SAMSUNG Galaxy nalezený, zamknutý, co s ním? VYŘEŠENO

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Hubert_79 »

Vskutku inteligentní řešení :roll:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#17 Příspěvek od Hill »

Celeron píše:Ještě je jedna možnost, nalezený věci si nevšímat. Doporučení kámoše policajta. Za ty možný problémy, čas a lítání to nestojí. Oni se totiž majitelé nalezených věcí občas chovají jako pěkní hajzlové, hlavně pokud jsou v nálezu peníze.
Může to být i mobil - znám jednoho, který našel nějakého ajfouna jalbkového v době, kdy byl pro většinu národa příliš drahý. V trávě vedle chodníku. Šel z odpolední, do auta přihodil batůžek, ostatní měl už naloženo, nasedl do auta a většinu cesty na Jadran na zadním sedadle prospal a zapomněl, mobila objevil v batůžku až třetí den u moře. Po návratu ten mobil nabil, zjistil, že je zamčený, vyvěsil to na nějaké síti a napsal k tomu, že, když se nikdo během neděle neozve, v pondělí nález odevzdá na radnici.
Místo toho přišli policajti už v neděli, nebylo prý těžké ho na netu identifikovat. Ani ho nenapadlo mobila zapřít, vydal jim ho. To jediné mu připsali k dobru.
Nezletilá majitelka tvrdila, že jí ho někdo ukradl, a přesto, že to našli na záznamu z kamery, kde ho ten nálezce z trávy zvedal, a potvrdil to i svědek, který šel s ním, nenašli ale předtím záznam, jak se tam dostal, proti zapadajícímu Slunci toho prý nebylo moc vidět. Majitelka sice přiznala, že byla s partou na tahu v jakémsi nealko podniku, ale trvala na tom, že v těch místech nikdy nebyla, a že to tam musel pohodit někdo jiný.
Tak nálezce ve zkráceném řízení vyfasoval šest neděl veřejně prospěšných prací s podmínkou na rok za ponechání si věci hodnoty nikoli malé.
Vím o tom, protože mi všechny písemnosti i fotky z kamery prošly rukama, když jsem tomu nešťastníkovi zprostředkoval pomoc odborového právníka, s nímž se ale nikdo nechtěl bavit, leda by se odvolal k soudu. A rozhodl se, to že ne, příjmení majitelky se nápadně shodovalo s příjmením známého vlivného podnikatele, tak se raději spravedlnosti vzdal. Ostatně neexistovala prázdninová brigáda, na které by se dalo na tak drahou hračku vydělat...
No, je to přes 10 let, tak snad to má už vymazané.

Takže jediné, co můžu doporučit, při nálezu věci hodnoty nikoli malé bez odkladu najít nejbližší policajty, odevzdat a nechat si vystavit potvrzení. Pokud je v tu dobu otevřený nejbližší obecní úřad, tak totéž provést tam.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#18 Příspěvek od Eleman »

A ideální je: Nic jsem neviděl nic jsem neslyšel a (pokud to jde - kamery) nikdy jsem tam nebyl.
Protože jinak - pro dobrotu na žebrotu, aneb za případné popotahování, vysvětlování, dohadování se to fakt nestojí.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Hubert_79 »

Hill píše:...
Policajti se s tebou bavit moc nebudou, řešit nálezy se jim moc nechce. Vlastní zkušenost.
Kdysi kdesi na poště někdo zapomněl pas, občan USA. Odnesl jsem to na pendrekárnu vedle do baráku. Milion keců a velká "ochota" tohle řešit. Že jim to nepřísluší a podobně.
Nalezený mobil (pár jsem jich "potkal") neřeším. Nevidím.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#20 Příspěvek od jardafiala »

Vozil jsem ho v brašnách pár dní, po příjezdu domů jsem ho vybalil a mudroval co s ním. Reakce tady mě trochu znejistily, nakonec jsem zvolil trochu krkolomné, ale nakonec účinné řešení. Zřídil jsem si xichtoknihu, přihlásil se do nějaké skupiny v Chebu a vznesl dotaz. Nakonec se majitelka ozvala, po mailu jsme se dohodli, že je to ona (telefén přesně popsala včetně drobných vad). No a pak už to bylo jednoduché - poslat s tím že po zkontrolování dostanu 100Kč za poštovné, to jsem nakonec dostal a bylo vymalováno. Pak už zbylo jen odstranit účet xichtoknihy...Jo, kdybych na něj nezapomněl při návratu od pramenů Ohře při dalším průjezdu Chebem, tak jsem ho nechal někde na služebně PČR.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Nez trajdat s nalezenym mobilem 14dnu nekde v Chorvatsku, to ho tam mel opravdu radeji nechat. Nikdo nebude takovou dobu cekat az nalezce sezere vsechny pastiky na plazi a uraci se mobil zapnout. Puvodni majitel musel nechat kartu zablokovat a mobil mel uz nejspis taky koupenej novej. To je akorat k nasrani, pokud je takhle nezodpovednej, to ho tam mel nechat lezet. Jestli ho opravdu nasel, nebo ho majiteli slohnul a kdyz zjistil ze je mu zamkly opravdu k nicemu, chtel aspon vydyndat z majitele nalezne je otazka.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Kremik »

Blbost. Majitel by měl být rád, že ho nalezl někdo, kdo mu nic neudělá, jen vedle něj bude žrát dva týdny paštiky. Kdyby ho z té země nesebral, mohlo by na něj napršet, někdo ho rozšlápnout, případně ho mohl sebrat někdo, kdo by ho vrátit rozhodně nemínil.
Nic nezodpovědného na tom nevidím, naopak.

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#23 Příspěvek od jardafiala »

Tak nějak si myslím, že větší cenu pro majitele mají kontakty a data...

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#24 Příspěvek od Kremik »

Přesně tak. Taky mi vypad mobil, ležel půl roku pod stromem, považoval jsem ho dávno za ztracený, no nakonec byl nalezen a byl mi vrácen. Důležitý byl pro mě obsah SD karty, která stále fungovala.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“