Udělat si živnost?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#136 Příspěvek od p32 »

Možná by bylo dobré si přečíst něco o tom u TIČR přímo v otázkách a odpovědích a trošku definice.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#137 Příspěvek od Cust »

Podle mě potřebuješ. Já to několik let neměl a po každém daňovém přiznání mi poslal TIČR výhružný mail. Musel jsem psát pravidelně čestné prohlášení o tom, že jsem dělal jen s bateriemi. Jinak hrozilo kárné řízení. :-)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#138 Příspěvek od Ruprecht »

Tak jestli děláš vyhrazená technická zařízení...
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#139 Příspěvek od Cust »

Výjimečně.
Ale potřebuješ osvědčení (padesátku s patřičným paragrafem), že jsi způsobilý pracovat. A pak také oprávnění - to dává TIČR právnické osobě - tedy zástupci firmy nebo živnostníkovi. Bez oprávnění nesmíš jako právnická osoba vystupovat. Jako zaměstnanec firmy, která má oprávnění od TIČRu to samozřejmě osobně nepotřebuješ. Jako živnostník ano.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#140 Příspěvek od Ruprecht »

Ne. Pořebuješ to, co zákazník žádá a co ti strach dovolí. Stejně jako prohlášení o shodě buď vydáš sám, nebo chceš být krytý a zaplatíš si zkušebnu. TIČR řeší vyhrazená technická zařízení (a to, že chtějí přijít k dalším penězům jim nezazlívám, prostě to zkusí).
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#141 Příspěvek od Cust »

:D pokud nemáš strach před Technickou inspekcí České Republiky, tak ok.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#142 Příspěvek od konosuke »

v dnešní době ? krematorium (nestihají prej) je to živnost jako druhá
a služba potřebná až do konce světa :(
číst
Naposledy upravil(a) konosuke dne 13 led 2021, 12:18, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#143 Příspěvek od Ruprecht »

Snad už naposled: TIČR řeší vyhrazená technická zařízení.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#144 Příspěvek od Cust »

Tak to si ze mne tedy TIČR dělal legraci... :?

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#145 Příspěvek od scorpions-cz »

Mám v oboru elektro tyto živnosti už spoustu let a nikdy jsem s TIČRem neměl co dočinění.
-Poskytování technických služeb k ochraně majetku a osob
-Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení
paragraf 8 si pravidelně obnovuji.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#146 Příspěvek od sr71 »



p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#147 Příspěvek od p32 »

To budou asi jen nějaké vázané živnosti, kde se to přímo předepisuje z podstaty živnosti a jejího zaměření.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#148 Příspěvek od Cust »

Hledal jsem dopis od TIČRu, kde mi psali, že se dopouštím deliktu (neměl jsem od nich oprávnění). V dopise byly sepsány vyjímky, kdy není potřeba oprávnění od TIČR. Jednu vyjímku jsem využil - toho času jsem navrhoval a vyráběl elektroniku pro IoT senzory pracující na 2 AA Li článcích - nebyly připojeny na 230V.
Takže posílám jen část korespondence, kdy jsem už komunikoval s TIČRem o vydání oprávnění:

Vážený pane "Čust",

pokud budete vykonávat činnost na základě živnostenského oprávnění „montáže, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení“ je třeba k tomuto vlastnit od Technické inspekce ČR oprávnění.

Pro získání oprávnění od Technické inspekce České republiky je nutné přes naše webové stránky www.ticr.eu zažádat pomocí formuláře o vydání oprávnění. Dále budete kontaktováni naším inspektorem s informacemi o provedení šetření, tedy i místem šetření, atd. Nejedná se o žádné testy nebo zkoušení, nýbrž o kontrolu dokladová části (živnostenský list, osvědčení odpovědného zástupce, atd.) a „pohovor“ k činnosti – tedy sepsání protokolu o prověření odborné způsobilosti.

Oprávnění má neomezenou platnost.

S Pozdravem,
Ing. X Y
technický náměstek


Co se týče sepsání protokolu. Zajímalo je, jestli mám nějaký měřák a vím jak se zapíná a jestli mám přístup k normám (stačilo jim říct, že znám web stránky, kde je k nim přístup a že aktuálně přístup nemám zaplacena že jakmile bude nutné, přístup si zaplatím). Pak občanka, aktuální osvědčení (platná padesátka) a živnosťák jo a peníze (tuším tisícovka).

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#149 Příspěvek od Cust »

Je dost pravděpodobné, že k živnostenskému oprávnění: "Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení" oprávnění od TIČR není potřeba.

Ten rozdíl asi bude jen ten, že někdo má zapsáno:
- Montáž, opravy, revize a zkoušky elektrických zařízení
a jiný
- Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#150 Příspěvek od Ruprecht »

https://www.profi-kancelar.cz/jak-ziska ... -podminky/

Co jsou vyhrazená zařízení
https://zsbozp.vubp.cz/technicka-bezpec ... a-zarizeni

Pokud by pro danou živnost byl potřeba papír od TIČR, tak by úřad takový ŽL bez tohoto papíru nevydal (jako ho nevydá bez doloženého vzdělání)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“