoru nevyhrabe. A v té trubce z toho důvodu nesmí být žádná hlína !!!
bu2520 píše:... Tak, že kdyby do ní spadl stejně by vylezl. Ale když člověk narazí na nějakého mladého hloupého, může mít úspěch.
kejki píše:Právě, zahrne trubku, ve které je hlína, sype to na desku a padá mu to pod ní a pak vyndá čistou trubku s krtkem. Tak určitě
Tady jsem taky už psal:
kokun píše:Tonda . . . najednou říká: "Chytil jsem 2 krtky"!
Já na to: "A kde a jak proboha?" (neměl tam ani motyku).
Tonda: "No, podebral jsem ho rukou, vyhodil na chodník a zašlápl".
Já se jdu podívat - na chodníku, vedle záhonu s jahodami (mj. už krásně zralýmy) leží 2 krtci.
Tonda: "To jsou ještě mlaďoši, ještě byli hloupí, tak se nachali chytit. A určitě jich je tu ještě víc". (Je fakt, že se tam krtek "držel" už snad 2 roky.)
Já na to: "No jo, ale ti další si to mezi sebou už pověděli!" :lol:

Dnes ráno - 7,30hod.
Vyjdu s kolem za barák (jedu na chalupu pozalívat jahodníky) - Tonda jde ze zahrádky a říká: "Představ si, že jsem včera v 10hod. chytil další 2 krtky! A představ si, že by všichni byly samice, co bysme tu měli příští rok?"

Takže, otázka "Jak na krtka?" - jedině můj soused Tonda (4 krtci za 2hod. - a chytá je holýma rukama) :prst: :potlesk: :aplause:
Podobné ruské video jsem viděl už před dvěma roky - jen namísto odpadní trubky tam borec zakopal kbelík. Musel vykopat více hlíny, zato kbelík má daleko větší objem. Než ho krtek zahrne hlínou (aby nevylezl), tak by jí tam musel nahrnout hoóódně!
Po jeho shlédnutí jsem to aplikoval na zahradě (na chalupě). Předloni v létě.
Jen namísto kbelíku (musel bych jít hodně do hloubky - ornice tam mám cca 30÷40 cm a pod ní už je štěrková "naplavenina"), jsem tam zakopal takový malý plast. kontejner (soused v něm koupil - někde v UNI-hobby - sazenice rybízu, či angreštu) - obsah asi jen 5 litrů.
Takže jsem nemusel tolik do hloubky - vrch kontejnerku musel být v úrovni těch krtčích chodbiček.
Ano - a vykopal jsem to v místě po krtinci tam, kde měl právě "křižovatku" - 3, či 4 chodby z onoho místa. A ono místo jsem pak pouze překryl plechem ze staré pečicí trouby a zatížil menší dlaždicí (abych ho mohl lehce kontrolovat).
Trvalo to snad 2 měsíce, než se jeden chytil - a to jsem několikráte musel vyhrabat hlínu z kontejneru (rukou - v rukavici). Byl vždycky zaplněn tak do ²/₃, či ³/₄ hlínou.
Vloni na jaře jsem zase vyhazoval hlínu z kontejnerku - a s ní i 2 mrtvé krtky (které jsem ani neviděl - byli v té hlíně, uvnitř). Asi to byli ti "hloupí mlaďoši" a pak je tam pohřbil-zahrabal ten starý 8O
Past je tam už tedy nastražena třetím rokem - a je fakt, že široko daleko teď krtci neryjí . . .

P.S.
A jsou tam i mnohem drastičtější videa - borec je tam chytá třeba na rybářské trojháčky (vytáhne ho z díry a visí mu tam jak Jánošík), ... jiný je zase probodává "jehlicemi" ze svař. drátu, ... ty "železa" patří spíš k těm humánnějším, . . .
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Poradna“