Zacyklení při kopírování

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#16 Příspěvek od Celeron »

nixdorf píše:Avšak aspoň jeden z tých troch bodov, ktoré využívajú to, čo vo windowse už je, by malo zafungovať. :wink:
Bohužel ani jeden nezabral. :(
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#17 Příspěvek od hajeklubos »

Když už by to nesmazal LINUX, šel bych do té hluboké orby. Program na "znulování" disku pod LINUX se jmenuje g parted live a je boot. Ten neprotestuje ten jedná. PC pak pojede z čistého listu včetně těch W. To je můj názor. Ale ty ovladače W atd. moc se ti nedivím, že se ti do toho nechce. Tu práci málo kdo ocení.
Luboš

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#18 Příspěvek od Celeron »

forbidden píše: zkus Unlocker,
Taky nic, to adresářový monstrum je tam stále beze změny.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#19 Příspěvek od xsc »

hajeklubos píše:Když už by to nesmazal LINUX, šel bych do té hluboké orby. Program na "znulování" disku pod LINUX se jmenuje g parted live a je boot. Ten neprotestuje ten jedná. PC pak pojede z čistého listu včetně těch W. To je můj názor. Ale ty ovladače W atd. moc se ti nedivím, že se ti do toho nechce. Tu práci málo kdo ocení.
Luboš
Na to nepotřebuješ tak hlubokou orbu, zformátovat to ze Správce disků samozřejmě půjde bez keců. Ale je to zbytečný opruz.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od PotPalo »

Keď RMDIR /S nezabral, čo tak teda skúsiť ručne, po jednom? Cez CD (alebo použiť nejaký commander) prejsť až na posledný prístupný priečinok, a mazať odtiaľ? Najlepšie na posledný a mazať od konca, bez /S, a s vypísaním presného mena (nepoužívať * alebo ?).
Naposledy upravil(a) PotPalo dne 02 led 2023, 11:10, celkem upraveno 1 x.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

No, Jirko, obávám se že se tentokrát bez zásahu pomocí Linuxu neobejdeš. Druhá možnost je asi fakt už jen formát celý partice ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

Pořád to vidím nejsnadněji na ty Win10. Možná by místo přesunu disku stačilo vytvořit boot flashku, nechat naběhnout instalačku a z ní si spustit cmd. Ale spíš bych preferoval ten šuplík.

Uživatelský avatar
hajeklubos
Příspěvky: 447
Registrován: 01 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Praha 5

#23 Příspěvek od hajeklubos »

Kdyby ses vydal cestou mazání Linuxem tak nevím jakou s Linuxem máš zkušenost. Protože počítač je staršího data tak by pro mazání bylo vhodné stáhnout z ulož to starší variantu třeba Linux Mint 18 pro 32bit. Ty vyšší verze co jsou teďna internetu by ti ten počítač nemusel pobrat.
Ten Linux smazal téměř vše. Ale také došlo na g parted. když byl pod W8 nahrán nějaký kontrolní program a nešlo se ho zbavit. To naokraj.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od forbidden »

Zkus ještě tu fintu s robocopy. Je to v první čtvrtině té diskuze.
Jo, sorry, to už psal nixdorf.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#25 Příspěvek od nixdorf »

To som prekvapený že ani jeden z bodov nezabral. Skúšal si aj subst/mklink?

Pošli sem command line ako si sa snažil mazať tie vnorené adresáre. V tom mojom uvedenom príklade (c:\hustodemonsky\krutoprisna\cesta) to znamená, že počnúc adresárom "cesta" začína to problematické vnáranie - ak ešte skôr, treba ju v tých príkladoch upraviť, teda hneď už c:\hustodemonsky, ap.
Ešte som zabudol opomenúť fakt, že cmd/powershell treba samozrejme spustiť ako admin...

Jo a preformátovať kvôli tomu filesystem či nebodaj zrušiť celý diskový oddiel je úplne scestné, toto je obmedzenie Win32, súborový systém je v poriadku. Ani Linux by k tomu nemal byť potreba. Máš 7-zip? Choď cez jeho interný "prehliadač" a skús shift+del ešte pred celou tou štruktúrou (shift je podstatná klávesa).
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 02 led 2023, 12:42, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

xsc píše:Na to nepotřebuješ tak hlubokou orbu, zformátovat to ze Správce disků samozřejmě půjde bez keců. Ale je to zbytečný opruz.
Na C: formátovat ze Správce disků? To jako zůstane W7/32 zachovalej?

Tak jsem si stáhnul ISO Ubutu 22.04.1 LTS. A když jsem to chtěl vypálit tak DVD mechanika nemaká, čte jen CD. To by se jeden vopupínkoval. Takže vyhrabat prázdnou USB flešku 4GB.
Ten PC zase není tak starej, Haswel s I5.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

nixdorf píše:To som prekvapený že ani jeden z bodov nezabral. Skúšal si aj subst/mklink?
Nezkoušel, nevím jak to zadat do příkazovýho řádku.
nixdorf píše: Pošli sem command line ako si sa snažil mazať tie vnorené adresáre.

Kód: Vybrat vše

rmdir /s "\\?\c:\Users\Jirka\Documents\doc".
V tom doc je teď jsem to orientačně spočítal cca 245 adresářů pod sebou a následující již nejdou přejmenovat ani soubory v nich smazat.
Když jsem zkoušel Robocopy tak to asi 5 minut neustále valilo do opna příkazovýho řádky hromady slintů, hlave příliš dlouhé jméno.
nixdorf píše: Máš 7-zip? Choď cez jeho interný "prehliadač" a skús shift+del ešte pred celou tou štruktúrou (shift je podstatná klávesa).
Jo mám, používám. Odpoledne až přijdu do dílny zkusím.
Zatím díky za snahu pomoci.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

PotPalo píše:Keď RMDIR /S nezabral, čo tak teda skúsiť ručne, po jednom? Cez CD (alebo použiť nejaký commander) prejsť až na posledný prístupný priečinok, a mazať odtiaľ? Najlepšie na posledný a mazať od konca, bez /S, a s vypísaním presného mena (nepoužívať * alebo ?).
Už jsem tady psal, že od určitý úrovně v tý šňůře adresářů nejde přejmenovat ani smazat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#29 Příspěvek od nixdorf »

Ak by ten trik so 7-zipom nezabral, tak ešte predtým než naštartuješ linux, stiahni byenow, spusti podľa verzie (32 alebo 64bit) a nakŕm ho z príkazového riadka (spusteného ako administrátor)

Kód: Vybrat vše

byenow -y -o -x -n c:\Users\Jirka\Documents\doc
Naposledy upravil(a) nixdorf dne 02 led 2023, 13:05, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#30 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Na C: formátovat ze Správce disků? To jako zůstane W7/32 zachovalej?
Samozřejmě, že ne. To byla jen reakce na to, že když to nepůjde smazat z Linuxu, dá se ten disk z Linuxu přepsat :-)
Jinak z woken si C: nepřeformátuješ.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“