Eagle převod Gerber formátu zpět na brd

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Keď naimportujem obrázok do .brd, je to .brd súbor a basta. Je jedno čo bol pôvodný zdroj, už je to .brd a nie obrázok. Môžem ho presúvať, a pridať na dosku ako popis, alebo ako vrstvu medi, skrátka .brd. Jasné?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše: Aspoň tak som to pochopil.
Pochopil jsi to zcela správně. Byly časy, že se takhle pajcovaly desky z počítadel PDP-11 aby se daly vyrábět třeba v Námestovu jako SM4 nebo 5211. Prostě se oscanovala deska a na její vrstvu se klidně i bez schematu v plošákovníku naházely součástky a natahaly spoje a vzniklo nový BRD bez návaznosti na netlist a schema.
Ale to dřevožrout není schopen pochopit. Jak je něco staršího než rok a není to z Číny, tak je to šajz a to on neuznává. A jak se mu šlápne na kuří voko, tak se může potentočkovat.
Bude tady radši něco blejt o dosovských omalovánkách i když jsem psal o systému s provázaností na schema přes netlist, kterej je lepší než Eagle 5.11. A k Pantheonu se taky nevyjádřil, nejspíš ani netuší co to je.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

O nejakych dosovskych srackach si psal ty. Nema zadny vyznam tu rozebirat vykopavky na kterych jsi delal v mladi nejake vydobytky socializmu. To nikoho nezajima.

No a za radu at si to naimportuje do .brd jako obrazek ti asi taky pekne podekuje. Bude to mit v .brd, ale bude mu to uplne khovnu. Jak napriklad z obrazku nasledne po uprave vyexportuje data pro vrtacku je pro mne zahadou :-)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše:... Prostě se oscanovala deska a na její vrstvu se klidně i bez schematu v plošákovníku naházely součástky a natahaly spoje a vzniklo nový BRD bez návaznosti na netlist a schema...
Ale vzdyt jsem mu psal hned v druhem prispevku, ze bude rychlejsi to namalovat znovu :-)
Preklesleni podle obrazku bych ale prevodem gerber/.brd urcite nenazyval.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Zbytečná diskuze, dřevokaz se prostě přesvědčit nedá.
Na starejch sra čkách jde udělat spoustu věcí, který dnešní softy neuměj už jen z důvodů duševního vlastnictví a podobnejch "morálních" záležitostí.
A co ten Pantheon, stále nic? Taky sra čka?
Howg!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

On chtel eagle, pochop to uz konecne? A do .brd to nejde. Dobre, smysluplne nejde.
Nejaky fousaty dosovsky soft tveho mladi ci co nema zadny vyznam rozebirat.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od lesana87 »

Celeron píše:A co ten Pantheon, stále nic?
A co je s ním? Máš ho snad doma a převedeš v něm tazateli gerber do plnohodnotnýho .brd? Nebo jen ukazuješ, co už jsi všechno viděl a jak jseš vééélkej kluk?

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#23 Příspěvek od niko231 »

Díky všem za snahu v řešení, chtěl jsem si udělat nějaké změny rozmístění na těch Gerbrech, ale asi to opravdu nakreslím rovnou po svém. Chtěl jsem si jen ulehčit práci.

Odpovědět

Zpět na „Software“