Bezpečnostní technik?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

Osoba blízká vedoucí stavebního úřadu, navzdory rozšířenému názoru, že za vše můžou líní a uplacení úředníci.Ukazuje na kvalitu projektantů. Ti autorizovaní pouze razítkují kolegům bez autorizace, aniž by řešili co v projektu je. Velmi často na místě stavby nikdy nebyli, běžná je práce ctrl-v, ctrl-c tak nesouhlasí rozměry stavby, umístění, prostě nic , dokonce ani čísla parcel a obce. A když to po zevrubném zkoumání napíše projektantovi a stavebníkovi. Tak po "nápravě" od projektanta situace opravuje a tak to vrací často třikrát čtyřikrát. Projektantovi ta oprava trvá několik měsíců . Ale nakonec se úřednice dozví , že je to neschopností stavebních úřadů.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když jsem viděl název vlákna, tak jsem se lekl, že uživatel 2022 má v plánu stát se revizním technikem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#18 Příspěvek od Artaban001 »

Podle mého laického názoru je ta plošina určena pro montáž ke zdi a do krytého prostředí - chodba, nebo minimálně přístřešek, a ne na nějaký samonosný zábradlí na přístupový cestě ( představa, že tam ze zadu nějaký špunt strčí ruku, když to bude v pohybu...) - je to zábradlí schopno bezpečně udržet invalidu i z křeslem? Počítej cca 200 Kg?
Naposledy upravil(a) Artaban001 dne 06 kvě 2022, 09:37, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#19 Příspěvek od samec »

Aj keby tie pohyblivé a elektrické časti vyhovovali na vonkajšie použitie, tak určite nebola dodržaná predpísaná montáž, ktorá mala byť zjavne na stenu. Tým by bol zamedzený prístup k vnútornostiam.

Podľa môjho skromného názoru nevyhovujú ani pätky stlpikov. To sú nejaké dva šestky vruty v hmoždinkách v betóne na ťah? Posypané soľou vydržia koľko zím? Jednu, či dve? Hliníkovým nitom na podlahe plošiny rovnako nepredpvedám dlhú životnosť.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#20 Příspěvek od josef_novak »

Někdy i v tom vnitřku ty realizace vypadají lépe. Není pokaždé vidět mechanismus, ale srovnání si lze udělat.
https://www.youtube.com/user/ALTECH1992/videos
https://www.youtube.com/channel/UCuywXE ... YRQ/videos
https://www.youtube.com/channel/UCcftLN ... How/videos

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

Na serveru elektrika.cz se vyskytuje pár lidí, kteří by mohli mít s něčím takovým zkušenosti, ev. možná i páky. Je dost dobře možné, že se stejně bez soudního znalce nakonec neobejdete.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Nejdřív by to chtělo vidět papír k danému typu plošiny, jestli výrobce připouští venkovní použití a za jakých podmínek. Podle mě spíš ne a pak není co řešit. Možná by stačilo poslat fotku s dotazem na přípustnost takové konstrukce přímo k nim.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#23 Příspěvek od petrfilipi »

Info o tom co a jak můžeš čerpat třeba v této ČSN nebo tady.

PF

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od jova1 »

Děkuji vám všem za rady. Výrobce plošiny u nás byl osobně, pro to schodiště navrhnul a dodal právě on daný typ plošiny. Když jsem se ozval s tím, že se mi to krytí mechanických částí nezdá, odpověděl mi, že u takového zařízení se předpokládá obsluha znalá dané věci, která přece ví kam má, nebo nemá strkat prsty. Kotvení pouze do schodů bylo v zadání, do zdi to nešlo, je tam zateplení. Nosnost plošiny by měl byt tuším 220Kg.
Dneska jsem jí znova jen tak v rychlosti okouknul a jen co jsem zaregistroval:
Naviják přivádějící napětí 230V (ta žlutá bakule) má na štítku uvedené krytí IP42.
Všechny spojovací konektory na plošině, do kterých momentálně prší, jsou takové ty bílé na fastony bez krytí, fastony jsou vidět.
Koncáky opět úplně bez krytí, pod šroubem přitažený červený drát a hotovo. Že na to prší, asi výrobci nevadí.
Motor na 24V, patrně ze stěrače, bez označení IP, zato důkladně otlapaný bílým silikonem, asi aby do něj neteklo.
Zřejmě by se tam takových perel našlo víc, ale nebyl na to čas se tím zabírat, kolaudace se blíží.
:(

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

Teda nevím, ale i plošiny na některých vagonech mají lepší krytí - a to se vysouvají ven pouze při používání.
Každopádně tady bych očekával minimálně nějakej krycí plech ze zadní strany pro zamezení nechtěného přístupu už jen z hlediska vandalizmu.
podle fotek je to na venkovním veřejně přístupném schodišti.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#26 Příspěvek od EKKAR »

jova1 píše:Děkuji vám všem za rady. Výrobce plošiny u nás byl osobně, pro to schodiště navrhnul a dodal právě on daný typ plošiny. Když jsem se ozval s tím, že se mi to krytí mechanických částí nezdá, odpověděl mi, že u takového zařízení se předpokládá obsluha znalá dané věci, která přece ví kam má, nebo nemá strkat prsty. Kotvení pouze do schodů bylo v zadání, do zdi to nešlo, je tam zateplení. Nosnost plošiny by měl byt tuším 220Kg.
Dneska jsem jí znova jen tak v rychlosti okouknul a jen co jsem zaregistroval:
Naviják přivádějící napětí 230V (ta žlutá bakule) má na štítku uvedené krytí IP42.
Všechny spojovací konektory na plošině, do kterých momentálně prší, jsou takové ty bílé na fastony bez krytí, fastony jsou vidět.
Koncáky opět úplně bez krytí, pod šroubem přitažený červený drát a hotovo. Že na to prší, asi výrobci nevadí.
Motor na 24V, patrně ze stěrače, bez označení IP, zato důkladně otlapaný bílým silikonem, asi aby do něj neteklo.
Zřejmě by se tam takových perel našlo víc, ale nebyl na to čas se tím zabírat, kolaudace se blíží.
:(
Sorry že cituju celý, ale než bych to umazal z mobilu ... Obsluha může bejt pouze podle normy "osoba bez elektrotechnické kvalifikace" - ta se nesmí dostat nikdy a k ničemu pod napětím, i kdyby to bylo jen 24V. Pak to může bejt osoba "poučená", to je taková, kterou někdo odpovědnej proškolil v používání a obsluze - taková osoba nemusí mít žádnou kvalifikaci v elektrice, ale musí znát obsluhu "vocaď pocaď" neboli kam a na co jako obsluha může šáhnout. Rozhodně ale takový obsluze nepatří pod ruce polozakrytovaný zařízení, kde se může nechtěně dotknout místa pod napětím (A TO I BEZPEČNÝM !!!) nebo odkrytejch částí mechanickýho pohonu. A pak to může bejt osoba znalá různě vysokýho stupně zasvěcenosti, která má příslušný elektrotechnický vzdělání a z něj složený zkoušky. Ta pak může skoro všechno, skutečně ale pochybuju o tom, že by potřebný podmínky pro přiznání splňoval invalida vozejčkář, pokud už před usazením na ten vozejk nebyl minimálně doštudovanej elektroprůmyslovák. Tudíž výrobce plošiny prachsprostě lže a dělá naprosto vědomě z tazatele blbce.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#27 Příspěvek od Artaban001 »

Však jsem zvědav, co na to kolaudace

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#28 Příspěvek od Hejnicek »

Toto fakt na venek neni normalni.
Jeste do toho nakydat snih...
Ani dovnitr bych to nechtel.
Vypada to jak nejaky overovaci kus "na stul"

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#29 Příspěvek od Hydrawerk »

jova1 píše:Děkuji vám všem za rady. Výrobce plošiny u nás byl osobně
:(
Výrobce je nějakej strejda z garáže, nebo jako co?? Doporučuji akorát tak odstoupit od smlouvy a vybrat jiného výrobce. Okukoval jsem kdysi několik pojízdnejch plošin, a vždycky byly zakrytované. Nakolik se tam nějak daly skřípnout prsty, nevím. Ale dráty nebyly vidět nikdy.

Uživatelský avatar
bdn
Příspěvky: 436
Registrován: 16 led 2020, 01:00

#30 Příspěvek od bdn »

Na fotce je vidět ten šedý motor dole. Mrkni se na štítek motoru, zda tam nemá uvedené stupeň krytí IPxx. Motor má vzadu dírovaný kryt, takže nebude voděodolný...
BTW OT, z fotky to vypadá, že onoho 200kg těžkého invalidu to tahá pomocí tření (přítlakem kola) na tyč zábradlí, to je zajímavé řešení...

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“