Pulzní trafo - OL na primáru, je KO?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Proto si myslíš blbosti . Spínaný zdroj je pro elektrikáře blackbox , který po připojení vyhodí-nevyhodí pojistky , dává-nedává --nový .

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#17 Příspěvek od breta1 »

BOBOBO píše:No trošku demagogie . Samostatný zdroj 5W nemá vstupní elyt na to , aby primár zdolal . Inu v tom PC zdroji jsou poměry jiné a proto se z toho nedá dělat ani malinké pravidlo .
Nepsal jsem demagogicky o žádném vstupním (hlavním) elytu, ale o elytu (cca 5M) ve zpětné vazbě na primární straně zdroje - podívej se na schema.
Asi nemáš moc zkušeností s opravami těchto zdrojů.
Zdroj +5V SB má stejný vstupní elyt jako hlavní zdroj, takže primár hravě zdolá.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

jezevec píše:Nikdy jsem neviděl shořený primár u trafa spínaného zdroje a ani neuvidím.
Já to párkrát viděl, ale to jsou trafa velikosti kostky cukru či maximálně dvou. Ony to jsou pomocný zdroje a protože hlavní zdroj je často docela "hovado", tak je to jištění třeba T(F)10A + kapacita elytů, je tam třeba 2x560u.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

I zdeno ti popisuje to co já . Asi jsi dobře nepochopil , co jsem popsal . Napsal jsem o energii potřebné k destrukci vinutí . O to jde . Nepopisoval jsem mechaniku závady . :lol:

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#20 Příspěvek od breta1 »

Ale dyť jo - nečteš co píšu. té energie je tam hafo, +5V SB je napájený z hlavních primárních elytů jako hlavní zdroj
Naposledy upravil(a) breta1 dne 19 pro 2022, 17:12, celkem upraveno 1 x.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#21 Příspěvek od Kremik »

Zrovna pár dní zpátky nám odešla nabíječka na mobil. Napřed se ozvalo silné puknutí (to bouchnul kondík), ale nikdo nevěděl co to bylo ani odkud to šlo. Asi tak 20 sekund na to se ozvala rána, smrad a vypadnul jistič. Zvědavě jsem do nabíječky nakouknul, ale byla "plná kondíku", tak jsem ji dál nezkoumal. Zítra ji očistím a kouknu, jestli to piditráfko přežilo :-)
Tady vůbec nejde o nějaký kondík, ale o ten proud, který tráfkem síť prožene dokud nespadne jistič.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

v té cestě bývá ve zdroji pojistka , nebo odpor , tenoučké cesty DPS a tenké drátky přívodu . měděný drát vinutí je zalakovaný a má téměř nulový ss odpor . Proto se proud spíše projeví na ostatní cestě . Nejdíve bouchl kond a potom okolí poblité elektrolytem .

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#23 Příspěvek od Kremik »

Na primáru toho moc není. Žádný šváb, dva trandy a pár kousku smetí. Nebýt přerušeného trafa, asi by šla znovu rozjet zkanibalizováním vyřazené úsporky. Ideu kazí C945, ten v úsporce nebývá :-)
Přílohy
Tenký drátek primáru tentokrát neměl šanci.
Tenký drátek primáru tentokrát neměl šanci.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#24 Příspěvek od samponek »

C945 je v PC zdroji, nebo tam dej KC637, KC639.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#25 Příspěvek od rnbw »

Fuj, vyhodit. Mnohe tieto nabijacky "akoze apple" su zivotu nebezpecne. Ma to vobec na plosaku medzeru medzi primarnou a sekundarnou stranou?

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#26 Příspěvek od Kremik »

samponek píše:C945 je v PC zdroji, nebo tam dej KC637, KC639.
Nejde o to že bych ho neměl, ale o ten efekt, že by to šlo rozběhat POUZE součástkami z vyhozené úsporky. I když kdo ví, třeba by na jeho místě 13001 taky makala :-)

rnbw> Jo, mezeru to mělo, aby se neřeklo, možná 3mm? :-) To máš jedno jestli to opravíš nebo koupíš novou. Kdo ti zaručí, že ta nová bude bezpečná? Ta vyfocená byla taky koupená v běžným krámě s elektrem. Kde, to nevím, já ji nekupoval, ale mezi rohlíkama to asi nebylo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Ked ches kvalitu, musis kupit original napr. od Samsungu, LG, ci Nokie. Ale pozor, robia sa aj falosne.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“