Zůžení okénka "Autor"

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Crifodo »

keemo píše:zaujimalo by ma co v tomto pripade urcuje sirku okna...
Ve verzích pro W XP je zobrazení korektní ve FF, v Chromu i v Safari.
Šířka dotyčné buňky tabulky je předepsána natvrdo na 150 pixelů a prohlížeče to dodržujou i při stažení okna z maximalizovaného zobrazení.
Takže zřejmě nějaký nabuzený innovator v novějších verzích si řekl, že vloží svůj autorský přínos.
Přílohy
stranka.png

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »

Samotný Google vyhľadávač mám v Edge úplne rozbitý. Vyhľadávanie obrázkov má úplne inú funkcionalitu. Vo Firefoxe vyzerá rovnako ako predtým. Fejsbug v Edge hlási nepodporovaný prehliadač a prepína sa do mobilného režimu zobrazovania. Sa divím, že s tými všetkými modernými skriptovaniami a kryptovaniami ešte neprešli od HTML k nejakému strojovému kódu.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#18 Příspěvek od tomasjedno »

rnbw píše:Takze Apple ma monopol na svojom OS a Google na vsetkych ostatnych.
Vzhledem k tomu, že existuje Chrome pro iOS i pro OS/X, a Safari pro Widle i pro Android, tak bych to s tím monopolem tak nepřeháněl. Na svých platformách dominují, ale monopol to není.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Akurat ze vsetky browsery pre iOS musia pouzivat jadro od Apple.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#20 Příspěvek od tomasjedno »

Kdyby jenom to! Musejí dokonce používat instrukční soubor daného procesoru! :D

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#21 Příspěvek od Crifodo »

Tady jde přece primárně o to, že webdesignér nějak navrhne vzhled stránek, tudíž i jejich použitelnost a funkčnost. Správná interpretace rozměrů prvků na stránce k tomu až dosud patřila.
Jestli si to teď nějaký novodobý informatický hegemon míní vykládat jinak, tak je to cesta do chaosu, podle mého skromného úsudku.
Co si předefinuje příště? barvy? velikost fontu?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Crifodo píše:Tady jde přece primárně o to, že webdesignér nějak navrhne vzhled stránek, tudíž i jejich použitelnost a funkčnost. Správná interpretace rozměrů prvků na stránce k tomu až dosud patřila.
Ano, a o tom to právě je. Takové kecy o jádru atd. jsou jen proto, že tomu prostě někdo asi nerozumí. Pro web jsou dané mantinely od-do a plno "vylepšení" se již před 15 léty podmiňovalo typem prohlížeče. Kdo to neuměl tenkrát, tak to většinou neumí kontrolovat ani dnes. Nechci propagovat FF, ale je vidět, že tam mají asi víc sebekontroly než u těch druhých, aby měli větší ochranu proti takovým blbům.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mladý nadějný programátor stvoří "appku" pro Android a zeptá se mě, jak mám starý mobil, abych to vyzkoušel. Když řeknu, že asi rok a půl, tak řekne, že "to snad bude fungovat...", ale mám si zkontrolovat aktualizace. A v tu chvíli já ho i s appkou pošlu někam úplně jinam a mám mu sto chutí říct něco hodně peprnýho. A lepší to už nebude... :?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Pretoze dnes "programatora" a "vyvojara" moze robit pomaly kazdy d.ebil. Tak aj robi.

Namiesto analyzy, navrhu, implementacie a testovania sa patlaju dokopy nahodne najdene sracky z webu.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od workhard »

rnbw píše:Namiesto analyzy, navrhu, implementacie a testovania sa patlaju dokopy nahodne najdene sracky z webu.
Amen... Líp už bylo.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#26 Příspěvek od Crifodo »

To ale není případ chybného zobrazení sloupce na stránce EB v prohlížeči.
HTML kód EB se předpokládám nezměnil a prohlížeč jako Chrome předpokládám nelepí nějakej Tonda s beďárama, ale vědí proč dělají to co dělají.

Samotný Google vyhľadávač mám v Edge úplne rozbitý. Vyhľadávanie obrázkov má úplne inú funkcionalitu.
řekl bych až nefunkcionalitu.
u mě totéž asi 14 dní, ale přičítal jsem to tomu, že mě gůgl vychovává za zastaralý XP a nemoderní FF.
Naopak se samo aktivovalo doplňování textu (našeptávání) do zadávacího políčka, ale úplně nepoužitelně nesmyslně.
inovátor je úžasnej tvor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Crifodo píše:prohlížeè jako Chrome pøedpokládám nelepí nìjakej Tonda s beïárama, ale vìdí proè dìlají to co dìlají.
Obavam sa, ze to nie je pravda. V Microsofte lepia Windows nejaki polodementi z Indie a podla toho to aj vyzera. Testovanie zrusili, ved to otestuju pouzivatelia a este za to aj radi zaplatia...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Za to můžou ty tisíce mailů, který to tvrdošíjně požadovaly. Následovaly desetitisíce lajků v anketách, že je to OK. Mimochodem, dneska mně přijde anketní mail, i když si uprdnu na WC. Tak jsem jim přiřadil podobné místo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#29 Příspěvek od Crifodo »

?? mailů od koho k čemu?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ty tu výmluvu neznáš? Náš zákazník si to žádá...

Dneska třeba na XP chcíplo YT. Proč by taky mělo fungovat. Ale jak je znám, zítra nebo za chvíli zase týden bude fungovat... Stačila jen jiná verze FF.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 11 úno 2022, 20:22, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“