Čina - ali - banggood - nakup na firmu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

No tady: https://www.finance.cz/540639-identifikovana-osoba/

Je to psaný dost chaoticky, ale:

Pokud vystavuje IO (identifikovaná osoba) fakturu do zahraničí soukromé osobě (nepodnikateli), faktura v přenesené daňové povinnosti nelze uplatnit a místem daňového plnění se stává ČR.

Identifikovanou osobou se podnikatel (neplátce DPH) stává tehdy, když přijímá službu nebo zboží z jiného členského státu Evropské unie (dále jen „EU“), než je Česká republika. Registrovat se k identifikované osobě musí i v opačném případě, kdy nabízí své služby a zboží do jiných států EU.

Já se na to na místním finančáku zeptám. Ono by to znamenalo, že když já jako OSVČ neplátce prodám naprogramovaný procesor za 500EUR třeba do Itálie, stanu se ID a doživotně budu muset měsíčně podávat kontrolní hlášení, i když s nulovým obsahem. A to mně připadá až moc uhozený na hlavu, i když jsme v ČR.

Pokud tam jen v té zkratce vynechali ten limit, pak je to OK.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Ten limit tam uvadi, jen to neni 10.000eur ale 326.000Kc. Jestli to vynasobili nejakym podivnym kurzem, nebo je to po nejake novele, nebo jak k tomu cislu dosli opravdu netusim.

Pokud nebudes mit v dany mesic zadne obchodni transakce s EU tak danove priznani ani souhrnne hlaseni nepodavas. Zrusit identifikovanou osobu jde, kdyz nebudes mit nejakou dobu zadne obchody s EU, mam pocit ze to byly 2 roky, ale radeji si to jeste over. Jak jsem uz zminil, tohle sleduju jen okrajove, protoze platcu DPH se to netyka.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“