FVE a kroupy

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Tak zrovna tento týden šly deště a kroupy od jihu k severu. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

Crifodo píše: je tam samec+samice, na kabelech takové délky aby to dosáhlo k sousednímu panelu i v nejnevýhodnější konfiguraci.
Nojo, ale to bylo ideální dřív, když se všechny panely ve stringu zapojovaly do série. Jenže dnes to jsou sérioparalelní kombinace a to už tak jednoduchý není.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#18 Příspěvek od Crifodo »

pak holt tu skupinu sériových panelů, která má být s jinou propojena paralelně, musí propojit produžovákem. Ještě jsem se nesetkal s potřebou spojovat panely paralelně, ale jiní třeba jo. Spíš bych čekal dva nebo víc nezávislých větví kvůli vícenásobnému mppt. Myslel jsem to v předešlým příspěvku tak, že délka základního vývodu stačí i pro opačnou polohu dvou panelů, kdy jsou k sobě natočeny delší stranou asymetricky umístěného vývodu, nebo pro úhlopříčné propojení vyšší/nižší řada. Než to teda číňan okatuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

Jo dokud se dělaly měniče se stringama na 1000V, tak to bylo v pohodě. Ale koukni na ty dnešní hybridy, ty do 3KW maj vstupy kolem 100V.
Zrovna hledám nějakej hybrid se vstupem kolem 500V, kterej by byl galvanicky oddělenej DC vstup - AC výstup a výběr téměř 0. Kupa má propojenej mínus panelů s N-kem asi kvůli statice.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
TomZL22
Příspěvky: 17
Registrován: 29 kvě 2022, 02:00
Bydliště: Zlín-východ

#20 Příspěvek od TomZL22 »

Zrovna do jednoho 5kw hybridního měniče koukám. DC napětí jde přes MPPT přímo na měnič . Takže není spojené Nko třeba s minusem od panelů ale ještě navíc je mezi N a minusem od panelů střídavé napětí 120V z půlmůstku od výstupního měniče.... Kamarád ho právě zničil uzemněním Nka a kabelem od panelů který nebyl na střeše připojený a oholený konec coural po profilech :) Jinak je to docela kouzelně udělané obousměrný měnič 360V na 48V .

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Habesan »

Když to máš otevřené, tak to prosím nafoť.
Když nejsou schémata, jsou i fotografie lepší než nic.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“