Zahradní drtič z lídlu

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#16 Příspěvek od bu2520 »

Teď když čtu debatu zjišťuji jak plavu v názvosloví. Pro mě byl vždy štěpkovač realizoivaný kolem s noži , které odsekává materiál z větví a drtič zubové válce jdoucí proti sobě , které drttí a oddělujuí vše co se do něho nasype. Ten by také měl mít samovtahovací efekt. Tak jak to tedy opravdu je?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

Ono to je celkem jedno, důležité je, jaký to má mít výsledek. Kousky dřeva na podpal nebo rozemletý materiál ke stromkům či na humus.

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#18 Příspěvek od alxa »

Tak já mám opačné zkušenosti než MiraSt, měl jsem štěpkovač z ozubeným válcem z Hornbachu nebo Bauhausu, časem se tam vysypala s planetová převodovka, tak jsem nechal udělat nová oz. kola, za čas se tam rozlomila přítlačná deska k drtícímu válci, když bylo zima motor se nerozběhl, protože vazelína ztuhla v planet. převodovce. Pořád jsem seřizoval přitlačnou desku, protože větvičky to jen požvýkalo. Měl jsem ho pár let a celkem dost naštěpkoval. Pak jsem šáhl hlouběji do kapsy a koupil drtič od Vikinga, jede naprosto bez problému. Sám si vtahuje i větve. Dělá větší hluk a je rychlejší. Taky jsem si myslel že nožový drtič si neumí sám podávat, tento mě přesvědčil o opaku.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#19 Příspěvek od MiraSt »

Však píšu výše, že drtič jak má ostré nože tak si matroš bere sám. Ten štěpkovač jsem měl rozebraný třikrát. Ale jenom vytažený z té skříně. Na motor a převodovku jsem nemusel sáhnout. Mimojiné jsem jenom náhodou při jedné rozborce přišel na to, že se povolují šrouby motor versus převodovka. To jsem tu už někde jinde psal.
Ten můj štěpkovač má jednu velkou válcovou frézu která ostřím pracuje proti hliníkové přítlačné desce. Vezme materiál, přitlačí ho k té desce a ustřihne. Délka štěpky je dána roztečí zubů. drtič a štěpkovač. Ten drtič už dneska vypadá jinak než ten můj, ale způsob zpracování materiálu je stejný. Ten štěpkovač dělá to co je na obrázku. Štěpku.
Pod těmito dvěma názvy jsem to tam v minulosti kupoval.
Přílohy
těpka.jpg
Fotografie-1846 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#20 Příspěvek od Celeron »

Aha, tak už vím co jsem to měl půjčený za sráče. Štěpkovač Patriot PS2600W. Tak ten opravdu na neopadavej břečťan a měkký slabý klacky nefunguje. Ono tou dvoucentimetrovou škvírou, co má na pravý straně kulatý rozšíření asi na 4 cm tam nic jinýho než nerozvidlený větve bez listí nestrčíš.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#21 Příspěvek od MiraSt »

Dneska jsem štěpkoval. Video zde a zde.
Přílohy
Fotografie-1868 (3)  1 1.jpg
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#22 Příspěvek od Celeron »

S takovou "tlamou" Ti to jede. Já ji na tom Patriotu neměl ani poloviční.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#23 Příspěvek od MiraSt »

Protože v průběhu používání se rozbilo: 1)Utrhla se guma proti zpětnému vyvržení matroše, 2)Praskl ten plast okolo, 3).... :-). Původně jsem tam nestrčil ani prst a když už, tak jsem ruku nemohl vytáhnout. Tak jsem to na vlastní nebezpečí a vědom si, že tam nemám sahat, ten otvor zvětšil.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“