Vysawač Elektrolux parketto mlčí. Jak se dostat dovnitř.

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

A vono to išlo od začiatku, iba si sa toho bál... :D
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#17 Příspěvek od robo »

Joo bál. Je potřeba s tím škubnout. To pomalé tahání nahoru je k ničemu. Uhlík v háji, druhý na tom asi bude podobně. Ale ty lamely, to se mě nelíbí, co vy na to? . Musím prolézt jeden z těch linku jestli nemají náhradní set uhlíku. nebo kdyby někdo věděl kde je koupit. Občas platí že náhradní díl zakoupený mimo servis výrobce má rozumnější cenu. Ale neplatí to vždy.
Přílohy
20220807_155007.jpg
20220807_152719.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

Vydrate to je slusne - vysavali tym kazdy den cely obchodny dom?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

byl v domácích podmínkách ale panelák 1+1 to asi nebyl.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Skus dat dobre uhliky, vyskrabat bordel z medzier medzi lamelami a vyskusat motor na male napatie. Ak bude bezat pekne, mozno este chvilu vydrzi.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#21 Příspěvek od robo »

Dal jsem na zkoušku motor z nějakého vysavače a regulace otáček funguje. Teď kde sehnat uhlíky. nedaří se mě a google mlčí.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#22 Příspěvek od Kremik »

Ty bláho, tohle nemůže být od uhlíku. Ani voda tohle neudělá. Ta jen uhlíky sežere. Že by druhá strana jela už jen přes pružinu?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#23 Příspěvek od doktor365 »

robo píše:Dal jsem na zkoušku motor z nějakého vysavače a regulace otáček funguje. Teď kde sehnat uhlíky. nedaří se mě a google mlčí.
Změř je a podle rozměru je jich všude , popřípadě když bude o malinko větší tak obrousíš. Jde to pěkně. Dělám to běžně když nemám po ruce správný rozměr a nemůžu čekat až přijdou.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#24 Příspěvek od robo »

Jenže ten uhlík je i s kontaktním plíškem a ta měď od uhlíku je tam bodnutá. K čemu mě bude uhlík bez toho plíšku.
Přílohy
uhlík.jpg

Uživatelský avatar
MilanCZ
Příspěvky: 440
Registrován: 08 dub 2008, 02:00
Bydliště: České Budějovice

#25 Příspěvek od MilanCZ »

Vzhledem ke stavu motoru a problému sehnat uhlíky, bych koupil celý motor, kupodivu je za rozumné peníze a zase bude dobře sloužit :thanks:
https://shop.electrolux.cz/c/motor/p/140030152023

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#26 Příspěvek od jardafiala »

Takhle to vypadá, když je kartáč krátký a motor běží jen přes jeho část. Pak mocně jiskří a zanedlouho takhle poškodí komutátor. Vzhledem ke stavu nemá smysl dál bojovat, kdyby ti to přece jenom nedalo pošli mi SZ s rozměry kartáče, třeba bych něco našel a poslal. Jak již uvedeno výše, zadej si do vyhledávače "motor vysavače" a kup jiný vhodných rozměrů, není nutno použít originál, motor který tam pásne koupíš za polovin u ceny originálu.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#27 Příspěvek od Kremik »

Tohle muselo vzniknout jinak. Kdyby byl kartáč krátký - nadoraz - a díky tomu ubýval komutátor, brzo se to přeruší a ne až někde po třech milimetrech.
Normálně to nech tak, to ještě nějaký čas poběží. Nový uhlík přece taky bude končit nějakým plíškem. Tak to prostě nějak k tomu původnímu plechu připojíš. Fantazii se meze nekladou :-)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“