Zoháňam feritovú anténu - tyč 100x10 mm

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od hafca »

Stendfort píše:Robím toto: http://www.avr-asm-tutorial.net/avr_en/ ... erhet.html
Uvidím, aký výsledok s tým budem v Bratislave mať. Mám urobené pekné digitrónové hodiny, synchronizujú sa cez DCF. No začína byť problém so signálom... rušenie a podobne ... Tak že zalaborujem a vyskúsim nejakú vlastnú konštrukciu...
Jestli máš doma WiFi a ty hodiny nebudeš přenášet, je i jiné řešení.
S ESP8266 se dá udělat emulátor DCF a tím jde pohánět ty hodiny stejně jako by to bylo DCF. Používám to v jedněch hodinách.
Přílohy
zapojení.jpg
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Stendfort
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2017, 02:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od Stendfort »

To vypadá dobre. Vďaka. Máš aj konkrétny odkaz kde sa dá zohnať firmware spolu s adresou na dlhodobo funkčný časový server, spolupracujúci s danou app. ? Poprípade funkčný overený návod, podľa ktorého si to urobil ?

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od hafca »

Našel jsem to kdysi v nějakém větším projektu, ale odkaz na něj nemám.
Návod netřeba, zapojení je velmi jednoduché, stačí jen nějaký stabilizátor na 3.3V a to ESP8266.
U kódu pro ESP je potřeba přejmenovat koncovku na ino. A zadat SSID a heslo tvé WiFi. Případně změnit NTP server ze kterého si to bere čas.
Přílohy
Esp8266_NtpToDcf77.txt
(14.06 KiB) Staženo 25 x
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od petula »

:arrow: Stendfort Blava je pro DCF dost daleko. Mám hodiny poháněné DCF. Jednak dost žerou elektřinu :D a jednak fungují jen v 1.patře, v přízemí nefungují a to jsem v Praze.

Pro PC-čko jsem kdysi dělal DCF77 přijímač, připojoval se na COM port. Viz foto. Ten ti můžu nechat.

Jestliže máš digitální, digitronové hodiny, můžeš zkusit GPS přijímač. Z GPS přijímače leze jednak signál 1 PPS a jednak 10 kHz. Obojí se dá použít pro digitální hodiny. Výhoda GPS přijímače je v tom, že funguje téměř všude a nsavíc ti dá i polohu, aby jsi se neztratil. Dá se s ním udělat třeba kmitočtový normál. Kdyby jsi takový přijímač chtěl hotový, dej vědět do SZ.
Přílohy
DCF77 přijímač pro COM port.
DCF77 přijímač pro COM port.

Uživatelský avatar
Stendfort
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2017, 02:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od Stendfort »

Ďakujem všetkým. Feritovú tyč som už zohnal. Zisťujem že začína byť dosť problém zohnať "staré dobré veci". Cievky, kvalitné kapacitné trimre, kostričky na cievky, filtre a podobne. No hold doba pokročila a nie je z toho biznys. :) Také to nekomerčné "bastlenie", skúšanie, laborovanie zostáva už asi len na zopár ľuďoch. PS: Prímač si chcem postaviť takpovediac sám, pozrieť sa na čo najefektívnejšie riešenia, antény, zosilňovače, filtre aj demoduláciu... Napríklad ak zoženiem germániovú hrotovú diódu mám v pláne porovnať ju s dnes používanými shotky diódami...

Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#21 Příspěvek od Koloman »

Ahoj, aku diodu potrebuješ?. 73

Uživatelský avatar
Stendfort
Příspěvky: 73
Registrován: 06 dub 2017, 02:00
Bydliště: Bratislava

#22 Příspěvek od Stendfort »

Ahoj, AA118 alebo podobe... :)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od petula »

Můžu ti jednu dvě hrotové GE diody poslat poštou. Zaplatíš mi poštovné a bankovní popatky?
Mám AA119, OA90, 1N60, AA143, OA7 ....

Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od Koloman »

Ahoj, tieto nemám ani dole v mojich zásobách. 73

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#25 Příspěvek od Crifodo »

to je dioda s dost velkým závěrným napětím, pro nízkoúrovňovbou detekci stačí jakákoliv typu GA20x od Tesly, z nějakého vraku AM přijímače od popelnic, beztak ty přijímače od loňska nemají perspektivu pro příjem. Jinak na součástky ideálně nějaký vrak elektronkového rádia z přelomu 50.-60. let, na KV/SV/DV, bude tam množství trimrů, cívkových koster a asi i ta hranatá feritka na otočném rameni.

Uživatelský avatar
Koloman
Příspěvky: 87
Registrován: 20 dub 2019, 02:00
Bydliště: Bratislava

#26 Příspěvek od Koloman »

Ahoj, mám GA201 pár kusov nové nepoužité ,ak chceš tak pošlem v obálke.73

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“