Modul pro Indukční ohřev

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Klob1
Příspěvky: 303
Registrován: 18 bře 2014, 01:00

#16 Příspěvek od Klob1 »

termit256 píše:Naprosto bez sance s tim takto ohrat vodu v topeni. Potreboval bys radove vetsi prikon. Kdyz das do vody topne teleso, bude ucinnost zahrivani urcite vyssi nez timto bezdratovym prenosem. 120 W prikonu trubku plnou vody nijak nenazhavis, mozna tak jen trochu znatelne ohrejes, pokud v ni nebude voda moc proudit.
Tak je dobře, že jsem to nekupoval a raději se optal. Nechtěl jsem to zatím ani stavět. Jen mě zajímalo, jestli větší cívka v průměru bude stejně ohřívat jako ta malá. A také jestli to vůbec něco zvládne.
Nojo, teď si uvědomuji, že pohyb částic vody vlastně dělá mikrovlna, ale to nebudu dělat. Jen jsem si říkal, že reaguje s částicemi vody, které rozpohybuje. To, ale zde nejde a ani bych to nedělal. Nesmysl a nebezpečný dost až o život.
A ta indukce by tu kovovou trubu a v ní pak vodu. To znělo pěkně, ale cesta také to není.
Tak to vše odpískám. Jsem na jednu jsem rád, že jsem to nechtěl zkoušet naslepo, dávat a kupovat. Na druhou mě mruzí, že to nejde, protože by mi to pomohlo.
Ono jinak, kdybych to měl koupené, a nešlo to, tak bych dal malou trubičku a tavil jen kovové částečky, či nějaké věci. skrz.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Zase test ....

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Lukas-Peca »

Těchto mentálů se tu poslední dobou fakt urodilo. Jeden chce nahradit elektrickou přípojku benzínovou centrálou, další chce ohřívat vodu v topení índukcí, další chce stavět elektrárnu, aniž by znal Ohmův zákon...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“