O nemožném a blbém parkování (odděleno, vyřešeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#16 Příspěvek od kejki »

Když vám někdo parkuje na soukromé příjezdové cestě a nechce na požádání vypadnout https://www.youtube.com/watch?v=BAOVTJ2vGOg

Ve Velké Británii byl osvobozen.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jo, protože podle tamějšího zvykovýho práva tam pořád ještě platí, že soukromej pozemek je nedotknutelný vlastnictví a "můj dům - můj hrad", neboli majitel pozemku/obydlí má právo odtamtud podle vlastní úvahy kohokoliv vyhodit za použití libovolně násilnejch prostředků včetně použití například legálně držený lovecký zbraně, pokud usoudí, že chováním toho nezvanýho hosta je mu učuněna újma. Majitel pozemku musel strpět blokování cesty cizím autem, nedovolený zaneřádění svýho pozemku cizím odpadem vzniklým při nedovoleným bujarým piknikování, nedovolenou přítomnost cizích osob na vlastním pozemku. Už to je možný v UK pokládat za útok na osobní majetkovou svobodu - a pokud opakovaně pachatele vyzýval k zanechání jejich bordelaření a k opuštění jeho vlastnictví a oni se mu jen vychechtali, má podle UK jurisdikce právo na osobní zásah proti vetřelcům. A tím nezvaným návštěvníkem může bejt klidně i královskej ouředník, pokud nemá o nutnosti vstoupit na soukromej pozemek potvrzení ve formě soudního příkazu. Bez soudního příkazu se musí v UK i polichcajti klidit za hranici soukromýho pozemku, pokud jim jeho majitel sdělí svůj nesouhlas s jejich pobytem na něm. V Českocourkovsku naprosto nepředstavitelnej postup, protože podle našeho právního přístupu ofčan nemá právo silovýho prosazování svejch majetkovejch a dalších práv - na to si musí povolat státem vytvářenou exekutivu = polichcajty, soudy, exekutory ... který by MĚLI konat v jeho prospěch pokud možno neprodleně a podle práva, jenomže než se celá ta mašinérie rozhejbe a než svoji mafiánskou podstatu ponechá předvést co dovede, jakmile z toho nekouká rychlej ekonomickej zisk, než se věc vyřeší, nároky vznášející ovčan umře sešlostí věkem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Pises nesmysly. Kazdej pozemek nekomu patri. Podle tve teorie bys nesmel opustit tvou zahradu :-)
Byls nekdy treba na houbach v lese? Jak by ses tvaril, kdyby na te majitel lesa poslal podobne mlaticky. To by bylo revu o zbohatlicich a ze za sociku by se to nestalo :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

1)Primárně popisuju právní skutečnosti z UK neboli United Kingdom = Spojenýho Království. A ani tam nemůže majitel dělat úplně co chce, k násilí může sáhnout až když mu skutečně začne bejt nějak ubližovaný = začne mu vznikat škoda. A jedno jestli na majetku nebo na nemajetkový skutečnosti. Vykázat cizí osobu ze svýho vlastnictví ale může kdykoliv - JE TO JEHO PRÁVO. Obvykle proto stačí cedule "PRIVATE" a lidi vědí, že si majitel nepřeje aby mu tam kdokoliv lezl, případně ústní upozornění. Podobnou funkci má v UK obyčejnej plot - tam kde je plot a v něm zavřená brána (A ANI NEMUSÍ BEJT ZAMČENÁ!!!) se BEZ DOVOLENÍ NELEZE, ne jako u nás, kde pokud není zamčeno a zasazeno do betonu, tam nějakej holomek vždycky vleze. Jinak v celým UK platí zvykový právo, že vstupovat lze všude tam, kde to není zakázáno, ale není možný na takto navštíveným pozemku vykonávat jakýkoliv činnosti, který by mohly způsobovat majiteli újmu. Takže procházet se po louce na cizím pozemku jde, jde si tam i sednout s košem na piknik, ale už tam není možný bez dovolení majitele třeba zapálit oheň, poškozovat porosty, lovit JEHO zvěř nebo třeba i jen odhazovat odpadky. I to zablokování cesty na pozemek zaparkovaným cizím autem je újmou, za kterou může majitel proti narušiteli po neuposlechnutý výzvě zakročit i silou

2) u nás platí právo paragrafový, založený na právu římským, ale ani u nás nelze úplně volně vstupovat na cizí pozemky - a opačně, nejde volně vymáhat zákaz vstupu na neoplocenej nebo dokonce nijak neoznačenej pozemek, a to bez ohledu na to, jestli je to majetek soukromej nebo státní. Největší rozdíl mezi právem v UK a u nás je v tom, že v Českocourkovsku sám ovčan až na výjimky daný přesně zákonem o ochraně života a majetku nemůže proti narušiteli jeho majetku sám silově zasahobvat, ale musí k tomu pověřit státem určenou instituci - polichcajty, pověřený správní ouřady nebo případně soudní moc. A ty jsou vždycky na dlouhý lokte.

Takže dřevokaze, čti laskavě pořádně, než mně začneš něco vyčítat. Odkazovaný video ukazuje možnosti, daný občanovi právem platným v jiným státě, kde ještě nezapomněli, že každej je povinnej se o pořádek na svým majetku postarat sám a pomoc od státu má hledat až ve chvíli, kdy na to sám nestačí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

OK, takze si dam k louce ceduli, ty si tam sednes na piknik, cimz mi udelas skodu tak, ze mi posmatles travu kterou jsem mel v umyslu kosit na seno, ja ti rozbiju hubu protoze s mi udelal skodu na mem pozemku, ty reknes omlouvam se, mel jsi na to pravo, sklopis usi a odejdes. Uz to vidim :-)
Obdobne kdyz mi v lese budes trhat houby, ktere jsem mel v umyslu prodavat na trhu. To abys mel pak team zubaru :-)

PS: Zkus prosim zapracovat na stylu projevu. Novinkove kapitalky se jeste daji prekousnout, ale cist ty bezobsazne romany je opravdu ubijejici.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Samozřejmě, já o voze, ty o koze ... Jednoduchá rada - pokud sám uznáváš, že na text rozsahem přesahující 3 holý věty (třeba jako je "Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají! Příští stanice - Náměstí Republiky") nemáš dostatek neurální kapacity, tak ho nejen nečti, ale vůbec se na něj nepokoušej reagovat, protože reaguješ jen na tu část, kterou je tvá mentální kapacita bez narušení schopná uchovat a zpracovat. Pokud je toho víc a jak ty sám uznáváš, že na to nemáš, vykašli se radši na odpověď. Ju?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Proste jen mas takovy ten "Bruselsky" styl vyjadrovani. Na veci ktere se daji rict jednou vetou, potrebujes stranku textu.

Kdyz napises podobny roman o tom ze se zaviraji dvere, nikdo ho cist nebude, Kapacita nekapacita. :-) Neni to o mentalnich schopnostech, ale ztrate casu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

termit256 píše:OK, takze si dam k louce ceduli, ty si tam sednes na piknik, cimz mi udelas skodu tak, ze mi posmatles travu kterou jsem mel v umyslu kosit na seno, ja ti rozbiju hubu protoze s mi udelal skodu na mem pozemku, ty reknes omlouvam se, mel jsi na to pravo, sklopis usi a odejdes. Uz to vidim :-)
Obdobne kdyz mi v lese budes trhat houby, ktere jsem mel v umyslu prodavat na trhu. To abys mel pak team zubaru :-)
A to jsi vymyslel sám nebo jsi to někde opsal? :lol:
Mohl by sis přečíst jaké právo má majitel ke svému pozemku u nás a v zahraničí a nevymýšlet takové dětské blbiny.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Takhle si to predstavoval EKKAR, reagoval jsem na to co napsal. Asi taky nemas mentalni kapacitu na cetbu tech jeho romanu :-)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“