UNI21 - rozbil jsem - má cenu oprava?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lancer
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2019, 01:00
Bydliště: Strašnice, nebo Brnky

#16 Příspěvek od Lancer »

Jo, jo, ten avomet jsem hned takňák určil jako náhradu za UNI21, ale vzal jsem to všechno, přišlo mi nevhodný si vybírat, když mi to kamarád vez' asi sto kilometrů (teda nejel tu dálku kvuli tomu, to ne).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od otakarv »

Ten AVOMET bych také schvaloval, mám doma někde AVOMET II a byl jsem s ním spokojen. Mám i PU120, jeden i s kufříkem kde ja vysokonapěťová sonda a bočník k měření vyšších proudů. Mám těch měřáků víc jak digitálních tak ještě analogové, měřáků není nikdy dost. :wink:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Jaky vyznam ma nakupovat a skladovat hromady multimetru, zvlast takoveho elektrosrotu jako avomet a spol?

Osobne mam jeden poradnej stolni na jehoz vysledky je spoleh (34461A), jeden rucni FINEST 707 coz je tuctovy, nicim nevynikajici multimetr pro mereni v terenu a nejaky tuzkovy z ebay pro pripad kdy chybi treti ruka. Nic vic jsem nikdy nepotreboval, vsechny stare kramy jez se v prubehu casu nahromadily jsem vyhazel a nelituju toho. Usetrene misto ve skrini radeji vyuziju pro harampadi u ktereho je aspon nejaka sance ze ho nekdy pouziju.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#19 Příspěvek od rnbw »

Pri zahadnejsich problemoch sa hodia aj 3-4 meraky - napr. potrebujes merat jeden prud, dve napatia a k tomu este jeden merak do ruky.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#20 Příspěvek od MiraSt »

Taky mám Avomet a používal jsem ho na otestování primárních baterií ze sběrného boxu protože nepotřebuju hodnotu, ale výchylku.Teď už na to mám vyrobený měřák. Jinak je to ležák ale...! Když jsem měřil napětí na napájecí cívce pro zapalování na Babetě tak jsem se dvěma(!) digitálama nemohl doměřit. Nesmysly jak hrom. Tak přišel ke slovu Avomet a mám změřeno. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“