Chuj vej, zhasínání displeje

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#16 Příspěvek od Michal22 »

Tak to zahlcení nemůžu jednoznačně vyloučit, i když v reálu jsem se s tím ještě nesetkal.
Zkus to vypozorovat, vyzkoušet v různých vnějších podmínkách.
Docela mě to zajímá.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
LojzaFernet
Příspěvky: 125
Registrován: 14 led 2017, 01:00
Bydliště: Brno jako Brno

#17 Příspěvek od LojzaFernet »

Mám cca dva roky Samsung Xcover 4s a mám v něm 1x SIM O2 + 1x SIM T-mobile + 1x microSD kartu 64GB. Vše funguje naráz, mohu si volit preferovaného operátora zvlášť pro hovory, data, sms a video. Vzhledem k dnešním cenám patří telefon k takovému levnějšímu středu. Už jsem ho několikrát utopil, několikrát mi spadl na parkovišti a něchtěně jsem ho odkopl pod jiná auta, zůstal na palubce celý den na horkém slunci a pořád jede. Nabíjí za cca 1,5 hodiny, přitom nijak zvlášť nehřeje a vydrží cca 1,5 dne v plné palbě provozu. Hodně volám, mám nolimit tarify, za měsíc klidně 20-30 hodin, převážně za jízdy autem, málo datuju. Jen tajně doufám, že bude mít pokračovatele, shnilá jabka nakousávat nemíním a ty dvě SIMky taky potřebuju, jsem všude možně po republice i Evropě a potřebuji kvalitní spojení. Telefon je služební. Tož tak.
---------------------------------------------------------------------------
Krásné a příjemné věci by se neměly odkládat, nikdy nevíš, jestli se k nim budeš moci ještě vrátit ...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

jestli do toho můžu kecat, tak jsem zjistil, že ten snímač není jen "obyčejná reflexní optozávora" - reaguje ve stejný vzdálenosti na jakýkoliv materiál, takže to používá nejspíš trigonometrii - nebo jak se nadává dálkoměrům, který vyhodnocují vzdálenost pomocí polohy odraženého bodu na snímači - podobně, jako to dělají optický závory na hlídání dveří. Šel bych po tom, zda tam nemáš nějaký nečistoty, který paprsek LED ovlivňuje, nebo oblbuje optiku přijímací části. Testoval jsem to pomocí aplikace typu "sensortest", který jsou dostupný v "obchodě Google play". Bývá tam napsaný typ proximity sensoru a jeho reakční vzdálenost - a ta sedí.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Artabane, a reflexní optozávora nereaguje na jakýkoliv předmět, který k ní přiblížíš?
Možná je tam ještě nějaká další fičůra (fokusace paprsku Ir diody na určitou vzdálenost?), ale v principu to funguje tak, že pokud do vzdálenosti Xmm nebo menší přiložíš jakoukoliv překážku, tak telefon zareaguje zhasnutím displeje.
Pokud zaslepíš fototranzistor, tak nezareaguje nikdy.
Pokud kolem obou prvků zapomeneš dát ten gumový element, o kterém jsem psal, tak se paprsek odrazí od vnitřní strany skla a telefon hned po vytočení čísla zareaguje zhasnutím displeje.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#20 Příspěvek od Artaban001 »

Obyčejná jednoduchá optozávora na každý materiál reaguje jinak, ne na přesně definovanou vzdálenost. Z mnohem většíma proximity optozávorama dělám - dá se na nich nastavit přesná vzdálenost na centimetr, kdy mají reagovat na překážku. Je tam jako přijímač něco jako CCD a vzdálenost je daná polohou zachyceného odraženého paprsku. Aby se to nezblblo cizím "světlem", je zdroj paprsku modulován nějakým signálem a přijímač detekuje ten signál, takže cizí paprsek dokáže v případě silné intenzity optozávoru zablokovat zahlcením, ale ne zblbnout. Podle mě to funguje stejně i v telefonu. Akorát je vzdálenost nastavená napevno a konstrukce je menší...
Ať to čidlo otestuje i přes aplikaci.
Jinak u mobilů, co jsem kdysi míval, tak bylo dodatečně lepený ochranný sklo u tohoto senzoru vždy děravý/vykrojený u všech "opto vstupů".
Od Celerona není patrné, zda bylo do mobilu zasahováno zevnitř jím, nebo servisem.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#21 Příspěvek od josef_novak »

Většina telefonů má i testovací menu, kde se nemusí instalovat aplikace. Výsledkem můžou být data ze světelného a přibližovacího senzoru současně.
Přílohy
senzory.jpg

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#22 Příspěvek od Artaban001 »

Já vím, že u starších Samsungů je *#0*# vytočených jako hovor vstup do testovacího menu. Ale u ostatních značek jsem na to nedošel.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#23 Příspěvek od Celeron »

Když jsem to zadal, tak mám výpis Problém s připojením a nebo neplatný kód MMI. Nojo, ale nemám Samsunga. :oops:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#24 Příspěvek od Artaban001 »

Ta sekvence se nepotvrzuje. Při zadání posledního znaku to naskočí - je to ale pouze Samsungovský.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od Michal22 »

Zkus zadat *#*#121314#*#
Po zadání toho posledního křížku by ses mohl dostat do testovacího menu.
Ale reálně to nemám odzkoušené.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Ne-e, po zadání posledního # se nic neděje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od Habesan »

Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Vypisuje se jen ten první příkaz "Display IMEI number" *#06#
Ostatní ani ťuk.
Díky za snahu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od Habesan »

Možná by ještě pomohlo zapnout možnosti pro vývojáře (viz. Světandroida.cz)
A možná taky System UI Tuner.

(Ne, že bych tomu rozumněl, v Linuxu dost tápu, a Android je ještě podivnější než Linux na PC.)
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Habesan píše:Možná by ještě pomohlo zapnout možnosti pro vývojáře (viz. Světandroida.cz)
A možná taky System UI Tuner.
Možností pro vývojáře tam sice jsou, ale v nich je možnost zapnutí asi dalších 20 položek. UI Tuner nikde v menu nevidím.
Zkusil jsem zapnout možnost zatřesení. Pokud displej zhasne, tak asi v polovině případů se zatřesením zase zapne. Ale je to takový nepravidelný, zkrátka na heslo. :roll: Dost často se mi telefon chová tak nějak líně. Zkoušel jsem vyházet spoustu spuštěných nesmyslů a moc se to nelepší. Asi budu muset opravdu pořídit něco novějšího.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“