Odložení zákazu kotlů třídy 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#16 Příspěvek od mi-ro »

Tentokrát s tebou musím souhlasit. Mám Dakona a okruh na samotíž. Tudíž si zatopím i když nejde proud. Výměnou za cokoli bych s touto výhodou skončil. Nehledě za to, že cena za "ekologický" kotel přináší zisk tak akorát prodejci.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Behemot »

tam sice máme oběhový čerpadlo, ale to je celkem bezproblémový (invertor a akuna), vona zas jistá výhoda v ohřevu čtvrtinovýho objemu vody je

(a když se to v rámci modernizací, podlahovek apod. už minimálně pětkrát vypouštělo, je rozdíl vynosit ze sklepa nízký stovky litrů, nebo kubík :D)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

mi-ro píše: Mám Dakona a okruh na samotíž. Tudíž si zatopím i když nejde proud.
Není nad to mít nad Dakonem uzavírací 2" kulák a kolem něho bypas oběhovku přes dva ventily aby se dalo případně vyndat bez vypouštění vody. U mě nutnost, paralelní tepelný čerpadlo, kdybych nezavíral kulák, byl by z Dakona při chodu tepleka docela účinnej radiátor do kotelny a komína. :wink:
No a velkej objem vody v samotíži je u tepelnýho čerpadla jen výhodou, nemusí se pořizovat pitomá vyrovnávací nádrž, která stojí majlant a zabírá místo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#19 Příspěvek od Otkundes »

Jo, hoši, tady se potvrzuje, že ta propagovaná ekologie není zadarmo a jedná se především o byznys řetězce: výrobce – distributor – prodejce – montáž – servis. O peníze. Tedy, nikoli o zájem uvědomělého občana, který chce před znečišťováním oxidem uhličitým chránit ovzduší, které též sám dýchá.
Taky jsem se v lednu podivil, když mi majitel topenářské firmy sdělil, že jen výměna mého dvacetiletého závěsného kotle od Prothermu, za kondenzační typ, mě vyjde ke 120-ti tisícům. Prý si z toho nemám nic dělat, velkou část ceny prý stejně dostanu zpátky od státu v dotaci…
To je názorný příklad, jak dotační politika €U a našeho ministerstva, pokřivila trh. V konečném důsledku, prodražuje nejen materiál, ale především instalaci. Peníze, získané z dotace, občan od státu přece obdrží zdarma a tudíž ho nemá bolet, že je odevzdá vybraným firmám, v oboru podnikajícím.
Ale to neovlivníme brbláním na současné poměry, ani vztekáním se.
A na závěr:
Pokud nechcete, aby v kondenzačním kotli docházelo ke kondenzaci vodní páry, vznikající při spalování zemního plynu, je řešení velmi jednoduché:
Zajistěte za provozu kotle, aby vratná voda do kotle měla trvale teplotu nejméně 60 °C a máte problém s odkanalizováním kondenzátu vyřešen.

Celeron: souhlas.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

Akorát že v tom režimu se s účinností dostaneš zpátky k normálnímu kotli.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#21 Příspěvek od Otkundes »

Tak, samozřejmě, z kondenzačního kotle bude potom jen trochu lepší, ale za to o dost drahá klasika, s poněkud vyšší spotřebou plynu, oproti kondenzačnímu provoznímu režimu.
Na druhé straně, náš kolega nebude muset ve sklepě řešit odkanalizování kondenzátu, spotřebu proudu občas spínaného čerpadla, jeho spolehlivost, ani (místo popela) vynášet ze sklepa kýble kondenzátu, pokud zavrhne to automaticky spínané čerpadlo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od rnbw »

Ak niekomu nevadi pustat peniaze hore kominom...
Pocul som ale, ze je nedostatok tepelnych cerpadiel, pretoze ludia odchadzaju od plynu.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#23 Příspěvek od Otkundes »

rnbw:
ano a podle zákona nabídky a poptávky a s vidinou dalších státních dotací, se též podle zvýšeného zájmu „upravují“ ceny.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#24 Příspěvek od p32 »

Však čeká se jen na to až přejdou ze starých plynových kotlu na moderní kondenzační plynové kotle a potom se ji utáhne kohoutek nebo lehce podraží plyn. Selská logika jim říká, že odejít od plynu je teď moderní a ukrajinské a přejdou na dřevo a elektřinu.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#25 Příspěvek od Otkundes »

To tady bylo již po převratu. Temelínské 2GW, predikovaná levná elektřina, přímotopy…
Akorát, aby se strýčkovi Samovi vyplatilo dodávat LNG do €U, nesmí plyn podražit jen lehce. Tak alespoň třikrát, než jsme byli zvyklí v předchozích letech.
A když strýček nebude stíhat frakovat tu svou břidlici, nakoupí pro nás ten LNG třeba u Marťanů, nebo u svého úhlavního přítele. Vždy mu šlo jen prachy, a to by bylo, aby mu v jeho byznysu něco překáželo!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#26 Příspěvek od xsc »

To jsou zase žvásty. To, že situaci vyvolal Putin svou agresí, okázale ignoruješ.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#27 Příspěvek od Otkundes »

xsc:
chlapče, odpovídám kolegovi na jeho názor a neřeším tady proxyválku strýčka Sama, na cizím území a za naše peníze. Pokud chceš slyšet jen ten správný názor, pusť si raději televizi.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#28 Příspěvek od xsc »

Chlapče, to že si myslíš kraviny, ti nedává žádné právo mi radit, co mám poslouchat a dělat. Navíc to žádná odpověď na názor kolegy nebyla, jen tvůj výlev propagandy.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#29 Příspěvek od Otkundes »

xsc:
Čas ukáže, plyn jakého původu a za jakou cenu budeme v €U v budoucnu pálit, i kdo na tom vojenském střetu na východě vydělává a snaží se ho prodlužovat.
Ale to se již dostávám mimo téma vlákna, raději končím, ať z toho nemáš psychické trauma...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#30 Příspěvek od rnbw »

Otkundes píše:kdo na tom vojenském støetu na východì vydìlává a snaží se ho prodlužovat.
Chcel si napisat: Rusko zautocilo na Ukrajinu a chce pokracovat dalej do Europy?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“