Lenovo ThinkPad T440 (NM-A102) mrtvy

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#16 Příspěvek od ondraN »

Na tohle je ideální freeze sprej. Nastříká se, až se udělá jinovatka a pak zapnout proud do zkratu a rychle se dívat na kondy, kde se to najednou odtaje.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#17 Příspěvek od Kvicala_r »

A nebo ti šťastnější mají přístup k termokamře. Tak sem hledal zkrat na VCC nějakého 1Gb switche. Za dvě minuty opraveno. Ten freeze jsem používal dříve taky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#18 Příspěvek od rnbw »

O termokamere som uvazoval, ale je to stale drahe. Tych 20 minut by to sice skratilo, ale tych par hodin predtym nie (kym som nasiel, kam mam prud pustit a ci vobec).

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Tak já má tuto kameru z Hadexu, ale já ji mám za osm stovek. Teď stojí pětapůl a to se asi zbláznili.
Nemá moc ostrý obraz, ale na měření chladu a tepla se dost hodí. Taky se s ní dají měřit úniky tepla na fasádě.
Přikládám obrázek jak to měří teplý odpor. Obrázky se dají stáhnout.
Přílohy
Fotografie-1811 1 2 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:O termokamere som uvazoval, ale je to stale drahe. Tych 20 minut by to sice skratilo, ale tych par hodin predtym nie (kym som nasiel, kam mam prud pustit a ci vobec).
Kamera je moc velkej a drahej přepych. Stačí optickej pyrometr, dá se koupit za 4-6 stovek CZK. Na vzdálenost 5-10 cm to snímá kolečko o průměru cca 3 cm a to na identifikaci přehřátýho místa na desce či zařízení v pohodě stačí.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#21 Příspěvek od passion »

Už dlhšie poškulujem práve z týchto dôvodov, čo riešil teraz rnbw, po kamere od UNI-T- Je to najlacnejšie, čo by sa mohlo dať použiť. 170€ je pre mňa ešte prijateľná suma. Máte niekto skúsenosť? Stačí to na vyhľadanie zohriatej súčiastky na plošáku?

UNI-T Infrared Thermal Imager UTi120S PCB

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od Habesan »

HT-175
MiraSt píše:já ji mám za osm stovek.
To bylo asi ještě před pandemií, že ?
Škoda, že člověk nemá dost předvídavosti, aby jich včas koupil víc kusů.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#23 Příspěvek od MiraSt »

Jo. Týdenní akce to byla a já si toho všiml když jsem hledal VN zdroj na ozón.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“