Windows 11

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#16 Příspěvek od jirika »

Používám tiskárnu HP MFP 1132 připojenou do USB v routeru ASUS AC1200GU.
Ve win nainstalovaný software Printserver. W10 jsou vpohodě. Ale v ntb bez TMP win11 padá. Zkoušel jse 2 ruzné značky NTB. Po odinstalování printserveru již win11 (zdá se) přestal padat. Protože mám 3NTB a tiskne se ze všech, používal jsem Printserver. Na NTB kde je TMP jede Printserver normálně. Vypnout TMP se mi nepodařilo, protože v biosu nic takového nebylo. Nebo jsem slepý.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od xsc »

Ono se to někdy jmenuje jinak. Bývá to v bloku security, v popisu k BIOSu by to mělo jít dohledat. Ale je to zvláštní vada.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

To je nejaka divna emulacia USB portu cez ethernet. Neda sa ten router nastavit do modu, ked funguje ako standarny print server (napr. na porte 9100)? Potom by si nemusel nic instalovat, len pridas tlaciaren rucne cez IP adresu. Akurat ti nepojde cez siet skener.

S TPM to nijako nesuvisi.

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#19 Příspěvek od jirika »

Je to normální ASUS router, který má v sobě funkci Printserveru. Nastavuje se to podle IP adresy routeru a pak port LPR, atd.

rnbw dík za nakopnutí. Provedl jsem nastavení Tiskárny podle tvého doporučení a zdá se , že to jede a nepadá. Takže to způsoboval ovladač pro skener, který je zakomponován v routeru Asus, který se instaluje. Po odinstalaci a nastavení tiskárny, tiskárna jede a NTB nepadá.
Ale jak budu skenovat?? Asi přes kabel. :(

Uživatelský avatar
jirika
Příspěvky: 132
Registrován: 30 čer 2021, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#20 Příspěvek od jirika »

Dnes další poznatek. Na NTB s TPM to jelo v pohodě dokud jsem nechtěl skenovat. Od té doby win11 taky padá. Takže je chyba v ovladači pro skener. Psal jsem na podporu Asus a čekám na odpověď.
Po oinstalování ovladače pro Prinserver je již OK.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“