Pribor Berlinger Haus BH-2632 - "nemecka kvalita"

Vše o nekvalitním materiálu, výrobcích, zboží. Vyslovení vlastního názoru na cokoliv a v mezích slušnosti není nijak v rozporu se zákony této země ani Pravidly EB. Vše ostatní jde automaticky směr koš.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#16 Příspěvek od kejki »

Yarda1 píše: My jsme jako svatební výbavu dostali tohle
https://www.toner.cz/jidelni-pribor-rom ... ereconomic
ještě před plyšákem, když jsme so po letech pořídili myčku, tak jsme si ještě to samé provedení přikoupili, abychom ty příbory nemuseli mýt po každém jídle.
Tyhle nože mi teda v myčce pohořely a dokupovat za tu cenu se mi nějak nechce. Jeden dokonce spadl do sifonu u dřezu a než jsem se odhodlal ho rozebrat, tak se objevila prasklina a normálně se zlomil. (To bylo dávno před myčkou) Ale lžíce jsem potkal na aukru za levno.
Nože z IKEA taky různě flekatěly, nakonec spice & soul z Kaufu jsou i z myčky bez skvrnky.

Berlinger Haus je tu v tom tématu s darovanými hrnci?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Ten "prášek" je zirkoniová keramika, která se nasype na povrch modelu politej porcelánovou licí břečkou (v podstatě, prakticky tam je mnohem víc živce než kaolínu) a pak se to vypálí. Podle požadavku se to několikrát opakuje a pak se to odstředivě naplní taveninou. Po schladnutí se keramika rozbije a odlitky od zbytků forem nahrubo otryskají ocelovou ballotinou. Většina odlitků se ale navíc musí ještě zhutnit, takže se to vytluče z těch forem dělanejch "na ztracenej vosk" a odlitky se tvarujou po dalším nahřátí v zápustkovejch a ohraňovacích lisech, nože se brousej a vidličky se žlycema se lisujou do tvaru (polotovar na obojí je placatej jak plácačka výpravčího). Finále je omílání keramickýma kuželkama ve vibrobubnech a leštění - kombinace mechanickýho a chemickýho. Ťamani všecko lisujou z nerezplechu, i proto mají problémy s udržením pevnosti vydlyček nebo s tvarem žlyček - o "superkvalitnosti" jejich nožů radši nebudu nic psát, musel bych bejt sprostej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#18 Příspěvek od Kvicala_r »

Celeron píše:Viděls, jak se to leje do forem? Já příbory né,...
Tak nůž tloušťky 5mm bych tipl, že se může lít, ale vidlička cca 2,5mm bych tipl spíš na "lis"

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Leje se polotovar, finální tvar se samozřejmě lisuje - v Toneru za tepla, kvůli pevnosti a tvarový stálosti. Dtto žlyce a žlyčky ... Ale on se z polotovaru rozlisovává i ten nůž, aby byly všecky kusy stejný, po ohřátí se předlisovává v zápustce a pak ostřihuje na finální tvar - na tom se pak jen nabrousí "ostří".

Ono by se to dalo celý tvarovat třeba z kulatiny Ø 20mm - nakrátit, vyžíhat, nahřát na tvarovací teplotu, vylisovat, ostříhnout, znovu vyžíhat, povrchově obrousit a vyleštit - jenomže ty přesný odlitky pomocí forem "na ztracenej vosk" zrychlujou to tvarování a šetřej materiál, kterej by jinak skončil v odpadu (a musel by z5 do hutí na přetavení). Modely z vosku se lejou do silikonovejch forem učuněnejch podle dřevěnejch nebo sádrovejch modelů. Na podobnou technologii přešli v posledních 30 letech třeba zbrojaři, kdy se tak odstředivě/tlakově odlívají do jednorázovejch keramickejch forem "na ztracenej vosk" rámy ručních zbraní, aby se o víc jak 50% snížil podíl třískovýho obrábění. Na těch přesnejch odlitkách se jen zafinišujou kluzný povrchy pro pohyblivý díly a zbytek může zvostat bez drahýho obrábění. Začali s tím Švýcaři, ale postupně to převzal skoro celej zbrojařskej svět - snad s výjimkou ruSSáků a žlutejch rybích ksichtů, jenže ti žluťáci už do toho začínají fušovat taky.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

kejki píše:Berlinger Haus je tu v tom tématu s darovanými hrnci?
To bol nejaky iny Haus - Millerhaus.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#21 Příspěvek od piCZus »

Tu se zase udělal z komára velbloud. I u velmi chváleného Toneru píšou:
Bez výhrad však mytí v myčce nádobí u příborů z chromové nerez oceli 17/0 nebo 18/0 doporučit nelze. Dlouhodobé či intenzivní mytí v myčce může i u příborů z materiálu 18/10 způsobit ztrátu vysokého lesku, poškodit dekorativní pozlacení příborů a vést k poškození satinované plochy.
viz. https://www.toner.cz/pece-o-pribory

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#22 Příspěvek od Yarda1 »

piCZus píše:Tu se zase udělal z komára velbloud. I u velmi chváleného Toneru píšou:
Bez výhrad však mytí v myčce nádobí u příborů z chromové nerez oceli 17/0 nebo 18/0 doporučit nelze...
viz. https://www.toner.cz/pece-o-pribory
Je to pravda. Po delší době se někde objevují fleky. Ale když jsem chtěl ukázat, jak to může vypadat, v příborníku to bylo až u posledního nože co mi přišel pod ruku. Po desetiletích mytí v myčce.
Přílohy
nuz.JPG
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#23 Příspěvek od rnbw »

Tie cinske mozno budu v podobnom stave za rok.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#24 Příspěvek od kejki »

rnbw píše:
kejki píše:Berlinger Haus je tu v tom tématu s darovanými hrnci?
To bol nejaky iny Haus - Millerhaus.
Už vím, prodává to Kaufland.

Odpovědět

Zpět na „"Čínský" a jiný šmejd“