Výstava audiokazet

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

SP210 to jo ale proč ty obludné maxirozměry přístroje ?! výrobce si
zjednodušil život a použil rám (kostru) kazet decku SM 260 :(
(Atari 800 XL měl datarekorder velikosti walkmanu)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od xsc »

Taky SP210 nebylo nadoma, ale do těch "výpočetních center", která se budovala na školách a podobně. SP210 potřebovala mechaniku s elektrickým ovládáním, no a při pružnosti naší výroby byla SM260 i s kisnou to nejjednodušší.
K Didaktiku sis mohl dát třeba K10 nebo později KM310. A pak taky soudruzi dovezli Eltu, což bylo dílo...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#18 Příspěvek od konosuke »

No a jak šel čas - mírně poloprofi Sharp MZ-800 (polovina 80.let)
měl kazetovou mechaniku vbudovanou do panelu.
Přílohy
Sharp.jpg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#19 Příspěvek od Crifodo »

MiraSt píše:Audiokazety prý jdou znovu do módy.
Móda je věc dost vrtkavá a navíc iracionální.

Navíc si nejsem jist, jestli "mods" budou schopní rozlišit původní kvalitní období kazet od pozdějšího úpadku vrstvových technologií, asi jako u disket nebo u fotografických filmů.
Kdejaký asijský skrčenec sekal výprodejní spotřební materiál v asijské kvalitě v tom nejhorším významu.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Hubert_79 »

Michal22 píše:Podle návinu na unašeči bych to tipnul na cca 30 minut. Takže necelé EP.
Je to nahrané jen na straně A, strana B je prázdná. Stejně to bylo u ostatních, byly třeba kratší, ale byly tam jen dvě nebo tři skladby.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#21 Příspěvek od xsc »

Kazetosingl :-´¨)

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Hubert_79 »

Ono to nebylo na prodej, ty obaly byly sice vytištěné kvalitně, leč kazety popsané nebyly nijak. Že by nějaké promo? Všechno to bylo z 90. let.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Takhle si svoje nahrávky uchovávali některý dýdžejové. Sice to byl zprasek, ale tu kopii z ofiko koupenýho originálu pro hraní dokázali uhádat s kontrolou a v tom randálu se leccos ztratilo. Samozřejmě to nesměli dál prodat. Jenže jak postupem času OSA a jí podobný paraziti získávali větší a větší slovo, ze zákona o veřejný produkci tahle možnost hraní z kopie vlastněnýho originálu zmizela, zůstalo to jen pro soukromou sféru.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty kazety pocházely odtud, no a vzhledem k době tehdy nebyl net (teda byl, ale v plenkách), mp3 nebo vypalovací CD. Minidisk taky neměl doma každý. Tak nějakou "interní" distribuci asi řešili takhle.
Bylo tam třeba i tohle, to bych možná ještě vyhrabal.
Nutno též říci, že ty nahrávky byly provedené kvalitně a bez Dolby.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#25 Příspěvek od MiraSt »

>Crifodo< Tak to si nemyslím, že by to byly šmejdy. Kdyby se do tohoto nejistého podniku někdo dal tak by musel mít špičkovou kvalitu aby to bylo k poslouchání. Jinak by hned zkrachoval. Ale... Na čím to přehrávat? Objevily by se špičkové přehrávače za bratru 200 tKč jako gramce?
Dále by ty kazety mohly být sběratelský předmět jako gramodesky. Apropo... Jak hrajou nové desky? Jaká to je kvalita? Já jednu mám, ale jak píšu, nemůžu ji rozbalit a přehrát protože to bude archív.
Kde se dají koupit gramodesky? Tak nějak jem nenarazil na žádný obchod kde by byly.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Lukas-Peca »

Gramodesky se dnes prodávají pomalu i v lídlu nebo kaufáči. V obchodech, kde prodávají CD, je mají úplně běžně.

Jinak už před pár lety jsem zaznamenal, že některé kapely vydávají nová alba i na kazetách. Třeba Mňága a Žďorp. Ještě jsem si ale žádnou nekoupil. Kvalita by mě taky zajímala.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Problem s kazetakmi je, ze vsetky firmy, co mali vlastne mechaniky, vyrobu ukoncili.

Takze vsetky nove kazetaky maju asi dva typy mechanik - bud najlacnejsiu Cinu (s mechanickym ovladanim) alebo nejaku elektronicky ovladanu (co maju napr. decky TEAC). Ziadna z nich nema reverz, co je pre strednu triedu kazetakov nutnost. High-end sice reverz nepotrebuje, ale zase potrebuje 3 motory a to nevyraba nikto.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Hubert_79 »

MiraSt píše: Kde se dají koupit gramodesky? Tak nějak jem nenarazil na žádný obchod kde by byly.
No, dost záleží na tom, co chceš za hudbu. Kroky Františka Janečka? Balkánskou dechovku? Atmosférický black metal? Punk?
Co jsem kupoval CZ produkci (folk, alternativa...), tak kvalita je celkem slušná, bez problémů. Většinou k LP dostaneš možnost stažení FLAC, což se hodí.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#29 Příspěvek od konosuke »

Nové gramodesky jsou raritkou...naposledy jsem viděl v Ostravě, OC Karolina
(poblíž nádru Ova-střed) Ozzy, Motörhead, Rolling Stones, Metallica vč. polských grup,
tedy hlavně rock metal no pohled na cenovku mě jaksi odradil od kratochvíle této :(
ne, je to starožitnost a atmosféra dob dávno minulých
Naposledy upravil(a) konosuke dne 21 úno 2022, 16:17, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#30 Příspěvek od mluno »

Osobně teda považuju kazety (stejně jako LP a cívky a další reliktní média) za mrtvé pro nové nahrávky. Je to pěkné, přecejenom blikající obrazovka PC nebo MP3 přehrávače nenahradí točící se pásek nebo placku. V tomto ohledu je ale nejlepší gramofon na péro a standardní 78 otáčkové desky, to ani nepotřebuje elektriku a jaký to dokáže udělat kravál. Ale kdo to dneska má doma? (A kdo to má, tak to opečovává.) Pěkná je i vůně cívkového magnetofonu, nevím, co ten odér způsobuje, ale přišlo mi to jako typické. Audiokazety jsou dnes už taky slušné retro a přitom pořád poměrně levné (teda já naposledy kupoval kazety možná před 10 lety za 9,90 dnes už to asi bude podstatně víc) jak média, tak přehrávače. U gramodesek jsem měl pocit, že vydavatelé nevědí, co za ně chtít, holt za exotiku se platí (továren na gramodesky je ve světě už jen pár, jedna náhodou i v česku), a když to někdo kupuje, tak proč ne.
Vlastně ani nevím, jak se dneska distribuuje hudba, měl jsem pocit, že už jen nějakými netflixy (ostatní je pro "fosily"), ale na to nejsem dost moderní. Jestli se ještě prodává hudba v obchodech na CD nevím (co jsme měli ve městě obchody s hudbou, tak už skončily před mnoha lety, nějaká CD jsou občas v hypermarketu někde vedle regálu s houskama), ale přišlo by mi to logické. Vlastně jsem vším tak přesycený z televize a rozhlasu, že nemám potřebu něco extra shánět, ať už jde o hudbu nebo filmy. To samé platí o knihách a časopisech (které bych ani neměl kam dávat, proto jsem za pdf verze vděčný).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“