Hlučná pračka LAVAMAT 1246 EL *vyřešeno*

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#16 Příspěvek od Artaban001 »

Něco podobnýho jsem měl na Whirpoolce - vana plastová, sešroubovaná několikati desítkama šroubů po obvodu a po rozhození na dvě půlky modré tesnění.
Ložiska a gufero jsem kupoval v "ZKL", takže dohromady asi 400Kč, plus hydrovazelina na promazání hřídele (Vazelina určená pro opravy čerpadel a praček).
Stykovou část u modrého těsnění jsem pouze vytřel od případně napadanýho bordelu a složil nasucho. Šrouby jsem dotahoval metodou otáčejícího se trojúhelníku (šrouby po obvodu, který postupně utahuju tvořily přibližně rovnoramenný trojúhelník a pak jsem postoupil o další vedle) Vana fungovala a netekla do doby, než se pračka vyřadila z jiných a nesouvisejících příčin.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od kodl1 »

Můžu se zeptat co tam je za ložiska? Protože já kupuju ložiska za cca 60-70kč kus, gufero podobně. Nejdražší gufero jsem koupul za cca 200, nějaký speciál..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Jestli to dobře čtu, je tam 63366. Gufero má V4 396 a druhé číslo už je k nepřečtení, je to asi 12261090. Možná mě natáhli, ale teď už s tím nic neudělám. A prát se musí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
kodl1
Příspěvky: 263
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od kodl1 »

Tak tohle neznám, jestli to je speciální tak je možná cena ok..
Co mne nezabije, to mne posílí ...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Pračka už je zase na svém místě a pere jako za mlada. Ale nebýt spřátelené zámečnické dílny, tak bych to doma nedal. Spoj vany jsem pojistil trochou silikonu, ložisko mi nalisovali a pomohli s uchycením na péra. Pro jednoho člověka to oprava není.
Dík všem za rady.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“