Čím budeme topit ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#136 Příspěvek od Celeron »

Docela by mě zajímalo, jak to bude s vpuštěním případný kontroly do domu. S tím už jednou vyhrožovali, že se musí umožnit vstup kvůli kontrole a revizi tepelných čerpadel. Cech chlaďařů si nechal udělat právní rozbor a při součastný legislativě můžeš každýho ouřadu, co by s něčím takovým přišel, kopnout do prodloužených zad.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#137 Příspěvek od samec »

A nemohli by sme kúriť jadrom? Podľa posledných historických odhalení... Teoreticky by to malo ísť s akýmkoľvek malým množstvom...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#138 Příspěvek od termit256 »

ZdenekHQ píše:Ještě k těm krbům - já jsem v životě nedal do krbu nic jinýho než suchý dřevo, převážně tvrdý. Podpálit umím i borovicí, ale raději mám ty ekosvitky, to je něco jako dřevo+pryskyřice.

Ale jinak neznám nikoho, kdo by občas do kamen nepřihodil nějakej bordel typu OSB desky, odpadky apod. Pak samozřejmě ten venkovní vzduch za to stojí. Ale když topím já, je nad komínem vidět jen vlnící se teplej vzduch. Pokud se na to vyloženě někdo nezaměří, ani to není vidět.
Ja vim ze to milovnici krbu neradi slysi a obhajuji si to vselijak, ale fakta jsou proste takova jaka jsou. Prach je prach, s tim nic nenadelas. Kup si na vyzkouseni tohle a uvidis jak je to s tou cistotou vzduchu v mistnosti s krbem https://www.ebay.com/itm/174439463476
Na zkousku ani nemusis nic bastlit, ma to vystup ASCII po UARTU, takze staci napojit to na terminal nebo logicky analyzator a hned vis jak na tom jsi. Budes neprijemne prekvapen.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#139 Příspěvek od ZdenekHQ »

Popel ze dřeva se dává i do kompostů, hnojí se s tím trávník, na rozdíl od různých jedovatých plynů. Navíc je to uhlíkově téměř neutrální.

Prašnost se obecně zvedla, když se začalo oteplovat. To by ses musel zbláznit.

Umí to rozlišit původ částic, nebo jen velikost? Já vím, že neustoupíš, ale měříš vodu jen jako množství, ne jako složení.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#140 Příspěvek od doktor365 »

Celeron píše:že se musí umožnit vstup kvůli kontrole a revizi tepelných čerpadel.
Nikoho nemusíš domů pouštět na kontrolu a revizi tepelného čerpadla. Ale jako provozovatel musíš mít kontrolu těsnosti na únik chladiva , četnost a zda musí být záleží na množství a druhu chladiva. Pokud by přišla kontrola ze životního prostředí tak by to na tobě mohli chtít. Za nedodržení jsou velké pokuty, až v milionech. Osobně, ale neznám nikoho kdo by to chtěl, asi spíše na to lidi po roce zapomenou. Revizi (kontrolu těsnosti ) udělám při zpuštėni ,pak už je to na provozovateli. Do firmy si zajedu to mám v evidenci je to pěkný kšeft :D .

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#141 Příspěvek od Celeron »

Inteligenti tohle vědí a tak si kupují krb s oboustrannou vložkou a přikládají ze sousedící technické místnosti která má pro palivo druhý vstup do domu zvenčí a dvěře pro obsluhu z chodby či zádveří. Pak je obývák s krbem skoro sterilní. Ovšem nepočítám do toho dnešní stavebně módní de bilitu, což je obývák sloučenej s kuchyní, kde je smradu a špíny zase kupa, pouze jiného druhu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#142 Příspěvek od termit256 »

ZdenekHQ píše:Popel ze dřeva se dává i do kompostů, hnojí se s tím trávník, na rozdíl od různých jedovatých plynů. Navíc je to uhlíkově téměř neutrální.

Prašnost se obecně zvedla, když se začalo oteplovat. To by ses musel zbláznit.

Umí to rozlišit původ částic, nebo jen velikost? Já vím, že neustoupíš, ale měříš vodu jen jako množství, ne jako složení.
Ale tak ja se nechhci s nikym hadat, at si kazdy posoudi sam jestli mu to skodi nebo ne. Ja jen konstatuju fakta a ty jsou takove jake jsou.

Uvedeny snimac vychazel nejlip v pomeru cena/vykon. Dost jsem toho nacetl, nez jsem se do toho pustil. Lezou z toho hodnoty pro velikost castic PM1, PM2,5 a PM10
Treba po zapalene cigarete trva par hodin, nez prach sedne a hodnoty klesnou, o pajeni kalafunou nemluve.
Naposledy upravil(a) termit256 dne 01 led 2022, 18:54, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#143 Příspěvek od lesana87 »

ZdenekHQ píše:Ale když topím já, je nad komínem vidět jen vlnící se teplej vzduch. Pokud se na to vyloženě někdo nezaměří, ani to není vidět.
Tak to máš nějaký divný dřevo, když při jeho spalování nevzniká vodní pára.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#144 Příspěvek od ZdenekHQ »

Je tvrdý a suchý. A té vody je tak málo, že prostě vidět není. Představa bílého kouře je naprosto mimo realitu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#145 Příspěvek od PotPalo »

Čisto teoreticky. Keď sa voda z dreva odparí pri jeho horení, nieje to to isté, ako keď sa táto voda odparí tým že drevo najprv vysušíme? Tak či tak sa tá vlhkosť niekde z toho dreva dostane.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#146 Příspěvek od lesana87 »

A to suchý tvrdý dřevo neobsahuje celulózu? Jestli ta pára vznikající při spalování uhlovodíků uvolněných ze spalovanýho dřeva není vidět, tak topíš dost nehospodárně a máš vysokou teplotu výstupních spalin. Taky topím suchým dřevem a když je tam čerstvě přiloženo a dochází k pyrolýze, je nad komínem ta pára vidět. Jo když to pak přejde do fáze, kdy už se spaluje jen zbytkovej uhlík, tak nic vidět není, ale to není vidět ani při spalování uhlíku z těch OSB desek. :D

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#147 Příspěvek od kejki »

Při odpařování v kamnech ti sebere část tepla, dost velkou na to aby se zhoršilo spalování a krásně to zalepí komín dehtem.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#148 Příspěvek od ZdenekHQ »

@lesana: On ten komín má bohužel tah jak prase (vnitřní průměr bude nějakým 180mm, výška kolem 8m, i víc) a víc už ho přiškrtit nemůžu. Bourat ho kvůli nějakému sofistikovanému výměníku taky nebudu, je tam jen jednoduchej s ventilátorama, a klasika je klasika. Hezky "áčko" ze šamotek + dvířka.

Ale ten barák je zateplenej a stačí mu málo. A hlavně popelu je tak na jednu popelnici za sezónu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#149 Příspěvek od ok1hga »

zajímavá přednáška o CO₂ a Green Dealu . . .
velmi zajímavé povídání

a na YT je toho více . . .

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#150 Příspěvek od kejki »

Tak nejen topit, čím budeme pohánět cokoliv?
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... rde-184679

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“