Požár autobusu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Litium je svina. Priebeh je vzdy rovnaky - najprv dym a o par sekund vybuch. To nafta nedokaze.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#17 Příspěvek od foxrider »

A to si představte, že u nás v Kovohutích žila byla ve staré budově (a už neexistuje) laboratoř, kde ve skladu měli všechny možné chemikálie, něco ještě z k u k Monarchie, něco z první republiky, něco ještě pamatovalo Ádu. Některé ty starodávné chemikálie byly originál ještě zapečetěné krásnou červenou pečetí.
Namátkou co mi prošlo pod rukama při úklidu: třeba kilovka kyanidu draselného (takový bílý prášek), plastové lahve se rtutí, zavařené skleněné lahve s bromem - taková jako červenohnědá kapalina a jiné skvosty Měli tam různé kyseliny - dusičná, solná, sírová, octová, citronová atd atd....
Při prohlídce těch starodávných skříní jsem nalezl COSI. Byl to takový jako špinavý šutr, velikostí tak dvou slepičích vajec v uzavřené skleněné dóze, v ní byl nějaký jestli petrolej či co, celé zakalené a vršek toho "šutráku", asi dva centimetry vykukoval nahoře z té kapaliny. Takový humáč to byl no. Tak jsem si s tím zašplouchal a zeptal jsem se hlavní šéfové, se kterou jsme to procházeli - co to je za humus. Ona taky koukala co to tam vlastně všechno je tak na to koukla, hned vyvalila oči, a jen polkla a špitla..."To je Lithium! Vono to kouká, tomu se nesmí dostat vzduch! To musí být celý ponořený, dyť to je samozápalný! To kdyby chytlo... !!! 8O Bylo na ní vidět že je to sakra průser na vlásku.

Tam byl průšvih, že k některým těm nebezpečným a zvlášť nebezpečným látkám nebyly žádné dokumenty, tak jsem to pomáhal přestěhovat na dvoukoláku do takového bunkru, kde to bylo skryté a pod zámkem. Hlavní šéfová právě povídala že některé ty látky se budou muset nechat odborně zlikvidovat že z toho může být jinak velký průšvih.
Naposledy upravil(a) foxrider dne 17 kvě 2022, 21:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Habesan »

Draslík se přirozeně vyskytuje ve dřevě i v krvi.

Kyanid ponechán působení vzduchu a vody se nakonec rozpadne a přestane být kyanidem.

Rtuť se přirozeně vypařuje ze sopek a oceánů i pevnin.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#19 Příspěvek od foxrider »

Jako rtuť se používala, pro "zkoušky na vnitřní pnutí".

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#20 Příspěvek od Hejnicek »

Tady je dalsi rakev.
Asi byla bez lidi.

https://www.youtube.com/watch?v=5r-yN8SugWM

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#21 Příspěvek od p32 »

Není to další, je to to samé. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“