Skylink-několik stanic se zasekává

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#136 Příspěvek od BIDLO »

V podstatě s výjimkou značky AB nebo konkrétně úzký Inverto Multiconnect, které jsem sice v ruce nikdy neměl ale na které jsem zrovna nějak pochvalné reakce neslyšel, je to jedno, jakýkoli LNB twin.

Po té smlouvě bych se ale podíval a to bez ohledu na LNB nebo anténu. Budeš to chtít někdy zrušit a bez toho jsi namydlený.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#137 Příspěvek od stasek »

Nestraš, to snad né, je to přece jen papír.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#138 Příspěvek od BIDLO »

Papír jo ale se všemi údaji včetně čísla smlouvy. Jak chceš pak dokazovat že jsi opravdu vlastník nebo uživatel?
Přiznám se ale že s podobnými věcmi se ale setkávám hodně často, když chci po někom třeba prachobyčejný návod k obsluze poněvadž se potřebuji mrknout na nějaký údaj či technickou informaci tak to je většinou neřešitelný problém, lidi vůbec netuší co kde dali. A přitom stačí jednoduchá věc a tj. veškeré smlouvy,návody či záručáky ukládat na jedno jediné místo. Tak to provozuji i já a nikdy jsem díky tomu nic nehledal. Prostě u nás sranda.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#139 Příspěvek od stasek »

To že jsem uživatel snad nemusím dokazovat, protože jim platím, takže vědí, od koho peníze jdou. Majitel nejsem, je to jen zapůjčený.
Pořádek byl pro mně vždycky luxus a nikdy jsem nebyl schopen ho udržet. S tím bohužel nic nenadělám. Všichni nade mnou v tomto ohledu zlámali hůl.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#140 Příspěvek od BIDLO »

Jo já vím, nebo třeba "alkohol zpomaluje reakci, vždy však urychlí vyřízení Vaší objednávky", tehdy toho kolovalo hodně. Co se týče toho pořádku tak snad není takový problém si určit nějakou krabici či šuplík kde si dávám všechny tyhle věci, to snad není tak tragická a neřešitelná věc.
Ale to jsme odbočili, nyní je důležité jak bude stasek postupovat dál.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#141 Příspěvek od stasek »

Postupuji tak, že jsem si u Zenesu objednal konvertor. Oni ho mají v nabídce označenej zelenou fajfkou, ale technik mě napsal, že ho objednají a bude do týdne, pak mi dá vědět. Objednal mi ho 1.4.Takže ihned jak dojde skáknu pro něj, namontuji a pochlubím se.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#142 Příspěvek od kokun »

Jen aby bylo čím.
Píšu, že je to oprava metodou "pokus - omyl" :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#143 Příspěvek od BIDLO »

S tím se holt musí počítat, proto jsem taky na začátku psal spíš o zápůjčce jako o lepším řešení.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#144 Příspěvek od stasek »

Cena je 249 kaček, už jsem do toho vrazil asi 7 stovek, tak holt to vyleze na tisícovku. Přinejhorším mi to zůstane a vracet budu původní. Ale pokud by to nebyl ten konvertor, tak by musely být oba přijímače se stejnou vadou a to nepředpokládám.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#145 Příspěvek od Kvicala_r »

z fotky to není patrné, ale není ta parabola šmrnclá? Tím myslím - jednou se mi stalo, že to někdo protahoval střešním onem a příčně ji zkroutil.
Výhled od paraboly máš ÚPLNĚ volný? Není někde v "dálce" něco jako strom-y, budova, komín?
Jednou se mi i stalo, že do konvertoru přímo pražila Wifi a vzhledem k pásmu 2G4 po směšování to taky taročilo..

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#146 Příspěvek od BIDLO »

Taky už mě to napadlo že chyba může být i v parabole samotné. Navíc ta jejich kvalita je prachbídná i pokud není šmrnclá.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#147 Příspěvek od kokun »

Ano, bývají jak vrtule, ale ono mu to snad kdysi i chodilo - zvláště když měl montáž od nich.
No, ale taky to asi bylo na hraně už od začátku, zvláště když psal, že to seká i u jeho dcery (na jiné adrese a jiné sestavě).
Njn - vlákno 10 stran v podstatě o ničem, resp. o "posraném DIGI" :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#148 Příspěvek od BIDLO »

Nakonec se možná zjistí že bude lepší vyměnit celou anténní jednotku. Zase na druhou stranu to vyhozené peníze nejsou, vše se dá využít příp. i u Skylinku či Freesatu.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#149 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji přátelé, tak po delší odmlce se znovu ozývám. S tou prodejnou Zenes byly vcelku problémy, jejich objednávání trvalo víc jak 14 dnů, nakonec jsem koupil sice dražší, než jsem původně chtěl investovat, ale tento měli na prodejně. Potřeboval jsem kus s průměrem 40mm na objímku, co ho drží. Konvertor má značku Black premium a byl za 320Kč. Po namontování od oka ihned fungoval a s kamarádem, co mě přes okno navigoval jsem ho během několika vteřin nastavil na cca 75% té spodní červené linky na bargrafu. Původně byl cca na 25-35%. Přívody-F konektory mám už s O kroužkem, ale ještě jsem je pro jistotu omotal vulkanizační páskou, jak radil Honza Kokun. Takže se nakonec podařilo, starý si schovám, kdybych ho musel někdy vracet. Chtěl bych vám poděkovat za nápady a rady, který mě nakonec dovedly ke zdárnýmu výsledku. Díky tedy. :D

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#150 Příspěvek od BIDLO »

Takže nakonec přece jen nějaké podivné LNB. Tak snad to nyní už bude fungovat, byť štelování přes okno není zrovna nejlepší nápad, daleko přesnějšího výsledku se vždy dosáhne pokud ty údaje vidí přímo ten který anténou pohybuje. Jinak ten starý opravdu nevyhazovat.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “