Cim odstranit nalepky, co sa rozpadavaju?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jezevec »

Dobře funguje Kontox nebo dnes Kontakt 61.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Lepidlo po beznych nalepkach nie je problem odstranit - ide to vacsinou liehom alebo izopropanolom.

Tieto "zarucne" samolepky ziadne lepidlo nenechavaju, ale drzia ako svina a ich povrch byva dost nepriepustny, takze sa tekutina nedostane lahko k lepidlu.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od robo »

Taky jsem to řešil na jednom výrobku. Místo strhnutí jednoho kusu jsem po kouskách trhal tenkou folii a na výrobku zůstal orvaný papír. Vrstva jak toaleták, svině držel fest. Plocha snad 10 na 15 cm.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Kdo jednou loupal na celým baráku fólii z plastových oken, kterou předchozí majitel "zapomněl" asi dva roky otrhat, tak ho plocha 10 x 15 cm nemůže rozhodit. :) Horší pakárnu jsem už dlouho nedělal.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#20 Příspěvek od Mysteri »

Zahriať fénom (prípadne horkovzduškou na nižšej teplote) a ide to okamžite krásne dole (tie záručne nálepky).... Ak sa teda bavíme o tých tenkých, aké podobné používalo OVP na svoje CRTV. Ak ide o tie hrubšie, ktoré zanechávajú ten lepivý ,,sopeľ", tak tiež nahriať a zbytok lepidla odstrániť liehom, alebo podobnou tekutinou, napr. slivovicou.... Inak, na zbytok lepidiel z nálepiek je vynikajúca kyselina octová, ale nedá sa to použiť na plastoch, lebo ich naleptáva.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“