Separátne istenie kábla.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

Ešte mám jeden dotaz. Predstavte si svetelný rozvádzač v rodinnom dome. V každej miestnosti svetlo. Každé toto svetlo by sa spínalo v rozvádzači stýkačom samostatne. A teraz otázka. Môžu byť ovládacie fáze stýkačov vedené jedným spoločným x-žilovým káblom tak, že by tento kábel prechádzal cez všetky vypínačové krabice a v každej krabici by boli použité dve potrebné žily na ovládanie konkrétneho stýkača? Každý vypínač by mal teoreticky svoje istenie. Fáze by boli rôzne. Len čiste z hľadiska legislatívy. Je takéto zapojenie prpustné?

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#17 Příspěvek od MiraSt »

Může. Ale zase se jedná o sdružený obvod, v tomto případě ovládání stykačů. Takže jednotlivé jištění stykačů a předřazený vypínací prvek aby došlo k odpojení všech fází ovládacího obvodu. Stejné jako předchozí diskuze.
Tahle diskuze by měla být ve vlákně "silnoproudá technika".
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#18 Příspěvek od kutilmil »

Čiže jediná podmienka je predradiť vypnač pred jednotlivé ističe?

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Ano. S označením pro co to je.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#20 Příspěvek od kutilmil »

Ok, dk

Odpovědět

Zpět na „Poradna“