Výběr mobilní klimatizace pro plochu do 20m2

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Ano, su nejake moznosti, ako hadicu vyviest cez pootvorene okno a okolo to utestnit. Ono to vychladi, len ten hluk a ucinnost (spotreba). A zabera to miesto (co vadi hlavne v zime, ked to nepouzivas).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#17 Příspěvek od kejki »

Existují už hotové věci pro "průchod mobilní klimatizace", buď do pootevřeného okna, nebo do ventilačky. https://klimatizace.zde.cz/tesneni-oken

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od termit256 »

Ten podtlak tam budes zakonite mit. Nekdo ja na to citlivejsi, nekomu to az tak nevadi. Ja si nedavno koupil novy vetrak do koupelny a kdyz ho dam na vyssi rychlost, zalehne mi podtlakem v usich.
Ja mam split klimu a pokud je horko, musi bezet i v noci. Myslenka ze za hodku vychladis mistnost a budes tam mit celou noc chladek je ponekud naivni. Nevim jak moc mas zatepleny barak, ale po vypnuti klimy tam budes mit za chvilku stejne horko jako predtim.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

Souhlas z Termitem - problém z podtlakem v místnosti vyřeší dvojhadicová mobilní klima, kde se "oplachovací vzduch" bere z venku (na chlazení kondenzátoru). Akorát je trochu problém, jak vyvést dvě hadice tak, aby to nevypadalo blbě a sací nebrala vzduch z "výfuku"

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od forbidden »

termit256 píše:...Myslenka ze za hodku vychladis mistnost a budes tam mit celou noc chladek je ponekud naivni. Nevim jak moc mas zatepleny barak, ale po vypnuti klimy tam budes mit za chvilku stejne horko jako predtim.
Tohle jsem už psal na EB mockrát. Obzvlášť v paneláku je to utopie, v ložnici mi to taky jelo přes noc nonstop, jinak to bylo úplně k ničemu a to jsem měl normální split, ne mobilní krám.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“