Závada obrazovky ? zvuk jde obraz ne

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#16 Příspěvek od p32 »

Ne, Markoni psal o opravě s LED podsvícení. Jeho dotaz byl hlavně na to, když nejde obraz, ale jde zvuk. Nikde nepsal, že by chtěl opravovat konkrétní TV. Kdyby chtěl, tak by napsal typ té TV.
V prvním případě (pokud TV normálně fungovala), tak je podezření na podsvit. Ten rozdělá a opraví do velikost 43" skoro každý, kdo na to má aspoň trochu buňky. U podsvitu s trubkama to ale nemá žádný smysl, musely by se vyměnit komplet všechny i s jejich uchycením a právě na tom uchycení (staré vypálené se okamžité láme) to všechno končí.
V druhém případě (opravdu málo případů) pokud tam ten obraz nikdy nešel, tak jde jen o naladění programů v DVB T2 bez podpory HEVC. To se dá ale ověřit tím, že po naladění programů se tam vždycky ještě najde nějaký ze starého DVB-T1 a tam jde obraz i zvuk.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od ZdenekHQ »

Pokud jsem si všiml, tak zatím jen spekuluje a o opravě LED či trubek píšou jen ostatní.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od markoni »

Tak ten televizor je značky Sharp typ nevím a už jeto dáno do servisu.
Pro nokijec
Když to umíš ano.Ale Markony je tělesně postižený , viz některé jeho příspěvky.Na tohle potřebuješ dvě zdravé ruce.
Já jsem hned v úvodu psal že bych to já nespravoval :)

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od markoni »

Tak ta televize byla Panasonic a bylo to podsvícení a oprava v servisu stala 1000 Kč díky

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak to musela být nějaká blbost...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#21 Příspěvek od jardafiala »

A poznámka k podsvitu (už to tu zaznělo) LED podsvit zdechne, když jde všechno dobře, něco málo po záruční době. Podsvit trubicemi má xx násobně větší životnost - mám už skoro denně (kromě léta) používaný SHARP AQUOS lc37-ad1e. Běží už něco přes 15let a věřím, že přežije ještě mnoho televizí s LED podsvícením. Až zdechne opravovat už ho nebudu ale slzu zamáčknu....

Uživatelský avatar
nokijec
Příspěvky: 287
Registrován: 01 úno 2011, 01:00

#22 Příspěvek od nokijec »

Přesně tuhle Sharpku jsem zcela funkční odvezl do SD.Pouze DBT1,bez USB,nízké rozlišení,neumí zobrazit HD.Na X boxu to ořízlo obraz.Příkon asi 4 krát větší než dnešní TV.
Jinak servisoval jsem VLT,Po příchodu LCD jsme byli rádi , že mám odpadnou problémy s opravama CRTček.Po dvou letech začaly padat jako hrušky.Protože se mě nechtělo s tím běhat tam a zpátky na poštu tak jsem nakoupil pytlík kondíků a měnil kondíky v podsvitech nebo v měniči v napájení(ty monitory byly na 12V).Ty adaptéry na 12V jsem opravoval taky.V autě jsem měl vždy dva na výměnu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak já mám jednoho ledkovýho Panasonica od roku 2014 a jede dodnes. Jenom první, co jsem udělal, tak nastavil podsvit na 70% a nepoužívám žádný dynamický opičárny. Dodnes spousta lidí neví, jakej je rozdíl mezi jasem a podsvitem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“