Aký socket pre procesor Intel ?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#16 Příspěvek od xsc »

p32 píše:No, já to právě myslel jako tu definici řady mainboardů od ASUSu, kde to už žádnou DDR4 prostě nepodporuje.
Ale jo, i Asus má verze s podporou DDR4. Zatím není na 100% jasné, jestli DDR4 bude podporovat i 13. generace, ale spíš ano.
drahá: https://www.czc.cz/asus-prime-z690-p-d4 ... 99/produkt
levná: https://www.czc.cz/asus-prime-h610m-k-d ... 22/produkt

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Tak to napíšu trochu čitelněji. Podporu v DDR4 a DDR5. Podle mě to nemá smysl, buď se jde po celé nové sestavě a mám na to nebo nemám a stavím to nejlepší ze staré, z chvíli končící technologie.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Ta "stará" technologie samozřejmě nekončí, jen ji přestanou produkovat pro trh novejch dílů a sestav, výroba ND poběží určitě ještě nějakou dobu dál a ani zdaleka nemůže skončit doba funkce takovejch komponent. Na základě tý technologie postavený železo bude samozřejmě normálně fungovat, akorát už ho bude v budoucnosti těžší upgradovat, takže zastará dřív než železo, postavený na technologii novější. Rozdíl v morální životnosti bude odhadem 2 roky, o který bys dokázal ten na novější technologii (socket, chipset a typ pamětí) založenej poč udržovat v běžně akceptovatelným provozu = než ti ho přestanou podporovat výrobci softwaru a driverů ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#19 Příspěvek od DELONG »

Ďakujem za pomoc pri výbere.
Asi kúpim Ryzena .
A k tomu
MB .

A k tomu ešte RAM32Gb.

Poraďte ak niečo treba zmeniť . Chcem len aby to bolo rýchle . SSD disk , zdroj a skrinku mám . Hry nehrávam tak grafika z procesora snáď stačí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

DELONG píše:... RAM32Gb...
Konecne nekdo kdo ma rozum :-)

Na tu desku mrkni na PC internetova fora, byva tam spousta recenzi a zkusenosti uzivatelu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

DELONG píše:Ďakujem za pomoc pri výbere.
Asi kúpim Ryzena .
A k tomu
MB .

A k tomu ešte RAM32Gb.

Poraďte ak niečo treba zmeniť . Chcem len aby to bolo rýchle . SSD disk , zdroj a skrinku mám . Hry nehrávam tak grafika z procesora snáď stačí.
"Osoba blízká" zahlásila, že relativně good výběr, procík má integrovanou grafiku, takže ve spojení s rychlýma RAM může suplovat GPU, jediná připomínka by pak byla k D.O.C.P. - musí se v BIOSu/UEFI ZAPNOUT, aby si deska během bootu načetla vlastnosti RAM a ládovala do nich všecky potřebný vstupní hodnoty. Za sebe by doporučovala minimálně TUHLE MÁMOFOŠNU - má mnohem lepší konektivitu než ta nalinkovaná, akorát není mATX formát.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“