Sháním kapku elektrovodivého laku

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

s Woodem z tepelný pojistky trafa (teda jestli to byl Wood) jsem zkoušel pájet a kulička se stále koulela a nechtělo to chytit ani na měď. Nevím, jaký tavidlo potřebuje.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#17 Příspěvek od Sendyx »

No jaké - takové, co bude aktivní už kolem 60-70 °C. Dost problém.
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
kiklhorn
Příspěvky: 58
Registrován: 05 čer 2021, 02:00

#18 Příspěvek od kiklhorn »

Vyzkoušený ho nemám, ale za ty prachy... https://www.aliexpress.com/item/33024055535.html

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

To jsem si objednal že se to může hodit, za ty peníze. Dlouhé čekání na zásilku a když dorazila tak v tom byl totálně zaschlý matroš. Vzteky jsem to vyhodil.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Túto "farbu" som si raz objednal tiež. Prišla hustá že by sa dala krájať, cez tú ihlu nemala šancu prejsť. On bol problém z toho vytlačiť aj bez ihly. Nakoniec to odložené ztuhlo úplne. Vyhodené peniaze, nepoužiteľné.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
LADER
Příspěvky: 273
Registrován: 01 dub 2013, 02:00

#21 Příspěvek od LADER »

Na měď za studena dobře chytá rtuť a tvoří s ní almagán. Obdobně jako s se stříbrem, zlatem, cínem, vizmutem, hliníkem a některými dalšími prvky.
Kapička rtuti by určitě přemostila vodivě vzdálenost 0.1 mm (dokud by se neodpařila).
Mimochodem almagánová zubní plomba je složená z práškového stříbra, mědi cínu a rtuti.
Obdobné vlastnosti jako rtuť má galium, ale nevím jaká je smáčivost galia s mědí (teoreticky by měla být dobrá). S hliníkem je to vyzkoušené a používá se to k jeho destrukci (obdobně se chová rtuť).
Ubuntu 22.04.4 LTS, LibreOffice Verze: 7.6.6.3, wxMaxima 20.12.1, Maxima 5.47.0 (SBCL)

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“