Jaké máte zkušenosti se Zásilkovnou

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#136 Příspěvek od tomasjedno »

Nevím jak kde, ale u nás mají vlastní depo a svoz/rozvoz vlastními auty.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#137 Příspěvek od josef_novak »

Třeba jen ve větších městech, ale oni to dělají všichni, což nemusí být špatně, protože proč by mělo jet na stejné místo několik aut.
Před 14 dny jsem objednal něco z Německa, mělo to sledovací číslo DHL a přivezla mi to ČP, i když DHL vlastní PPL.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#138 Příspěvek od houmr »

Zásilkovnu po špatných zkušenostech již delší dobu nepoužívám, a dodnes vidím že stále hulí stejnej matroš:

z provozních důvodů jsme definitivně uzavřeli Vámi zvolené výdejní místo pro vratky VM DEPO, Praha 19, Satalice, U Arborky 696 a automaticky jsme nastavili jako nové výdejní místo pro vratky na depo Zásilkovna DEPO, Praha 19, Satalice, U Arborky 696.

Fakt důležitý a srozumitelný email. Přemýšlí tam u nich vůbec někdo?!

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#139 Příspěvek od Hape »

Po tom jaké zkušenosti mám se Zásilkovnou s ní končím i když je nejlevnější. Doručení jejím prostřednictvím jsem využil asi pětkrát a z toho jenom dvakrát to proběhlo v pořádku. Jednou mi zásilku dokonce ztratili a poradili mi abych se domluvil s odesílatelem, aby u nich podal reklamaci a objednávku mi poslal znova. Teďka mi už od pondělí doručují zásilku do Z-Boxu v naší obci a včera mi poslali zprávu, že jí přesměrovali do města 10,5km vzdáleného, kdybych neměl auto a jel tam autobusem, nebo vlakem, tak musím přestupovat. Tak to už mi stačilo a končím s využíváním jejich doručování. Holt jak se říká, za málo peněz málo muziky.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#140 Příspěvek od matahari »

Do Z-Boxu nebo AlzaBoxu (i do něj doručuje Zásilkovna) se snažím nedoručovat větší (objemnější) zásilky, protože s nimi bývá problém. U těch rovnou vybírám díky zkušenostem výdejní místo, protože jsem se díval do aplikace a jenom letos jsem měl přes Zásilkovnu 32 zásilek. Pro objemnější zásilky je v těch boxech jenom pár schránek a to vždy smrdí přesměrováním a na to (určitě) mají v podmínkách nárok. Jenže já mám mezi AlzaBoxem a výdejním místem Zásilkovny vzdálenost 150m (Z-Box je ještě o 0,5km dál), akorát je rozdíl ve výdejní době.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#141 Příspěvek od Hape »

Jedná se o zásilku 24ks AA baterek a to se jim musí vejít kamkoli v tom jejich Z-Boxu. A když se jim to tam nevejde, tak mi to mají přivézt domů a ne někam do jiného města. Na to jim kašlu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#142 Příspěvek od Hubert_79 »

Přišla vám dnes někomu zásilka přes zásilkovnu a přišlo vám avízo?
Mám na cestě jednu, říkám si, asi se to někde zaseklo (z Prahy 1 na Prahu 6...) a koukám na sledování, a tam že to už je na cílovém místě. SMS ani email nemám. Jen ten o tom, že tu zásilku poslali.
Chystám se tam v pondělí, snad mi to teda bez toho hesla dají, protože předpokládám, že to už asi přes víkend nedorazí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#143 Příspěvek od konosuke »

Každý den mně chodí na mail zpráva o nevyzvednutí
zásilky (balíku) ačkoli jsem snad půlrok nic neobjednal
nikdy nereaguji a sestřelím bez výstrahy, je to průzračný
podvod za účelem zjistit aktivitu schránku nebo co :(
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#144 Příspěvek od Hubert_79 »

Děkuji ti za věcný příspěvek k tématu a dotazu :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#145 Příspěvek od konosuke »

opět se nudíš ouředníče, co, a plkáš, kup si medvídka mývala!
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#146 Příspěvek od tomasjedno »

Hubert_79 píše:snad mi to teda bez toho hesla dají
To bych se teda prudce divil. Kdybys měl appku a zaregistrovaný foun, tak by ti to heslo ukázalo.
Jsi si jist, že odesílatel zadal správně tel. číslo?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#147 Příspěvek od rnbw »

Nepoznam ten ich system, ale obavam sa, ze ich to nepusti na vydanie zasielky bez hesla. Skusil by som radsej packetu nejako poziadat o zaslanie hesla. Ono to posielaju do SMS aj mailom, takze jedna chyba to neohrozi.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od Hubert_79 »

tomasjedno píše: Jsi si jist, že odesílatel zadal správně tel. číslo?
Netuším, zda zadali telefonní číslo, ale mail je správný, když mi přišel o tom, že zásilku převzali. Vždy chodí dvě SMS a mail, že je připraveno k výdeji. No a ten mail nepřišel, ač ho mají.
Na nějakou apku jim víš co. To a z vysoka.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#149 Příspěvek od Hubert_79 »

konosuke píše:opět se nudíš ouředníče, co, a plkáš, kup si medvídka mývala!
Jdi do hajzlu. Nableješ sem něco, co naprosto nesouvisí s dotazem a ještě máš blbé kecy.
----
Tak teď mi SMS a mail přišel. Zvláštní, čas uložení zásilky na místě je něco po 14 hodině. Asi toho mají hodně nebo se jim ucpaly dráty.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#150 Příspěvek od tomasjedno »

No ten čas “dojití” bude čas, kdy to tam vyložili z dodávky, a čas odeslání zpráv bude ten, kdy to vyhrabali z krabice a naládovali do regálu. Jestli to není dedikované výdejní místo Zásilkovny, ale běžný obchod, tak mezi tím může být docela prodleva.
Hubert_79 píše:Na nějakou apku jim víš co. To a z vysoka.
Tvoje volba. Na rozdíl od poštovní appky, která je úplně k h@vnu, je tahle docela užitečná.
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 16 pro 2022, 19:26, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“