Prietokovy spinac-snimac na cirkulacku

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#16 Příspěvek od kutilmil »

Tak to teda miro vubec nechapu. Pokial bude snímač v teplej trubke (tá cirkuluje za pomoci čerpada) tak ked žerpadlo zapne tak už nevypne. Preto potrebuješ snímač v prívode do bojlera to je v studenej vode. Tom je kolobeh len pri otvorenom kohútiku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#17 Příspěvek od termit256 »

Je vcelku jedno kam to das, protoze to takto stejne nikdo pouzivat nebude. Mozna tak ty jako autor. Prvnich 14 dnu nez ti cekani zacne lezt na nervy. Ostatni clenove domacnosti budou odpoustet jako driv, nebo se myt ve studene, ale platit budes za cirkulaci.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#18 Příspěvek od kutilmil »

No keby sa dalo do teplej muselo by sa použit rele "oneskorený návrat" ale tak príde mi to také naruby.....

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Ano, ano... Já to špatně pochopil protože jsi napsal do "studené". Měls napsat do studené pro přívod do boileru. Takže... Průtokový spínač do studeného přívodu pro boiler, před vratnou trubku od baterie. A časové relé pro omezený běh čerpadla a ještě něco co ho nespustí pokud si budu mýt ruce nebo napouštět vanu.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#20 Příspěvek od jirkati »

S něčím podobným jsem experimentoval při stavbě domu, dokonce jsem udělal trubku od nejvzdálenějšího kohoutku zpět na spodek boileru. Ano, kdykoli na všech odběrních místech tekla hned teplá voda. Jenže se ukázalo, že celý systém funguje jako radiátor ve zdi a docela vydatně ochlazuje celý boiler. Po této zkušenosti jsem danou zpátečku trvale uzavřel.
1, Měřením na posledním odběrném místě vzdáleném 11 m od boileru jsem zjistil, že plně teplá voda teče po odpuštění 2,2 l vody.
2, Nikdo z rodiny nepožaduje na mytí rukou po použití WC teplou vodu.
3, Při napouštění vany se žádná voda neztratí, stejně se teplá dochlazuje. Přied použitím sprchového koutu odpustím 2 l "teplé" vody do zalévací konve jen pro fuchsie, těm taková voda z nějakého důvodu "chutná".
4, K bidetu na nejvzdálenějším WC jsem nainstaloval miniboiler 5 l napájený přes časový spínač zapínající ve 22 hod. a vypínající ve 23 hod. To bohatě pokryje každodenní potřebu mytí příslušných partií pro všechny čtyři členy rodiny. Také tím odpadne v chladných dnech pořeba každodenního sprchování.
Toť moje zkušenost cirkulací teplé vody.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#21 Příspěvek od termit256 »

Osobne to mam jen u umyvadla v koupelne a na hajzlu. U sprchy to neni problem, odpustit par litru pred sprchovanim - nedelam to 10x denne, v kuchyni teplou vodu prakticky k nicemu nepotrebuju a bidet si ji nahriva sam. Zadarmo to urcite neni, ale mne spis zralo to cekani na teplou nez par litru odpustene vody.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#22 Příspěvek od kutilmil »

Preco by ho to nemalo spustit ked si budes umyvat ruky? Ked nie vtedy, tak kedy by ho to mslo spustit. PS: ja cirkulaciu mam, ale tiez ju doma nepouzivam.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#23 Příspěvek od rezis »

Cirkulace zavržena.... Na vzdálenější místa - kuchyně dány malé ohřívače. Teď celkem řeším pákové baterie. Mají dva problémy.
a) většinou to každý pustí na max.
b) většina si umyje ruce ve studené, ale přitom baterii má v prostřední poloze.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#24 Příspěvek od MiraSt »

Už jsem to tu někde psal jak to mám já. Spáchal jsem to při rekonstrukci domu o dvou bytových jednotkách. Bojler ve sklepě u kotle ÚT. V koupelně jsou tři baterie.
Přílohy
Teplý okruh..jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#25 Příspěvek od rezis »

Možná... co pohybové čidlo ? Když se někdo v místnosti pohybuje je připravena teplá voda.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#26 Příspěvek od _luky_ »

Přesně takhle jsem to vyřešil u strejdy. PIR čidlo na chodbě před koupelnou a WC. Jak tam někdo vleze, tak se na pár minut pustí čerpadlo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Však se tepelná kapacita vody řešila v jiném vlákně . Pro kotelníka , ve všech příspěvcích je časový spinač , takže píšeš kotelnický blbosti . Jen pro zajímavost jsem topíval v parní Slatině , co mi chceš vyprávět , jestli jsi vůbec uhelňák poznal . Jestli tušíš co to je založit kotel . S dnešní energetickou krizí také já řeším spíše místní ohřívače , cirkulace je peněžně neudržitelná . Pokud někam napouštím vodu , tak potom stejně míchám do teplé studenou . Např. ve vanové koupelně mám baterie dvě . Jednu z nich mám termostatickou stále nastavenou na sprchovou teplotu a druhou běžnou na naplnění vany . Nyní hledám tlakové 2litrové . A budu je ohřívat na cca 40°C . Specielně na WC , kde chci dát jeden pod umyvadlo , druhý pod bidet .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

to luky , asi nemáš doma chcandy ....

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#29 Příspěvek od kutilmil »

Fuj to je hnusne slovo "chcandy"

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#30 Příspěvek od BOBOBO »

Běžně používané , buďto máš děti nebo chcandy .

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“