Přihlášení na aukro

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

Licence taky problém nebývá. Všude se povalují kvanta počítačů z kanclů, na kterých bývá štítek Win 7. Takže i tam desítky dostaneš v pohodě. Nebo je koupíš za dvě stovky na aukru - dle komentářů to bývá v pohodě. Já takhle kupoval Office 2016 (za asi 169,- Kč) a fungují dobře a aktivace bez problému.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hubert_79 píše:...Všude se povalují kvanta počítačů z kanclů..
No dobře, tak "najděte si nový počítač". Třeba do noťasu taky nemusíš 4GB dostat. A stejně pak zjistíš, že je to líný.

Já jsem atyp, nemůžu soudit podle sebe, protože já to mám hlavně na práci. A na těch pracovních WIN98NSP mám zapnutej vzhled sedmiček(možná je to nějakej klon Visty), abych nemusel poslouchat blbý řeči od těch, co tomu vůbec nerozumí. To byl poslední OS, co poslouchal on mě, ne já jeho.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Licence taky problém nebývá. Všude se povalují kvanta počítačů z kanclů, na kterých bývá štítek Win 7. Takže i tam desítky dostaneš v pohodě. Nebo je koupíš za dvě stovky na aukru - dle komentářů to bývá v pohodě. Já takhle kupoval Office 2016 (za asi 169,- Kč) a fungují dobře a aktivace bez problému.
Já nerozumím jednomu - proč Mrkvošrot kriminalizuje odprodej licence, pokud ji původní zákazník už nehodlá nebo třeba z důvodu bezpečnostních požadavků na upgrade systému už nemůže používat? Software je produkt, pokud se dá jeho používání koupit na časově neomezenou dobu, musí jít taky jeho používání jít zrušit a převést na jinýho uživatele formou odprodeje. Já si soft nepronajímám, já si ho natrvalo kupuju. Proto ho můžu i bez nároku ze strany původního prodejce/výrobce dál odprodat - pokud už ho samozřejmě nehodlám já dál používat. Je to jiný, než v případě pronájmu = časově omezený licence. Pronajmutej byt taky nemůžu bez dovolení majitele dál pronajmout, respektive předat pronájem někomu dalšímu. Ale pokud si kvartýr KOUPÍM do svýho výlučnýho vlastnictví, původní majitel už mi do dalšího nakládání s ním nemá co kecat ... Je to základní pojem římskýho práva, €vropa by ho měla prosazovat stejně tvrdě i proti Mrdkošrotu, jako prosazuje svoje nedomyšlený a 🤐 zákazy prodejů určitejch výrobků od naprosto idiotsky určenejch dat.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

No, s Win 98 jsi Zdeňku poněkud výjimka :) to už na pohyb a práci v online prostředí zkrátka není.
Noťas s C2D mám, 4GB RAM to má taky, akorát jsem tam dal SSD. Není to samozřejmě na online hraní nových her nebo střih 8k videa, ovšem na běžné využití (net, dokumenty...) to plně postačuje. Koupil jsem to před třemi lety za dvojku :P
Pochybuji, že dnes někdo na net ještě používá PC z dob paleolitu a pokud ano, tak není ubohá oběť nenažraných korporací, ale lenoch.
K tomu špalku nade mnou není co napsat, zase snůška kydů od někoho, kdo o tom ví prd.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Lenže ono nejde iba o to že by to nešlo. Ono ide aj o to, že je to sakra pomalé. A tým nemyslím iba prácu na PC, ale aj napríklad štart, aktualizácie, vypínanie... Win98 vypne za 2 sekundy. Win10 vypína aj pol minúty, aj keď displej zhasne najprv, aby to tak nevyzeralo. A potom už iba klasický kolotoč: kúpim rýchlejší počítač - urobia pomalší software - kúpim ešte rýchlejší počítač - urobia ešte pomalší software - ... a tak dokola.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hubert_79 píše:No, s Win 98 jsi Zdeňku poněkud výjimka :) to už na pohyb a práci v online prostředí zkrátka není...
No právě. Pokud online prostředí nepotřebuješ, na zálohu a přenos dat stačí druhej HDD + fleška, tak další vývoj WIN byl z tohoto pohledu zbytečnej.

Ta závislost na netu lidi ničí. Ano, je to závislost, co nutí kupovat stále nový železo. Stačí si škrtnout z myšlení internet a co asi zůstane? Jednoduchej OS.

A k čemu jsou moderní stránky? Pracně blokuješ reklamy, i když o ně nestojíš, jinak se dala napsat normální stránka v HTML a nebylo třeba tuny scriptů a šmírování.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#22 Příspěvek od starecd »

petrfilipi: používám aktualizovaný chrome, býval bez problémů, před tímto "vylepšením), nevim kolik bych měl mít prohlížečů, blbý mobil nemám, nemůžu zkusit a bohužel nevím, jak vymazat cookies.Smazal jsem cookies, jediný výsledek je, že mi zmizely navštívené weby, ale Captcha si jede furt svoje, je mi záhadou, že někomu to funguje na firefoxu, když je to vlastně chrome prohlížeč.
Naposledy upravil(a) starecd dne 01 črc 2022, 17:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Hubert_79 »

Firefox není Chrome. Edge a Opera ano, to má jádro společné s Chromem.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#24 Příspěvek od xsc »

ZdenekHQ píše:To byl poslední OS, co poslouchal on mě, ne já jeho.
Napsat tohle o Win98 je poněkud odvážný. Ty neposlouchaly ani Billa, viz jeho slavná předváděčka s modrou smrtí...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#25 Příspěvek od robo »

" To byl poslední OS, co poslouchal on mě, ne já jeho" asi bylo myšleno že se os dal víc přizpůsobit. Systém 98SE a jeho modrá smrt byla na denním pořádku, nazvat tohle funkční os může jen masochista.
Prohlížeč Brave a při přihlašování to chce jen jméno a heslo. Captcha žádná není. Je to vůbec web aukro?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenže já mám NSP. Neoficiál service pack. Pár opravdových borců to lehce doladilo, takže chodí bez problému třeba USB atd. Něco vzali z ME, něco bůhvíkde. Takže pokud to spadne, tak jedině opravdu tvrdou chybou HW či mým zásahem. A jede to už roky bez přeinstalu. Modrou smrt musím opravdu uměle vyvolat.

Tohle si jim povedlo.

A že měli tenkrát lidi doprasenej HW, za to 98 nemohly.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“