Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#136 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Od velikonoc je to čím dál, tím lepší - přestože dnes a zítra má být přechodné ochlazení.

Tak příliš velké ochlazení se nakonec u nás nekoná - dle večerní předpovědi mělo být u nás (na východě) v noci pouhý +1°C a na úplném západě dokonce -1°C.
Nakonec je tady až +7°C - nad ránem si trochu sprchlo 8O
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (1).gif
Meteo ve Štítné n. Vl.
(70.04 KiB) Staženo 28 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#137 Příspěvek od Mysteri »

Od včera: tričko, letná bunda, tenisky. Ráno síce 6, ale do auta 30m, z auta do práce 20m. To sa ráno dá už vydržať. Včera popoludní sĺnko, teplo, čiže v aute, pri presúvaní v kolonií, aj ,,prefúknutie" klímy. Konečne! :lol:
Naposledy upravil(a) Mysteri dne 06 dub 2018, 19:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#138 Příspěvek od Hubert_79 »

Dneska jasno azůro, ale zdání klamalo. Ve stínu jen bídných 10° C. Zítra snad bude tepleji.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#139 Příspěvek od EKKAR »

Ráno v 5 jedu do práce, na teploměru se rtuť krčí těsně nad nulou. Sklo na autě regulérně ojíněný (radiační omrznutí za jasný noci), kdybych neměl v ostřikovači ještě zimní směs na -40°C , musel bych to seškrábat. Beru normálně zimní bundu a čepici abych nemusel klepat kosu, protože než mi auto zatopí, jsem v práci. Večer po 12h šichtě jedu domů, plechový nebe a na teploměru málem 20°C - bundu mám rozepnutou, čepici v kapse a stejně vypadám jak pitomec ... Divná to roční doba ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#140 Příspěvek od kokun »

Teď ráno (v 7hod.) - počasí na ČT24: na západě pod nulou, na východě až +15°C 8O
Ano, u mně cca +14°C, zato silně větrno - to bylo ostatně už včera celý den.

V PA mě ale dostal soused (z chalupy) - podotýkám - 16. mu bude 96 !!!
Táhnul dvoják žebřík na zahradu - šel štěpit jabloň. Jabloň už nejméně 5m vysoká (zaštěpena "v mládí" byla), ale soused si usmyslel, že ji přeštěpí na "spartany" (aspoň některé větve).
Říkám mu: "Počkejte do zítřka, přijde Zdeněk (prostřední syn /má 3 syny/ chodí každou SO uklízet) - on vám s tím pomůže".
Soused na to: "To víš, on by mě na žebřík nepustil a sám by to štěpení nesvedl - musím to udělat, dokud tu není" 8O :lol:
A to bude už víc než 10let, co slítnul z žebříku (opřeném o broskvoň) aspoň ze 3÷4m - na záda a částečně na betonový chodník. Měl tak naraženou kostrč, že 3 týdny téměř nechodil :cry:
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (2).gif
Ještě předvčírem i u nás v noci mrzlo.
Zato tuto noc se už "psi rvali o chládek" :-)
(73.9 KiB) Staženo 23 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#141 Příspěvek od samec »

Už celkom teplo. či nie?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#142 Příspěvek od kokun »

Jak ve staré stodole :lol:
Pod nulou už pár dnů u nás nebylo - teď momentálně +11,5°C.
V 7hod. ČRo Radiožurnál hlásil: mj. západ (Karlovy Vary, ...) +9°C, Ostrava taktéž; Holešov +10°C.

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... STIT01.gif
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (3).gif
Jaro je tady :-)
(73.46 KiB) Staženo 24 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#143 Příspěvek od Celeron »

Kámoš včera hlásil, že našel v lese kačenky ale nesbírá je. Má to být jedlý ale do huby bych to nevzal. Není to nějakej druh smrže? Diví se, že něco roste, je tady sucho jak troud.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#144 Příspěvek od kokun »

Bohužel u nás nerostou a pokud rostou, tak asi velmi málo, alespoň já na ně nikdy (ani v mládí) nenarazil.
A přitom je to velmi ceněná a vzácná houba.

Kačenka česká
Použití
Kačenka česká je vynikající jedlý druh,[7][11] bývá uváděn mezi nejchutnějšími houbami.[4] Je široce kuchyňsky využitelná,[6] lze jí sušit.[10] Některé osoby mohou být na tento druh alergické, podobně jako je tomu u některých jiných hub, což se projevuje zažívacími obtížemi;[12][13][14] těmto osobám se pak konzumace kačenky nedoporučuje.[6]
...
Podobné druhy
Podobné jsou i příbuzné, také jedlé, smrže (Morchella), zejména smrž polovolný (Morchella semilibera), který vykazuje značné tvarové shody. Odlišuje se ale třeněm přirostlým ke klobouku nikoli až ve špičce klobouku, ale asi v polovině jeho výšky.[15] Rozdílný je také tmavším zbarvením a ostřejšími a rovnějšími žebry na klobouku. Ostatní druhy smržů pak mají třeň přirůstající ke spodnímu okraji klobouku a rozdílné jsou i tvarově.
https://www.google.cz/search?q=ka%C4%8D ... e&ie=UTF-8
Přílohy
kačenka česká.jpg
(10.9 KiB) Staženo 18 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#145 Příspěvek od kokun »

Teď v 9 hod. - počasí na ČT24: Na Zlínsku a Olomoucku déšť; ...
Potvrzuji - prší; drobný, "zahradnický" :roll:
Ráno v 7 hod. 2x zabouřilo (letos poprve) a za pár minut spustil ten deštík. Ale je to dobré - hlavně na ty zahrádky a přírodu vůbec.
Včera už téměř letní teploty (taky dosud nejtepleji - téměř 25°C) - i dost velký teplotní rozdíl (noc - den) - viz graf:

EDIT (10:45):
A je po dešti a už vykukuje i slunce :wink:
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (4).gif
Jak sinusoida :-)
(70.32 KiB) Staženo 23 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#146 Příspěvek od Celeron »

No vidíš, tady je troud, dnes poprvé jsem pustil Gardenu, takovou tu kejvací plastovou rouru s silikonovejma tryskama. A zjistil jsem, že je nějaká zacpaná, stříkala asi půlka trysek a navíc na všechny strany. Něco v tom asi přes zimu vyrostlo nebo ztvrdlo. Netuším, zda to jde nějak vyčistit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#147 Příspěvek od Atlan »

Mozes si vybrat riasy alebo vodny kamen.
Tak ze zobrať ihlu a pekne ruco vycistit.o

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#148 Příspěvek od Celeron »

To aby člověk věštil. Ráno všecko suchý, tak sem zalejval a před hodinou bouřka, kroupy a prší stále. Za tu hodinu ze střechy 4 x 8 m dva sudy 200L, to je cca kýbl na metr čtvereční. Když jsem hrábnul do čerstvě rozhrabanýho záhonu tak to je vlhký cca 5 cm. To je jako když plivne...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#149 Příspěvek od kokun »

Tak kdy bude to jaro :?:
Ono totiž po zimě rovnou "bouchlo" léto 8O
Dnes ráno (v 6:30) na ČRo Radiožurnál: Holešov +15°C; Pardubice +9°C.
Včera v Plzni (Lochotíně?) +29,2°C; předevčírem v Praze - Karlově +28,6°C. No kolik chybí do tropických teplot? (pár desetin °C). Už několik dnů padají dlouhodobé teplotní rekordy :evil:
Kolem sedmé jsem náhodou přepnul na STV1 - konec (opakovaných) večerních zpráv: Na Slovensku jsou už po 6 dnů neustále letní teploty - tj. nad +25°C (což je na polovinu dubna naprosto nevídané).
U nás všechno jen kvete (magnólie, třešně a těch několik meruněk, co s nimi někdo experimentuje /jinak je u nás poměrně drsný kraj - těm se tu rozhodně nedaří/ už jsou odkveteny) - kvetou šeříky; jabloně, hrušně a hl. trnky (švestky) :lol: Teď už jenom čekáme, kdy to všechno pomrzne.
kokun[size=75] v pá, 13.duben 2018 9:09[/size] píše:Teď v 9 hod. - počasí na ČT24: Na Zlínsku a Olomoucku déšť; ...
Potvrzuji - prší; drobný, "zahradnický" :roll:
Ráno v 7 hod. 2x zabouřilo (letos poprve) a za pár minut spustil ten deštík. Ale je to dobré - hlavně na ty zahrádky a přírodu vůbec.
Včera už téměř letní teploty (taky dosud nejtepleji - téměř 25°C) - i dost velký teplotní rozdíl (noc - den) - viz graf:

EDIT (10:45):
A je po dešti a už vykukuje i slunce :wink:
A tohle byl u nás poslední deštík - od té doby ani kapka :cry:
Taky musíme denně zalévat. A to se nám předevčírem pokazila pumpa u studny (za činžákem máme malé zahrádky) - včera jsme ji museli narychlo opravovat :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#150 Příspěvek od ZdenekHQ »

Počasí pitomý, tady snad rozkvetly i hrábě a stará lavička, všechno naráz, já se toho párkrát pořádně nadýchal, a teď mám pocit, jestli není lepší si loknout nějakýho bojovýho plynu. Ono to totiž zaleze mj. do plicních sklípků a odtud to řízeně ničí moje tělo.

Všechno kolem je posypaný tím žlutým peklem. Už aby pořádně zapršelo...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“