Praha světová protože páternoster

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#16 Příspěvek od HF_Tech »

nokijec píše:U těch páterů odpadá jeden druh úrazů.Většinou nikoho soudného nenapadne přepravovat nějaká břemena a nehrozí tak vzpříčení ,zaseknutí o stěnu budovy jako u starých výtahů montovaných do panelových domů v 70.letech.
Na ČVUT odvážlivci běžně vozí menší náklady rudlíkem a zatím průser nebyl.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Paternoster ma vyhodu, ze nemusis cakat - je vzdy na kazdom poschodi. A umoznuje paralelnu prepravu medzi roznymi poschodiami (to je vyhodne na uradoch).

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#18 Příspěvek od nixdorf »

samozrejme, ak neni plný. To sa z neho potom pohodlne i vychádza :wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#19 Příspěvek od Artaban001 »

A kdo jej zkusil projet dokola? Já na poště na hlavasu v Brně.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje máti tyhle výtahy vyloženě "milovala". Raději utekla na klasický schody. To samý jezdící schody v Praze v metru, tam málem zastavila dopravu. Ale stádo ji vždy poněkud popostrčilo... :D

I v klasickým výtahu omdlévala, když někdo z legrace nadskočil a ten výtah přibrzdil. Prý se to utrhne.

Jinak na VUTBR na Technické ul. v Brně sice tenhle výtah není, ale ten moderní, co tam jezdí v té vysoké budově, tomu říkali "bliják". Když skončily přednášky/cvičení a ten výtah zastavoval málem v každým patře, a přitom člověk jel až nahoru, tak ten měkkej dojezd některým fakt nedělal dobře.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#21 Příspěvek od Cowley »

V Dejvicích jsou stále, jak na FEL tak Strojárně.
A třeba i YMCA Praha jej má.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Aby jste to sem nemuseli vypisovat po jednom.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_p% ... %C4%8Cesku

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#23 Příspěvek od Eleman »

Artaban001 píše:A kdo jej zkusil projet dokola? Já na poště na hlavasu v Brně.
Ano, za dob studií na ČVUT FEL několiktrát. "Půdou a sklepem projedete bez nebezpečí". Zážitek, zvlášť představa, že by se páter při průjezdu zastavil. Ono stačilo když se tak stalo mezi patry.
A vrchol byl, když šprýmař při průjezdu půdou udělal stojku a vrátil se do nejvyššího patra hlavou dolů. Ti kdož tam čekali na pátera pak čuměli 8O :lol:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Bych si počkal a jak vjedeš do sklepa, zapřel bych tu "ochrannou" desku smetákem... :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#25 Příspěvek od Eleman »

Ona když se ta horní deska nadzvedla, tak se páter zastavil a i když se vrátila zpět, tak se už nerozjel, musel přijít vrátný a spustit ho.
Práh ten se nadzvedl bez zastavení.
Jak je te teď nevím
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Hubert_79 »

Artaban001 píše:A kdo jej zkusil projet dokola?
Taky. Když jsem byl v pubertě, tak někde na poliklinice v Břevnově. Samozřejmě se nic nestalo.
V Bílé labuti ale byl výtah, co vozil lidi jen nahoru, dolů to smělo jezdit jen prázdný. Tak nás inteligenty napadlo, že nahoře nevystoupíme a nebudeme se hýbat - bylo tam pohybové čidlo co bývá u alarmů. Dolů to byl pěkný fofr, div jsme se nepoblili.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ZdenekHQ »

Eleman píše:Ona když se ta horní deska nadzvedla, tak se páter zastavil a i když se vrátila zpět, tak se už nerozjel, musel přijít vrátný a spustit ho.
No, a až by zjistil, že to stejně nejde spustit, zavolal by servis a dvě hodinky či dva dny by někdo bydlel ve sklepě... :D
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 01 pro 2022, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#28 Příspěvek od rnbw »

V Bratislave su tiez nejake paternostery, ale nikdy som v ziadnom nesiel. Ale v Prahe ano.

Inak tu boli kedysi v budove Presscentra (dnes tower 115) rychlovytahy, ktore sa rozbiehali a brzdili velmi intenzivne, dobre to dvihalo zaludok :D Myslim, ze motor bezal stale (resp. vypinal sa len pri dlhej necinnosti - vtedy trvalo dlho po privolani, kym sa vytah rozbehol) a rozbiehalo sa to cez spojku.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#29 Příspěvek od Eleman »

ZdenekHQ píše:
Eleman píše:Ona když se ta horní deska nadzvedla, tak se páter zastavil a i když se vrátila zpět, tak se už nerozjel, musel přijít vrátný a spustit ho.
No, a až by zjistil, že to stejně nejde spustit, zavolal by servis a dvě hodinky či dva dny by někdo bydlel ve sklepě... :D
Jo i to se stávalo, že stál delší dobu. Ale dalo se s tím nějak ručně pootočit.
On ten průjezd sklepem nebo půdou snad nebyl vyloženě zakázaný, jen v suterénu a posledním patře byl nápis "vystupte" a pak "půdou a sklepem projedete bez nebezpečí". Ale už si to úplně nepamatuju, je to 40 let.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem byl vždycky zvyklej hodně chodit, takže zásadně schody. Jenže pak jsem zjistil, že po čtyřicítce už to jaksi není ono, ne kvůli dechu, ale jak jsem dlouhej, tak ty nohy od kolen dolů začaly protestovat...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“