Elektrický dávkovač tek. mydla-ředit-neředit aby byla pěna

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#16 Příspěvek od rnbw »

Najviac spiny je prave na davkovaci, pretoze ho kazdy chyta spinavymi rukami a nikto ho nikdy necisti. Preto vymysleli tie bezdotykove.

Tuhe mydlo je genialny vynalez, staci ho oplachnut vodou a je ciste.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#17 Příspěvek od Celeron »

workhard píše:Léta jsme se mydlili jedním mýdlem celá rodina a žijem.
Kde jsem psal něco o rodině? Taková nemocnice, nebo hajzlík v hospodě, to je jiná...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Umyjes si ruky a potom chytis klucku na dverach, ktoru neumyval nikto nikdy.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Kliky ve velkých bytových domech, madla eskalátorů, tyče v městské dopravě.... To už je na každém z nás jak k tomu přistupuje. A v dnešní bakteriologické době je obzvlášť důležité si dávat pozor čeho se chytnu a pazoury si umývat častěji je bez diskuze nutné. Ať tekutým mýdlem nebo normálním, to už není podstatné.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#20 Příspěvek od Kremik »

Proč plašíš, když k tomu není důvod? Bakterie tu byly vždycky a je to pořád stejné. Zdravému člověku nijak nevadí. Klidně vylezu z obchodu a něco po cestě sním. Nevím jak ty, ale při opouštění obchodu si ruce neumývám. Držím košík za rukojeť, možná se chytím madla u pokladny, platím, zadávám pin a nevím co všechno ještě, ale ruce si myju až doma. A člověče, jsem zdravej :-)
Jo, nerad sahám na kliky veřejných wc, to je fakt. Ale spíše z psychologického důvodu, než že bych se bál o zdraví. Lidi jsou někdy čuňata a představa že na klice něco zanechaj a já na to šáhnu je nechutná. Ale i kdyby se tak stalo a já pak těma rukama něco sněd, nemyslím si, že by mě to ohrožovalo na zdraví...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Až chytneš nějakou koliformní infekci nebo třeba žloutenku typu "A", začneš mluvit jinak. Dveře při odchodu z veřejnýho hajzlíku radši otevírám loktem - při příchodu to neřeším, protože před odchodem si myju ruce. Pokud tam je papírovej jednorázovej ručník, beru ručník, pokud tam je klasickej horkovzdušnej osušovač ("fén na ruce"), tak ještě tak, ale pokud tam je ten moderní tlakovzduchovej rozstřikovač bacilů, co "osušuje" ruce tlakovým proudem vzduchu, kterým jen odstříká kapky a rozptýlí je do okolí, tak tomu se zdaleka vyhnu a radši odejdu s rukama mokrýma ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od workhard »

Celeron píše:
workhard píše:Léta jsme se mydlili jedním mýdlem celá rodina a žijem.
Kde jsem psal něco o rodině? Taková nemocnice, nebo hajzlík v hospodě, to je jiná...
to rnbw - No pokud jseš na to mejdlo sám, tak proč ne.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#23 Příspěvek od Kremik »

EKKAR píše: při příchodu to neřeším, protože před odchodem si myju ruce.
Ovšem mezitím ještě na cosi saháš. To jako může zůstat špinavý?
Vidíš, a taky jsi nic nechytl. Zkrátka - žádná křeč...

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Hape »

Artaban001 píše:Pěnový mýdlo je pěnový. Nic se neředí.
Správná odpověď je od Artabana001.
Je buď tekuté pěnové mýdlo, nebo tekuté mýdlo. Ani jedno se před použitím neředí. Na tekutá mýdla jsou jiné dávkovače, než na tekutá pěnová mýdla.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

Co pises je kravina, uvedeny davkovac napeni jakekoliv tekute mydlo, jen se do nej musi nalit ta voda. Kdyz neveris, si to kup a uvidis sam :-)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#26 Příspěvek od robo »

Tekuté pěnové mýdlo jsem v drogerii nenašel. V nabídce byl i set tekuté mýdlo plus senzor stroj. Na obrázku byla pěna a náhradní náplň měla označení tekuté mýdlo a výrobce.
Třeba ke kase přijde houmlesák a v ruce drží hromadu drobných. Zaplatí a při odchodu se vysmrká do dlaně. Dojde k eskalátoru a nechá se vyvézt z prodejný. A dodržuje to je mu přikázáno na piktogramu eskalátoru, držet se madla. Tahle situace mě přiměla chovat se obezřetně. To není panika a zbytečné přehánění.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#27 Příspěvek od jardafiala »

Soudě podle některých reakcí jsou mezi námi přecitlivělí jedinci, spadne jim rohlík do hovna a už ho nechtějí....

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#28 Příspěvek od Artaban001 »

Tekutý mýdlo máš buď gelový, nebo pěnový. Do mýdla se nic nepřidává - zvlášť do těch do veřejných prostorů. Obsluha vezme kanistr a výdejník na mýdlo naplní. Dělá to často nájemná síla z Ukrajiny, která nebude řešit, kolik vody do toho má přidat a jakým zůsobem. Navíc nikdo nezaručí, čím to kdo naředí, takže se to může časem kazit a podobně. Náplň vydrží velmi dlouho, než se spotřebuje. Ještě nedávno se používalo i takové řešení, že existují válečky z obyčejnýho mýdla s dírou v ose a ty se vkládaly do strouhátka - jednou rukou jsi zatočil kolečkem a na dlaň druhé ruky Ti napadaly mýdlové hoblinky. Dnes se to řeší mýdelníkama na tekuté gelové mýdlo - a co se týká infekce z dotyku - mýdelníky se při úklidu taky očisťují dezinfekcí. Navíc se napřed dotýkáš mýdelníku a pak nečistoty s mýdlem spláchneš. Mimo jiné na běžném mobilním telefonu je víc bakterií, než na hajzlovým prkně.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od termit256 »

Mydlo penove = mydlo gelove + voda
Bud si koupis drahou vodu, nebo si ji tam nalijes z vodovodu :-)

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#30 Příspěvek od Artaban001 »

To není o tom, že je to obyčejný tekutý mýdlo a voda. Navíc obyčejnou pumpičkou z prostým ukončením trubičkou - ať motoricky, nebo ručně poháněnou neuděláš pěnu. Budeš mít na rukách jen naředěný tekutý mýdlo. Aplikátory na pěnový mýdla mají na konci napěňovací trysku.
A jinak Tě můžu ubezpečit, že naředěný tekutý mýdlo obyčejnou vodou se Ti zkazí. Sám jsem opravoval elektrický mýdelník po někom, kdo měl stejný názor jako Ty.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“