Kódy pro novì obèanské prùkazy s èipem

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#16 Příspěvek od BOBOBO »

Sorry , ale znovu , k 1 nové podnikatelské (1 IČO) vyfasuji příkazem i 1 osobní ? Děkuji

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#17 Příspěvek od p32 »

ondraN píše:Pozastavení živnosti není důvod k nepřidělení schránky. A na jedno Ičo jedna schránka.
Nestraš, fyzická osoba má logicky jen jedno IČ, protože má jen jedno rodné číslo. A pokud vím, tak to srovnali tak, že OSVČ s pozastavenou živností nic nedostanou. Taky nevím, čeho by tím dosáhli u 80tiletého dědka či babky, kteří nikdy neměli oficiálně zaměstnance a to ani na brigádu. Ti jim mohou naplno říct jen to, že všechny doklady vyletěly někde komínem a ať je prostě neotravují a žádná kontrola jim nic neudělá. :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#18 Příspěvek od BOBOBO »

p32 píše:
ondraN píše: A pokud vím, tak to srovnali tak, že OSVČ s pozastavenou živností nic nedostanou. Taky nevím, čeho by tím dosáhli u 65tiletého dědka :lol:
Dám reálně vědět . Nějak mleli , že do 14dní po NR dostanu pismó .

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od robo »

Je dobré ty kody který tam řeknu si někam i poznamenat. A kody jsou BOK, DOK, IOK, a dále EPIN, FPUK a QPIN. Mám dojem že ty tři poslední se vygenerují z těch 3prvních a jsou jako nějaká záloha kdybych zapoměl ty první. Není to tak že budu mít jen ty 3 a basta. Už si ani nepamatuji jak jsem to dělal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#20 Příspěvek od p32 »

Dobře zkomplikované na to, že to má být zjednodušení. Pokud si ty kódy nevzpomeneš z hlavy, tak nikdy nenajdeš ani ten blbý papírek, kde sis je napsal. :lol:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

Jestli jsem to pochopil dobře , tak díky tem prvním si potom můžeš kdykoliv změnit ta druhá . bez prvních jsi nahranej . Tedy zatím nevím , k čemu mi má i to občanka sloužit . Pro nepodnikajícího důchodce . No mohu si přečíst Vergilia v originálu ....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#22 Příspěvek od p32 »

Nebo si pustit Tankový prapor. :lol:

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#23 Příspěvek od ondraN »

p32 píše:
ondraN píše:Pozastavení živnosti není důvod k nepřidělení schránky. A na jedno Ičo jedna schránka.
Nestraš, fyzická osoba má logicky jen jedno IČ, protože má jen jedno rodné číslo. A pokud vím, tak to srovnali tak, že OSVČ s pozastavenou živností nic nedostanou. Taky nevím, čeho by tím dosáhli u 80tiletého dědka či babky, kteří nikdy neměli oficiálně zaměstnance a to ani na brigádu. Ti jim mohou naplno říct jen to, že všechny doklady vyletěly někde komínem a ať je prostě neotravují a žádná kontrola jim nic neudělá. :lol:
Obávám se, že nic nesrovnali, zprávy jsou docela čerstvé.

https://cosedeje.brno.cz/w/datove-schra ... -ti-spici-
https://neotax.eu/cs/blog/zrizeni-datov ... c-se-blizi[/url]

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#24 Příspěvek od Ruprecht »

Zadej si IČO sem https://www.mojedatovaschranka.cz/sds/
Pokud bude zřízena, uvidíš nápis "datová schránka bude zřízena"
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#25 Příspěvek od termit256 »

BOBOBO píše:Sorry , ale znovu , k 1 nové podnikatelské (1 IČO) vyfasuji příkazem i 1 osobní ? Děkuji
Jako fyzicka osoba podnikajici (osvc) dostanes povinne jednu datovou schranku a je lhostejne jestli mas zivnost pozastavenou nebo ne.

Druhou datovou schranku si muzes zridit jako osobni, ta je nepovinna.

Zadnou dalsi datovou schranku jako fyzicka osoba uz nedostanes.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#26 Příspěvek od termit256 »

BOBOBO píše:Jestli jsem to pochopil dobře , tak díky tem prvním si potom můžeš kdykoliv změnit ta druhá . bez prvních jsi nahranej . Tedy zatím nevím , k čemu mi má i to občanka sloužit . Pro nepodnikajícího důchodce . No mohu si přečíst Vergilia v originálu ....
tady mas vysvetleni k cemu ty kody slouzi
https://info.identitaobcana.cz/eop/OchranneKody.aspx

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#27 Příspěvek od BOBOBO »

Díky , s tím tam půjdu , pokud dostanu žlutou kartu . :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#28 Příspěvek od p32 »

ondraN píše:Obávám se, že nic nesrovnali, zprávy jsou docela čerstvé.
Mám dojem, že jsem si to spletl s tím, že nikdy nepodnikající občané, co nemají nějakou tu digitální registraci, tak z toho budou vybráni ven. Ale jestli to fakt bude či už bylo, to nevím. Jen mám dojem, že ještě budou vyrábět zákon, podle kterého musejí mít všichni PC nebo NB s přístupem na internet nebo je zavřou. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#29 Příspěvek od Celeron »

No tak jsem to počítal, a já budu mít v těch datovejch schránkách docela bordel, neboť jich budu mít čtyři. Tři na ičo a jednu jako ofčan. :roll:
Doufám, že se tu nebude někdo divit, jak to že mám tři iča... :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

IC muzes mit kolik chces. Ja si stahl tohle https://www.datovka.cz/cs/
Obsluhuje se to podobne jako mailovy klient a muzes si tam dat datovek kolik chces. Prijde mi to jako celkem povedena aplikace. Jestli musis kontrolovat jednu schranku nebo nekolik ja pak uz celkem jedno.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“