Koupím tranzistory BF244A

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#16 Příspěvek od EKKAR »

Já tvoje tvrzení nerozporuju - akorát tvrdím, že takhle unipolár může fungovat jen díky svojí extrémně vysoký hodnotě "vstupního odporu" vůči zemi a že pokud tam někdo radí nacpat bipolár, byť i UHF, tak se nedočká ničeho jinýho, než blamáge jako garáge, protože tam mu to takhle "visící v luftě" prostě fungovat nebude.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
JirkaRC
Příspěvky: 29
Registrován: 17 bře 2016, 01:00
Bydliště: Plzeň

#17 Příspěvek od JirkaRC »

Předem díky všem, že se mi snažíte pomoct. Dneska jsem bohužel kvůli práci neměl na experimenty čas, ale alespoň jsem teď nakreslil novou destičku zesilovače, abych zbytečně netrápil tu původní. Zítra po práci jí vyleptám, osadím, vyzkouším a dám vědět. V zásobách jsem našel BF245, tak ho použiju. Jenom KSY21 už asi nemám, budu hledat náhradu. Desku logiky stupnice jsem pro jistotu odzkoušel (mám generátor jenom do cca 30MHz) a ta je naštěstí v pořádku.

Edit: Dnes jsem na to bohužel opět neměl vůbec čas. Našel jsem zapojení ze syntézy z ARA4/87, pokud najdu KF590, vyzkouším také. [/img]

Edit 5.5.22 : Tak se mi to konečně podařilo opravit :D Našel jsem na půdě ve starých zásobách jeden (nejspíš definitivně poslední) tranzistor BF244, takže stupnice opět funguje. Neměl jsem ale vůbec čas na laborování s jiným zapojením třeba s volnou vazbou. Až bude víc času vyzkouším to, dokud to mám na ponku rozebrané. Díky moc všem za pomoc!
Jo a také teď sháním sluchátka S2 Kovopodnik Brno v jakémkoliv stavu, nebo stačí pouze jeden funkční měnič.
Přílohy
KF590.png
stupnice.jpg

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“