Doporučte fotomobil.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#16 Příspěvek od piCZus »

Dobře (prej) dopadl Pixel 6a, který jde koupit od 9tis. https://smartmania.cz/nejlepsi-letosni- ... onu-hlasu/

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#17 Příspěvek od JirkaZ »

K věci:

pokud si chci vybrat mobil, co (nejen) dobře fotí, tak se primárně podívám sem. Už léta skoro nechodím jinam.

Je to (podle mého názoru a v rámci možností) nezávislý server, který má výhodu v absenci marketingových žvástů a lží a naopak umožňuje ryze technické porovnání schopností jednotlivých telefonů. Lze tam synchronně porovnat až tři zcela různé telefony, samozřejmou podmínkou je nastavení stejného rozlišení u všech tří obrázků (dá se sjednotit ovladačem "Scaling" vlevo pod testovacím obrazcem).

Na fotkách jsou stále stejné testovací obrazce + dle možností stejné přirozené scény, takže srovnání je objektivní.

Pochopitelně je třeba vnímat mj. tu skutečnost, že k testování nejspíš vždy měli k dispozici jeden kus a ten se mohl od ostatních kusů stejného typu lišit jak pozitivně, tak negativně.

Nicméně pokud se ohlédnu zpět, tak jsem nenašel, že by někde měli zásadní chybu, vysloveně kecali apod.

Jo a ve finále si jdu ten telefon zkusit někam, kde to umožňují a mají ho. Zajímají mě především makrofotky (převážně pracovně), takže si s sebou vezmu třeba i nějaký typický vzorek.

Závěrem (z vlastní zkušenosti) potvrzuju, že ajfouny fotí vždycky lépe, než jakékoliv jiné telefony (pochopitelně srovnávám cenově odpovídající modely). Důvodů může být víc. Ajfoun nemám a ze svého svobodného rozhodnutí nejspíš nikdy mít nebudu (nechci ho).
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#18 Příspěvek od EKKAR »

dzinzlahve jinde bonzácky píše:UPOZORNĚNÍ NA NEVHODNÝ SLOVNÍK V DISKUZI
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... highlight=
dzinzlahve a následně ještě píše:Pokud se mnou má EKKAR takové problémy, tak já se nebráním tomu se s ním jako chlap sejít, a jako chlap na něj uplatnit postup, aby více vážil slova. :wink:
a nakonec dzinzlahve píše:A] ale já nemířil na konkrétního člena skupiny.
B] pokud to někomu vadí, jsem plně připraven se s danou osobou setkat, a zajistit, že setkání bude pro danou osobu nezapomenutelné. :wink:
Copak, někdo nám šlápnul na kuří vočka, že tady takhle vyhrožujeme? Uvědom si, kde jseš a jak se tady chováš - komu jsi tady zatímm pomoh nebo poradil, zatímco svoje požadavky tady předhazuješ, jako bys nás platil! Koukej se zbleskovat a taky projevit nějakou svoji snahu - kdo ti brání číst recenze? Je jich plnej net, časopisy se předhánějí v tom, kdo přinese obsažnější recenzi, ale ty se ani nenamáháš si sám něco vybrat a požádat o doporučení, ty jen napíšeš "nechci ajfouna!" S tímhle přístupem můžeš akorát dostat vřelý doporučení ke skoku proti zdi s rozběhem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#19 Příspěvek od mikollar »

Ja som kupoval mobilku tiez ako fotak, davnejsie (2019) som vzal "Huawei Mate 20 pro"
Uplna spokojnost, fotky ostre, v noci to foti tiez dobre.
Telefoto objektiv s optickym 3x zoom a sirokouhly ma tiez pekne fotky.

Vie to robit aj krasne makro

Len to bol trosku drahsi telefon

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Každý nový mobil má foťák na úrovni, ale jen asi 30% uživatelů, co s ním umí fotit. A možná i méně.

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#21 Příspěvek od piCZus »

98% fotí na automat, max. cvaknou 2-3 stejné fotky a z těch si vyberou tu opticky lepší.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

To mi povídej, jak to zvládnou tak jednoduše cvakat? :lol:
Když se na to pak podíváš, tak ze sta fotek po zkopírování jich jim zůstane trvale snad 5 až 10.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#23 Příspěvek od ransom »

Kdo chce s focením laborovat, nefotí mobilem. Takový si pořídí zrcadlovku.
Fotomobil je volba člověka, který chce jenom namířit a cvaknout.Tohle, pokud to má fungovat za co největšího rozpětí světelných podmínek, zvládnou pořád jen ty nejdražší mobily, které mají krom odpovídajícího snímače a optiky i umělou inteligenci a výpočetní výkon pro rychlé zpracování množství dat. Ano, samozřejmě to skládají z několika snímačů, z každýho několikrát sejmutá RAW data. Na tom není nic špatného. No a z těch nejdražších zase suverénně vede ten Ajfoun. Prostě proto, že má nejvymakanější algoritmy pro to následné zpracování. Na to úplně stačí si prolítnout reálně nafocené scény od reálných uživatelů. Od dvanáctky po čtrnáctku udělali s fotkami neskutečný pokrok. Koukal jsem na to mnohokrát, majitele čtrnáctky PRO mám mezi nejbližšími lidmi. Je to nádhera. Já Ajfouna nemám, ani nechci. Nevyužiju nic z jeho širokého ekosystému. Nefotím než občas nějakou ceduli nebo situaci v práci. Ani nechci nosit v kapse montérek věc za čtyřicet litrů smíchanou s omítkou a šponama. Přesto že by to nebyly moje prachy ale firemní

Dzinzlahve:
Ty tvoje dotazy vůbec nedávají smysl a jsou poněkud nekonzistentní. Cituju:
"proto se ptám na osobní zkušenost, a nekoukám na pixely"
"Teď fotím Samsungem, co má 32Mpx, a jsem spokojen.
Bude Samsung s 50Mpx výraznej rozdíl?"
To jako že fakt? Co to je Samsung s 50Mpx, proboha? To je pračka se sušičkou? Vysavač? Jmenuje se to nějak?

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#24 Příspěvek od dzinzlahve »

Je jich plnej net, časopisy se předhánějí v tom, kdo přinese obsažnější recenzi
Ano, ale recenzent - i kdyby nebyl zaplacený od výrobce - se prostě koncentruje na to, co on považuje za důležité.

Např.: malý mobil bude pro někoho trapně malý, pro jiného skladný a dobře padnoucí do ruky.

JirkaZ: děkuji za stránky, určitě mi pomohou
Kdo chce s focením laborovat, nefotí mobilem. Takový si pořídí zrcadlovku.
No, určitě máš pravdu. Ale já taky nechci v baťohu tahat zrcadlovku... když můžu "mít pistoli za opaskem".

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#25 Příspěvek od passion »

Krásne, ale naozaj krásne aj oproti dnešným mobilom s 5timi či koľkými foťákmi, fotí Samsung galaxy S8 (S7, S9 - má tuším ten istý foťák a vedeli prečo). Dnes sa dajú zohnať za rozumný peniaz.

Uživatelský avatar
MartyAA
Příspěvky: 111
Registrován: 25 črc 2004, 02:00
Bydliště: Praha

#26 Příspěvek od MartyAA »

Jestli chceš pistoli za opaskem nemáš jinou možnost než poøádnì zainvestovat. viz: https://www.apple.com/cz/shop/buy-iphone/iphone-14-pro
MaRtY

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#27 Příspěvek od dzinzlahve »

passion píše:Krásne, ale naozaj krásne aj oproti dnešným mobilom s 5timi či koľkými foťákmi, fotí Samsung galaxy S8 (S7, S9 - má tuším ten istý foťák a vedeli prečo). Dnes sa dajú zohnať za rozumný peniaz.
A7 je výše nebo níže než S7?

Já mám docela dobrý zkušenosti s SM-A750FN - ikdyž pravda, proč tam museli nas*at ještě mikroUSB? 8O

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#28 Příspěvek od milosak »

mam samsunga A něco, stredni trida a fotí lepe jak syna eplfoun tusim 12 ka
syn docela cumel :D

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#29 Příspěvek od dzinzlahve »

Já docela zvažuju "Samsung Galaxy A13 5G, 4GB/128GB"...

EDIT: a i tohle vypadá dobře, jen není skladem:

https://www.czc.cz/samsung-galaxy-a33-6 ... 53/produkt

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#30 Příspěvek od p32 »

Skladem je toho dost. Jen mi to připadá, že za 7-8 tKč toho udělá tolik, co jiné stejné za 5 tKč.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“