Baterie v mobilu - provázek?!

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od PotPalo »

Postup je jednoduchý. Keď nechtiac prepichnem batériu a vidím že to v nej iskrí, rýchlo ju vyhodím z okna. :pako: Posledná čo som takto vyhodil nehorela, nerobila nič, a to bola pod oknom v mokrej tráve celú noc. Ráno som ju odniesol do elektro odpadu (dierku som pre istotu zalepil chemoprénom nech im to tam neblafne). Akurát treba dávať pozor aby nebol niekto pod oknom, lebo horiaca batéria za krkom je na žalobu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

dzinzlahve píše:
ZdenekHQ píše:U Li je to jinak. Tam to hoří díky chemickým reakcím a dokonce si i samy články tou reakcí dodávají kyslík. Nejsem chemik, detaily nenapíšu, ale že velký Li (včetně aut) hážou do vany s vodou na 3 dny je fakt. Teda pokud nemají po ruce nějakou lepší chemii na uhašení...
Jak jsem se ptal výše... co bys mi teda doporučil za postup, když nechci kupovat kvůli jedný baterii hasičák? :lol:
Nesrat se do něčeho, čemu nerozumím a co neumím.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#18 Příspěvek od dzinzlahve »

EKKAR píše:
dzinzlahve píše:
ZdenekHQ píše:U Li je to jinak. Tam to hoří díky chemickým reakcím a dokonce si i samy články tou reakcí dodávají kyslík. Nejsem chemik, detaily nenapíšu, ale že velký Li (včetně aut) hážou do vany s vodou na 3 dny je fakt. Teda pokud nemají po ruce nějakou lepší chemii na uhašení...
Jak jsem se ptal výše... co bys mi teda doporučil za postup, když nechci kupovat kvůli jedný baterii hasičák? :lol:
Nesrat se do něčeho, čemu nerozumím a co neumím.
Proto se tu ptám, abych znalosti doplnil, chytráku. :lol:

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#19 Příspěvek od ransom »

Pokud nechceš kupovat hasičák, tak kup betonovou kobku...

Teoreticky by měl stačit ocelový kýbl s vodou na pracovišti. Pracovat na nehořlavé, nevodivé, tepelně odolné desce. Dlažba třeba. Nebo Cemwin. Kouřící baterku shodit do kýblu a vynést ven.

Hele, objednával jsem si na Aliexpressu časák k primitivní bodovačce. Koukněte se do recenzí. Jeden kupující tam píše, že to fungovalo dobře, že ale udělal několik spojů a už to nepotřebuje. Jsou tam fotky, jak mu jebla velká baterie Li-Ionek na stole. A to ještě dopadl, myslím, dost dobře.

https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 1802CjZMvy

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#20 Příspěvek od dzinzlahve »

Kde je ta fotka poškozené baterie?

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#21 Příspěvek od Ruprecht »

ransom píše:Koukněte se do recenzí.
Tak jsem sjel dolů na té stránce do recenzí a co bys řekl, hned v první recenzi :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
dzinzlahve
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 158
Registrován: 07 pro 2022, 01:00

#22 Příspěvek od dzinzlahve »

Ruprecht píše:
ransom píše:Koukněte se do recenzí.
Tak jsem sjel dolů na té stránce do recenzí a co bys řekl, hned v první recenzi :lol:
No, u stolu v dílně by to nevadilo... ale aby mi ta baterie tři dny hořela v kýblu. 8O

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PotPalo »

dzinzlahve píše:No, u stolu v dílně by to nevadilo... ale aby mi ta baterie tři dny hořela v kýblu. 8O
No čo, mal by si kýbel horúcej vody zdarma. Koľko energie tým ušetríš...

Tá buchnutá batéria, to snáď skúšal bodovať cez batériu? :roll: Ono keď dal jeden kontakt na plus, druhý zospodu na mínus, a ešte tomu pustil niekoľko sto Ampér šupu... Alebo iba nedopatrením spojil pásik kde nemal.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#24 Příspěvek od ransom »

Jestli nechceš, aby ti baterka hořela v kýblu, tak se v ní nešťourej.
Pokud se v ní šťourat chceš, připrav se na nejhorší možnost.
A používej při tom aspoň brejle.

Kdysi jsem si kvůli místu na další bordel hrnul stávající bordel po stole (jakpak asi vypadají takové bastlířské stoly, že ano) a šlusnul jsem při tom příborovým nožem baterii šesti NiCd článků. Malé články, velikosti AA, s kapacitou kolem 500 mAh s připájenými vývody. Nůž se ke kablíkům přivařil a už nešel utrhnout. Do dvou sekund se na kablíkách nafoukla izolace a do dalších dvou jsem měl na stole ohýnek. Naštěstí tam ležely i štípačky.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“