Statistický úřad zešílel?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše:...Někde jsem zjistil, že komise musí mít minimálně 2 členy. Co na tom, že jsem OSVČ bez zaměstnanců, což samozřejmě finančák má v záznamech.
Kdybys to nezjistoval "nekde", ale v zakone u ucetnictvi, zjistil bys, ze to o cem pises (dvouclenna komise) je sice uvedeno ve vyhlasce 270/2010 o inventarizaci, tahle vec se ale tyka dle §1 ost 1 pouze "vybranych ucetnich jednotek" uvedenych v § 1 odst. 3 zákona č. 563/1991 zakona o ucetnictvi, coz jsou: "organizační složky státu, státní fondy podle rozpočtových pravidel, územní samosprávné celky, dobrovolné svazky obcí, příspěvkové organizace a zdravotní pojišťovny" do cehoz tva firma nejspis nespada.

Takze zadna dvouclenna komise, proste chteli jen normalni inventuru majetku kterou by mel delat kazdy.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:Ten formular musis vyplnovat i jako fyzicka osoba s poctem zamestnancu 0-∞.
A to se píše kde?

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#18 Příspěvek od JirkaZ »

tomasjedno píše:
termit256 píše:Ten formular musis vyplnovat i jako fyzicka osoba s poctem zamestnancu 0-∞.
A to se píše kde?
Podívej se, co jsem napsal výše.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

JirkaZ píše:Já jsem nikdy nenapsal, ať to ignoruje (ještě ke všemu lžeš, ale to plně zapadá do toho obrazu).
Psals tenhle blabol:
JirkaZ píše:Napsal bych jim patřičně "nekorektní" dotaz, zda to myslí vážně (s poukazem na fakta) a na závěr bych poznamenal, že čekám omluvu (protože samotné je to ani nenapadne).
Na zadne tve nekorektní dotazy neni nikdo zvedavej. Oni cekaj vyplneny formular, ne nejake pomatene blaboly.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#20 Příspěvek od termit256 »

tomasjedno píše:
termit256 píše:Ten formular musis vyplnovat i jako fyzicka osoba s poctem zamestnancu 0-∞.
A to se píše kde?
Zadej nazev vykazu do google a klikni na prvni vysledek co ti najde.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#21 Příspěvek od JirkaZ »

termit256 píše:
JirkaZ píše:Já jsem nikdy nenapsal, ať to ignoruje (ještě ke všemu lžeš, ale to plně zapadá do toho obrazu).
Psals tenhle blabol:
JirkaZ píše:Napsal bych jim patřičně "nekorektní" dotaz, zda to myslí vážně (s poukazem na fakta) a na závěr bych poznamenal, že čekám omluvu (protože samotné je to ani nenapadne).
Na zadne tve nekorektní dotazy neni nikdo zvedavej. Oni cekaj vyplneny formular, ne nejake pomatene blaboly.
Ty jsi fakt materiál, co jsem snad ještě nepotkal. Vlezdoprdelista korporátům, bolševikovi, hlavně nic neřešit, o nic se nesnažit, ničemu se nebránit, z ničeho se nepoučit, všechno mimo "mainstream" kritizovat a zesměšňovat, lhát a překrucovat...

Budu se muset ovládnout a prostě tě budu ignorovat. To bude jediný možný způsob.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#22 Příspěvek od termit256 »

Kdyz radis nekomu aby misto formularu typu danove priznani apod. posilal uradum jakesi nekorektni dotazy ci zadosti o omluvu tak jsi dement, jinak se to napsat neda. Kecy o bolsevicich a korporatech to jen dokreslujes. Bude opravdu lepsi kdyz budes priste mlcet, nez bys placal podobne hovadiny a pletl lidem hlavu. Ty jim nasledne pokuty od uradu platit nebudes.

Tazatel se ptal co ma delat, ne co si o tech formularich myslime.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#23 Příspěvek od Otkundes »

Jestli někomu na tom úřadu „jeblo“ nebo ne, není podstatné. Nic to nemění na povinnosti podnikající osoby, ten formulář vyplnit a v termínu ho úřadu odeslat, zejména pokud je oprávněnost výzvy, úřadem řádně zdůvodněna existencí příslušného právního předpisu.
Zaslání výzvy je na úřadě registrováno a zaslaná odpověď bude jistě strojně zpracována, včetně sledování, zda povinnost byla splněna.
K případnému komentáři je ve formuláři kolonka.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od termit256 »

Koukam ze uz jsme tu dva, korporatne bolsevicti vlezdoprdelisti :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

JirkaZ píše:Celeron: a vyhověl jsi jim?
Vyhověl a to mlčky, jen jsem do textu podotknul, že nemám zaměstnance a komise byla pouze jednomužná. No stejně mi dali pomůcky, prý neprůkazný účetnictví. :roll: Ale nebylo to jen kvůli tý výzvě.
Kontrola na základě udání souseda bolševika, tak museli něco nalýzt. Když jsem zapojil daňovýho právníka, tak mi původní flastr 100 tisíc vrátili a nechali si jen něco přes 4 tisíce a jednu babu z kontroly vyhodili. Na všechny udavačský svině se vaří voda, už to má za sebou...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

termit256 píše: Kdybys to nezjistoval "nekde", ale v zakone u ucetnictvi, zjistil bys, ze to o cem pises (dvouclenna komise)
Hledals a datlovals zcela zbytečně, já se zákonem o účetnictví neřídím. :wink:
A inventuru v lednu dělám každej rok, viz kolonka zásoby v DPFO.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#27 Příspěvek od tomasjedno »

termit256 píše:
A to se píše kde?[/quote]
Zadej nazev vykazu do google a klikni na prvni vysledek co ti najde.[/quote]No jo, blbě jsem se koukl do té vyhlášky. Si mě asi vylosovali :twisted:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#28 Příspěvek od ZVUK2000 »

Celeron píše:[
Hledals a datlovals zcela zbytečně, já se zákonem o účetnictví neřídím. :wink:
A inventuru v lednu dělám každej rok, viz kolonka zásoby v DPFO.

A bereš ty věci ze skladu metodou FIFO :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#29 Příspěvek od termit256 »

tomasjedno píše:No jo, blbě jsem se koukl do té vyhlášky. Si mě asi vylosovali :twisted:
JJ, oni to opravdu nejspis losujou. Par let to budou posilat a pak z niceho nic prestanou a budou zas prudit nekoho jineho.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#30 Příspěvek od termit256 »

Celeron píše:
termit256 píše: Kdybys to nezjistoval "nekde", ale v zakone u ucetnictvi, zjistil bys, ze to o cem pises (dvouclenna komise)
Hledals a datlovals zcela zbytečně, já se zákonem o účetnictví neřídím. :wink:
A inventuru v lednu dělám každej rok, viz kolonka zásoby v DPFO.
No vzdyt jsem ti psal ze to je kravina ktera se te netyka a kdes k ni prisel ty, nebo odkud ji ma podobnej chytrak jako JirkaZ kterej ti takove moudro poradil. Je lepsi to tvrzeni vzdycky ozdrojovat, pokud to neni pro laika jednoduse dohledatelne, nez jen proste napsat ze tomu tak je.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“