Převod auta v rodině

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#16 Příspěvek od dvorak »

Pro Hilla : Proč by se měla sepisovat darovací smlouva ?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

U vas sa este poistovne hraju na nejake bonusy? U nas som si to nejako nevsimol. Poistne sa zasadne len zvysuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

dvorak píše:Pro Hilla : Proč by se měla sepisovat darovací smlouva ?
Kvůli ouřednímu převedení majitelů. Je to právní odůvodnění přepisu v evidenci vozidel.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#19 Příspěvek od pepik9 »

Jen poznámka: pojištění na nového majitele k přepisu není potřeba. (Vlastní zkušenost z podzimu). Samozřejmě je vhodné si ho udělat hned druhý den, než to původní majitel zruší.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Ne, původní majitel to nezruší. Zruší to pojišťovna původního majitele zpětně ke dni smlouvy o převodu vozidla do vlastnictví jinému majiteli . Tzn. pokud se cokoliv s vozidlem stane po dni smlouvy (škoda jinému vozidlu), tak zodpovídá za škody nový majitel a proto musí být pojištěný již od toho dalšího dne. Původní pojištění skončí ke dni dané smlouvy o převodu majitele a to právě původní pojišťovna zpětně k tomu datu potvrzuje vyplacením zbytku pojistného po tomto datu.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#21 Příspěvek od Mysteri »

rnbw píše:U vas sa este poistovne hraju na nejake bonusy? U nas som si to nejako nevsimol. Poistne sa zasadne len zvysuje.
Ale však aj u nás Ti príde nový predpis, že ,,po bonuse" .... Len to je ,,+" bonus :D Ale, keď im príde, že rušíš poistku, tak Ti príde okamžite telefonát, prípadne meil s oveľa nižšou zmluvou. Treba to však aplikovať každý rok. Ver mi... :wink: Jedna ,,telefonistka", keď som jej povedal, že nového zákaznika si vážia viac, než starého, mi sama povedala, že treba rušiť každý rok, lebo poisťovne ryžujú na tých konzervatívnych, čo sa neozývajú.... Po mojej následnej otázke, či sa nebojí mi to na rovinu povedať, ke´d hovory sú nahrávané, mi povedala: ,,Zajtra tu končím...." :lol:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Allianz to takto robil, tak som ich poslal do prdele.

Axa urobila este vacsi podraz - poslala oznamenie o zvysenej cene az po konci lehoty na vypoved zmluvy (na sude by som to asi vyhral, ale komu sa chce srat s pravnikmi).

U ÈSOB sa to zatial nedeje.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#23 Příspěvek od Mysteri »

Mám Alianz a každoročne som nový.... Držím sa ich asi preto, že čo mám skúsenosti z okolia, tak pri riešení poistnej udalosti sú ,,serióznejší" než Generali a iní... V každom prípade: Nikdy Generali. Ale, všetko môže závisieť od konkrétnych udalostí... Samozrejme, bez alkoholu a ,,veselej" rastlinky...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#24 Příspěvek od EKKAR »

rnbw píše:Allianz to takto robil, tak som ich poslal do prdele.

Axa urobila este vacsi podraz - poslala oznamenie o zvysenej cene az po konci lehoty na vypoved zmluvy (na sude by som to asi vyhral, ale komu sa chce srat s pravnikmi)...
Bych na ně učunil to samý = levárnu jak sfiň a i bez příživnickýho advokáta, dal bych prostě značky na 1 den do depozitu. Okamžikem uložení značek totiž zaniká v tu chvíli platná smlouva POVka - a pojišťovna musí nevyčerpanou část pojistnýho hezky navalit z5. To, že hned druhej den si do tý samý pobočky přijdu udělat smlouvu novou (a s tou new smlouvou si půjdu na dopravko místníhou ouřadu pro značky) jim sice může přijít blbý, ale nezákonnej postup to není. Sice jim asi měsíc trvá, než vrátí to původní nevyčerpaný pojistný, pokud ale na nový smlouvě podstatně ušetřím, tak je mi to celkem pětadvacet u krku ...

Mysteri píše:... Ale, všetko môže závisieť od konkrétnych udalostí... Samozrejme, bez alkoholu a ,,veselej" rastlinky...
A "veselý houbičky" povolený jsou ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#25 Příspěvek od passion »

Mám pzp v generali a už druhým rokom mi ich agent pred výročím poslal sám od seba výhodnejšiu ponuku. Vlani to bolo menej o vyše 15€, tento rok o 12€. Za dvojliter zo 116 na 104€.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Behemot »

EKKAR píše:Jenomže jak jsem napsal vejš, až děda umře nebo ona si bude chtít udělat vlastní samostatný POVko/havárku, spláče nad vejdělkem, protože se jí tahle finta vrátí - pro pojišťovnu bude novým pojištěným a ti bez ohledu na věk mají nulovej bonus, takže dostane cenu na plnou palbu, maximálně o trošku sníženou, protože už nebude "janek junior". Setkal jsem se dokonce s tím, že čerstvě ozkouškovanej 15letej "už řidič" dostal na 125ccm skurwenýho trpaslíka žluťácký provenience na POVko sazbu vyšší, než jeho tatík na ochcáfku 1,8TFSI ...
No tak to we zase napíše na někoho jinýho.

Pro normálního bělocha má smysl si začít dělat bonus tak na vozejku nebo mopedu, platit jim byť litrový auto znamená, že do nich naleješ tak či tak desítky tisíc úplně za hovno. To snad nikdo s mozkem neudělá, ne?

Ten vozejk je ideální, klidně může stát celej rok nebo být nepojízdnej, pojištění bude pár stovek, bonus nabíhá a nabíhá.

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#27 Příspěvek od msar »

Bonus z pojištění přívěsu uplatní jen na stejnou kategorii tj. přívěsy. Na jiné druhy vozidel (auto) neplatí.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od Behemot »

tak to je eště lepší vymrdávka, to nakonec doochodci budou mít na sebe 15 pojistek, protože soudnej člověk se jim vysere na to platit dvojnásobek - dneska už i nějaká slabá jebka snad nejde pod nějaký 2,5 tisíce, koloušek s mokrejma papírama pak dostane naúčtovaný klidně 4 litry, i víc

pokud to je v nějakým parametru trochu větší, tak je to úplně v hajzlu - za dodáfku chceli pravidelně 8 tisíc a to dotyčnej vyježděný bonusy měl (a eště sme přidali pár let navíc, i přes to to kalkulovali každej rok snad vo litr dráž a s přestupama se to s bídou dařilo držet na stejné cifře)

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#29 Příspěvek od passion »

Tak si opravím sám seba.
Pozerám históriu platieb a oni mi to naozaj zdraželi voči vlaňajšku o 12€.
Vlani som platil 92,95€
Tento rok mi prišla ponuka na 116,42€
No a na to mi volala od nich dáka tetka, že mi to vie urobiť za 104,81€
Preto som mal dojem, že mi to zlacnili.
:roll: :lol:

Čo je ale zaujímavé, nemením poisťovňu, ani typ poistky a služby, ale musím dať výpoveď starej poistky a podpísať novú zmluvu.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#30 Příspěvek od Bernard »

Tá tetka si cez novú zmluvu zaobstará pre seba províziu.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“