Keramika svod

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

Hmm, tak jo. Když jsem něco bastlil, tak jsem jen řešil materiál a k tomu typovou řadu a napětí. Zásada byla, do rezonáku a tam kde na tom záleží čím menší N-ko, tím stabilnější, na ostatní P-čko. Ty, co označujete jako III jsem dával jen v hodnotách 15-68N na blokování napájení v TTL. Na to, co jsem dělal to stačilo a nikdy nebyl problém. Byli i tací, kterým byly typy keramik vuřt a dali co koupili v prodejně a ono to kupodivu taky nějak makalo.
V podstatě vše, co je v tom článku je v tom katalogu keramik Tesly HK o kterém jsem již psal. Kolik dnešních bastlířů má něco podobnýho ke keramice, co koupí na našem trhu?
Teď už mě to zanechává celkem chladným.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Ten kubáčův blog je super , je tam i dnešek , jakoby ho viděl dva roky dopředu . A jeden místní to viděl podobně .

Uživatelský avatar
eleferner
Příspěvky: 422
Registrován: 04 čer 2016, 02:00
Bydliště: Brno

#18 Příspěvek od eleferner »

Nechci zakladat nove vlakno, tak to prihodim sem. Prinesli mi kuchynskou vahu Eta typ 6778 s tim, ze po 1 dni totalne vybije baterky (2x AAA). Na stolnim zdroji 3 V byl ve vypnutem stavu odber 20 mA (!). Bylo to zpusobeno obrovskym svodem tri blokovacich keramik 10u v pouzdru 0603, po vymene vaha funguje OK. Pres jeden z nich teklo 15 mA a i na termokamere bylo videt, ze se zahriva. Z DPS bylo poznat, ze je ta vaha provozovana ve vlhcim prostredi, cepicky tech kondiku vypadaly zkorodovane. Nicmene ostatni soucastky nic takoveho nevykazovaly.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“