SSR FOTEK 60 DD

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hlavolam
Příspěvky: 7
Registrován: 02 úno 2023, 01:00

#16 Příspěvek od Hlavolam »

Mám těch DA deset na jednom chladiči vedle sebe, ani u jednoho se mi nezdálo že by byl křivej, moc to netopí, při zátěži 2,5kW není cítit že to hřeje, takže cca do 40stC. Jestli ten triac vevniř žne, to nevím, ale přední strana je studená.
Ty FETy stojej okolo 20,-Kč.

Měřil sem megmetem křížem a na 2GOhm/500V beze změny.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#17 Příspěvek od Cust »

Šel bych taky cestou MOSFETu, jeden tlustý nahoře a jeden tenký dole pro ovládání gate tohoto tlustého. Spínací časy dáš do 100 ns, okolo 10 ns se zvýšeným úsilím..

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#18 Příspěvek od Valdano »

termit256 píše:Tohle je evidentni padelek.
Ano jsou to padělky. Ptal jsem se na to emailem přímo výrobce FOTEK a potvrdili mi, že se jedná o padělky a je jich údajně na trhu spousta od spousty různých tzv. noname výrobců nebo spíš přelepovačů, kteří vezmou klidně i SSR jiných parametrů a jen ho přelepí padělanou nálepkou, přičemž parametry třeba vůbec nesedí a někdy dokonce i výrazně nebo zamění DD za DA apod. a pak se uživatel diví, že mu to pro jeho účel nefunguje. Upozornili mne i na to, že padělky mají kromě proudových verzí, které FOTEK vůbec nevyrábí prakticky všechny uvedeno i jiné vstupní napětí 3 až 32VDC zatímco originální SSR v řadě DD od FOTEK mají všechny uvedeno vstupní tj. řídící napětí v rozsahu 4 až 32VDC.

Použít padělek je riziko, protože padělky od různých výrobců mohou z vnějšího pohledu vypadat shodně, ale uvnitř nemusí být shodné a mohou se i dost lišit reálnými parametry oproti těm deklarovaným. Takže koupit padělek je u těchto produktů sázka do loterie s nejistým výsledkem.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“