Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#136 Příspěvek od josef_novak »

Tak tohle je můj favorit:
..... je nutné si stáhnout a provést upgrade necertifikovaného firmwaru (v1.3B7). K dispozici získáte i funkci HDMI-CEC, která jinak není dostupná.

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#137 Příspěvek od LADER »

Zdravím,
taky přispěji se svou troškou do mlýna.
Na doporučení známého jsem koupil Evolveo Omega T2 DT-3060. Bohužel se zasekává. Zasekávání se projevuje tak, že TV normálně funguje, ale nejde STB ovládat (přepnout program, vyvolat EPG ...). Stává se to tak v průměru 3x za den (někdy třeba jen jednou, nebo vůbec, někdy zase vícekrát). Stačí jej vytáhnout ze zásuvky, zase zapnout, počkat minutu, než naběhne a zase funguje dál. Pokud nechci přepnout program, tak to nevadí.
Kamarádovi, který mi jej doporučil, to prý dělá také. Škoda, že mi to řekl až potom, co jsem mu řekl co mi dělá můj.
Dalšímu kamarádovi jsem řekl, ať si koupí jaký chce, jen ne tento. Koupil si nějaký Tesla, ale nevím typ. Ten prý funguje bez chyby.
Další kamarád si koupil Strong SRT 8211. Ten se mu zasekává taky. Byl prý v OKAY a tam mu řekli, že ať to neřeší, že to je vlastnost všech set-top-boxů.
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#138 Příspěvek od josef_novak »

Nejspíš se přehřívají, něco ohledně Omegy.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#139 Příspěvek od decmen »

Zatím jsem instaloval víc jak 10ks Tesla Vista-bez reklamace a několik Tesla TE-310, taky bez reklamace. Tesla mini - z 10ks jedna reklamace - nereagoval na DO.edit: do Tesla Vista doporučuji nahrát poslední sw.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#140 Příspěvek od Nagant »

A funguje na těch Teslách dobře i nahrávání DVB-T? Na USB flash disk, FAT32 či NTFS, do souborů o velikosti 4GB?

Pozn. Do Strong SRT8211 jsem nahrál FW 2.3.8 - a během několikahodinového provozu jsem zatím žádný problém nezaznamenal. Ale na hodnocení je zatím brzo.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#141 Příspěvek od decmen »

U Tesla Vista je aktuální sw 1.0.4 - podle sdělení Inter-satu se tímto řeší : cituji " u nového softwaru je to větší stabilita, oprava automatického vypnutí při zapnutém časovači nahrávání a možnost nastavení až 30 časovačů."
Já dělám montáže už pouze na T2 , jestli jsou nějaké problémy s nahráváním T , to netuším. Ale poslední kusy Tesla T-310 si paní přála vyloženě na to, aby mohla nahrávat pro vnoučata apod.

Uživatelský avatar
rysTR
Příspěvky: 171
Registrován: 13 led 2011, 01:00
Bydliště: Třebíč

#142 Příspěvek od rysTR »

Zdravím pánové a mám následující dva dotazy - pokud mohu:

1. Máme v ložnici barevnou televizi, staršího data Zn: CRW - TECH
U této TV jsem měl zapojený setopbox Zn: D1-BOX T22, který nedávno odešel asi do věčných lovišť.
Nahradil jsem jej před vánocemi setopboxem Zn: EMOS EM 180 HD.
Stal se zázrak a TV jede, jak snad nikdy nejela(doufám, že si to nerozmyslí!) Barvy jsou snad lepší jak u druhé TV, která jede bez setopboxu. Napojení je přes SKART a normální antenu , vedoucí oboje ze setpboxu
Otázka: bude třeba ještě něco s tím dělat, až zavedou tu novou verzi?

2. V obyváku máme televizi bez setopboxu Zn: SAMSUNG UE 40 EH 5300 ( výrobní číslo : ZP13 SODB 00 859)
Jaký přístroj, nebo vybavení budu potřebovat po zavedení toho nového systému vysílání? Eventuelně, co by se dalo doporučit?
Napojení je možno přes SKART i HD(?)
Ps.. Je mi přes 70 a hlava to už nějak nebere.Proto bych uvítal s povděkem jakoukoliv radu.
Používám v obou případech samostatnou síťovou anténu

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#143 Příspěvek od Hill »

  1. CRT televize, tedy s klasickou vakuovou obrazovkou, umí jen standardní rozlišení. Konečně SCART toho také víc nepřenese. Ale, jestli ti obraz vyhovuje, proč ne? Komerční stanice stejně terestricky vysílají jen v SD.
    Settopbox EMOS EM180 HD, který tam máš, umí DVB-T2 i kompresi h.265, takže s tím nemusíš dělat nic, jen přeladit na nové kanály, až DVB-T vypnou.
  2. K tomu Samsungu bude stačit dokoupit settopbox DVB-T2/HEVC s HDMI rozhraním, ať aspoň na programech ČT využiješ vysoké rozlišení (na to propojení SCARTem nestačí a vlastně ho nebudeš ani potřebovat). Televize bude sloužit jako monitor. Teď zrovna pár dní testuji settopbox Tesla TE310, zatím je z těch, co mi tu prošly, nejstabilnější a k obrazu ani zvuku nemám připomínky. Je první, který bych doporučil. Ale do té doby, než to nastane, třeba budou ještě lepší a/nebo za nižší cenu.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#144 Příspěvek od kbulda »

https://www.eva.cz/zbozi/82835/dvb-t-pr ... te-310-hd/
https://www.eva.cz/zbozi/83619/dvb-t-pr ... alma-2860/
Rozhoduji se, který koupit ?
Nikde se nemohu dočíst, zda se zapne sama TV při zapnutí set-top boxu.
Ví to někdo ?

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#145 Příspěvek od decmen »

U žádnýho z těch dvou se Ti sama nezapne ani nevypne. Musíš použít DO k televizi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#146 Příspěvek od Hill »

Jo, je to krok zpět: to, co měly některé CRT televize se scartem, jako volitelnou funkci, to už zase ty placky neumí. Proč taky settopboxem prodlužovat život staré placce, když si můžeš koupit novou, bez settopboxu vše zvládající...
Tomu se dnes říká pokrok.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#147 Příspěvek od rnbw »

Ale oni to vedia, prave cez HDMI CEC (Panasonic Viera Link/EZ Sync, Samsung Anynet+, Sony BRAVIA Sync, Toshiba Regza Link a neviem ake inde dalsie nazvy to ma). Pripojenie zariadenie dokaze televizor zapnut aj vypnut. Len to musia zariadenie aj televizor podporovat.

Cez SCART sa tiez vacsina televizorov nedala zapnut.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#148 Příspěvek od konosuke »

položím provokativní otázku ale fakt to nevím:
přehraje STB TE310 připojený scartem k CRT Panasonic Networks Czech film nebo muziku MP3 z flešky zasunuté do toho boxu (TV nemá příslušný port pro tento účel)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#149 Příspěvek od dred »

Zázrak od toho nečakaj, podľa návodu to vie len MP3, JPG a AVI. Vyber si radšej niečo s multiprehrávačom. Mal som na opravu Amiko Impulse DVBT (utrhli nap.kábel) v rovnakej cene a vedel toho oveľa viac + internetové aplikácie....
Mám Amiko Impulse Sat a ešte som nemal problém s prehratím nejakého filmu stiahnutého z netu... a to decká už našli všelijaké formáty. Dokonca aj zvuk vie DolbyDigital cez SPDIF.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#150 Příspěvek od kbulda »

rnbw píše:Ale oni to vedia, prave cez HDMI CEC (Panasonic Viera Link/EZ Sync,
Tak jsem dnes koupil tu Teslu 310. Cena 649,- Kč.
Musel jsem k tomu dokoupit kabel HDMI ,
https://www.eva.cz/zbozi/83491/kabel-hd ... ed-4k-uhd/
Set-top box má velmi malý ovladač, takový " dětský ", ten plast se kroutí jako had. Návod k obsluze stojí za h...o. Malá písmenka, malé, bídné obrázky, těžko se z něj chápe co chtěl básník říci. Po půl hodině se mi podařilo TV rozchodit, přeskupit a vymazat některé programy.
Obraz je zdá se mi kvalitnější než z vlastního tuneru TV.
Připojeno je k TV Panasonik Viera. TV se sama nezapne , musí se vždy zapnout svým ovladačem a vždy ještě stisknout tlačítko AV, protože po vypnutí se vrátí sama do režimu TV, v kterém je po opakovaném zapnutí.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“