Vtipy, vtipné články a odkazy V

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#1366 Příspěvek od Cust »

Celeron píše:
EKKAR píše:To musí pro žluťáka bejt zabiják, víš přeci, jakej mají obecně jako žlutá rasa genetickej problém - chybí jim jeden z jaterních enzymů
No nevím, slyšel jsem od chlapa, co žil asi 10 let v Thajsku že to je jen problém Japonců.
Na jedné konferenci byla večer uspořádaná soutěž: Naražená Plzeň u Páternosteru, nastoupíš s pivem, projedeš 9 pater a po návratu dostaneš další pivo. Kdo vydrží nejdéle, vyhrává... Vyhrál Japonec, no nutno dodat, že jako jediného ho napadlo si do výtahu dát židličku. Na druhou stranu, pohostil mě jeden vietnamský profesor rýžovou vodkou. Po prvním panáku mu přestalo být rozumět, po druhém přestal chodit.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1367 Příspěvek od tomasjedno »

Bureš se nechal slyšet, že za svou kariéru vydělal 2,4 G čistého a zaplatil na daních 311 M. To by mě zajímalo, jak to vykoumal, při 15% sazbě daně mi vychází, že i kdyby si neplatil socku a zdrávku, tak na to potřebuje vydělat v hrubém 2,8 G a zaplatí z toho daně 420 M. Šikula.
Naposledy upravil(a) tomasjedno dne 04 říj 2021, 13:56, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#1368 Příspěvek od p32 »

No, určitě je nevydělal jako fyzická osoba, ale právnická a pokud tam měl nájmy či pronájmy, tak z toho se platí jen daň. No a ani s tou daní nemáš pravdu, kráva z MF by ti vysvětlila, jak se to má počítat. Prostě, ani jeho voliče tím neumravníš, protože to bys musel vystěhovat polovinu Prahy. :wink:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#1369 Příspěvek od termit256 »

Kdyz jsme u toho chlastu...
Přílohy
8269883.jpg

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#1370 Příspěvek od tomasjedno »

Na pronájmech tohle neuvaříš, je tam strop 600 k paušálních nákladů ročně.
Já bych to viděl spíš tak, že mohl zakládat nebo lacino skupovat firmy a po uplynutí předepsané doby je za draho prodávat Bagrofertu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1371 Příspěvek od EKKAR »

Nechte Bureše Burešem, našel jsem lepší zdroj zábavy. Přečtěte si článek z odkazu, hlavně jeho poslední odstaveček. Pro všechny líný jsem učunil print odstavečku s ilustračním obrázkem.
Přílohy
Opera Snímek_2021-10-04_142314_adbz.cz.png
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 04 říj 2021, 15:13, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#1372 Příspěvek od ZVUK2000 »

Možná do těch daní započítal i DPH.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#1373 Příspěvek od Hill »

EKKAR píše:Nechte Bureše Burešem,... ...Přečtěte si článek z odkazu, hlavně jeho poslední odstaveček. Pro všechny líný jsem učunil print odstavečku s ilustračním obrázkem.
Bingo! Aneb "Proti blbosti nelze vyhrát, protože blbci jsou neuvěřitelně vynalézaví. Ale je třeba to pořád zkoušet".
Hasičáky mají příští povinnou revizi vyznačenou na známce, obvykle jednou ročně, je tedy zbytečné se nějakou dobou životnosti zabývat. Až revizí neprojde, bude čas na povinnou tlakovou zkoušku a/nebo výměnu.

A pomalu tekoucí proud prodlužovačkou je sice fyzikálně normální, ale ta rychlost je konstantní bez ohledu na velikost proudu. A bez ohledu na stáří prodlužky.
Jsem zvědav, kdy tam někde najdeš něco o tom, že se desetiampérová prodlužka nesmí připojovat do šestnáctiampérové zásuvky.
Já vím, jako jestli je to vtip, tak poněkud smutný.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#1374 Příspěvek od EKKAR »

Mě prostě dorazilo, jak se nějakej pisálek odváží napsat takovou zhůvěřilost, když jako budoucí študent humanitní (pa)vědy skoro tutově neabsolvoval rozsáhlejší vzdělání v oboru fyziky, než odhadem sedmá-osmá třída základky a kdyby se měl ve fyzice postavit před maturitní kómis, shořel by tutově jak papírovej čert. Kdyby si tihle mlufkové aspoň občas přečetli něco z popularizační literatury, přestali by blejt tyhle "hypermoudra", kterýma doslova shazujou svoji profesi kamsi do rektálních hlubin ...

EDIT: upraven odkaz v předcházejícím postu, aby směroval na opravdu dotyčnou stránku ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#1375 Příspěvek od Hubert_79 »

Třeba by tu pomalou elektřinu ocenili hifisté.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#1376 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ty brďo, takže u staré prodlužky vybaví chránič později než udává norma 8O

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#1377 Příspěvek od rnbw »

A ked je velmi stara, tak trva aj dve minuty, kym sa rozsvieti lampa do nej zapojena :D

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#1378 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ale třeba to funguje jako Soft Start.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#1379 Příspěvek od workhard »

Záleží, co myslí tou elektřinou, jestli elektrony, tak ty opravdu protékají pomalu, jen to nezáleží na stáří nebo stupni ošuntělosti prodlužovačky :D
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#1380 Příspěvek od ZVUK2000 »

Podle mne jde zase o přeložený článek ze zahraničí. Třeba tam byl zmíněný přechodový odpor a je z toho nesmysl. Nedávno jsem měl v návodu že "kabel musí být mrtví". Ale originální návod vyzněl že kabel nesmí být pod napětím
:D

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“