Pomohl by mi kurz asertivity?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já si pamatuju ještě z gymplu, že jsem šel po schodech (jako vždycky v zimě pozdě a sám, protože jsem dojížděl 20km) a přede mnou šel o půl patra výš a taky nahoru ředitel. Najednou se otočil a začal mně nadávat, že jsem ho nepozdravil. A já mu odpověděl něco v tom smyslu, že jeho zadek zdravit nebudu a kdyby chvilku počkal, tak ho doženu a pozdravím.

No byla ostuda, ale jen přiměřená.

To k tomu zdravení manažerů.
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 15 úno 2023, 17:27, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

radioelectrum píše:Myslíte že bych byl po kurzu asertivity schopen nadřízenému vysvětlit svůj přínos firmě a tím bych v práci zůstal?
Ne. Jediná cesta je, poslat ho prdele a najít si něco jiného.. Pokud seš šikovnej a máš zkoušky, tak se vždycky něco najde. Tihle pseudomanažéři si musí uvědomit, že když nebudou mít lidi co pod nimi budou chtít dělat, tak jich už tam taky nebude třeba.. Do montovny nějaký lemply seženou a před těma asi můžou perlit.. Nicméně sehnat dneska někoho s odborností, už je něco jinýho.

Taky jsem ti tady napsal v minulosti když ses tu ptal na platnost 50ky v Německu, co je třeba a abys tam šel a zkusil to. Anebo něco podobnýho. Pořád se na něco ptáš, hledáš, tápeš a nic. A odpověď jak si pochodil taky žádná.

Na kurz asertivity jsem chodil a spíš nás tam učili, jak zůstat nad věcí za každý situace. Nebylo mi to k ničemu. Protože pokud je někdo rapl jako já, jde celá asertivita, víš kam..
Po takovým frackovi co popisuješ, jsem skočil i u nás v práci s tím, že mě léčit nebude. Protože když jsem já chodil do práce a živil se elektrikařinou, jemu ještě doma myli prdel.. Můžu mi to dovolit, jsem na celou fabriku sám a do penze krok...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

No, to jsem si vzpomněl, když šly ty férový holky z GES v Brně snad všechny na mateřskou a nastoupili ti mladí a nadějní p(r)odavači. Já měl tenkrát oči jak šnek. A zmizel jsem...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Ono aby nadřízenej uměl couvnout před podřízeným a uznat jeho argumenty vyžaduje značnou dávku sebezapření u toho nadřízenýho. Neříkám, že takový nejsou, ale potkávám jich skutečně minimum. Většinou se jedná o starý praktiky vzešlý z provozu, prakticky nikdy to nejsou mlaďoši. Bohužel, ve školách se to neučí a než to na vedoucí pozici delegovanej junej kádr pochopí z osobních zkušeností, nutně nějaká doba uplyne. Navíc některý z nich to navíc nepoberou nikdy, protože právě ty školy a kursy vedení je utvrzujou v domněnce, že oni znají všecko nejlíp a všichni ti, co jsou jim podřízení, nutně musejí mít menší inteligenci a znalosti, protože jinak by se přece sami ucházeli o vyšší funkční zařazení ... Že někoho jenom "brífingovat", "workšopovat" a "outsourcovat" a podobně votravovat ostatní lidi jednoduše nebaví a že se ten dotyčnej radši věnuje nějaký skutečně užitečný práci tihle 🤐 skutečně nedokážou pochopit ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od ZdenekHQ »

Zas na druhou stranu, proč být v tomto věku podřízeným, když něco umím. Už dávno bych měl být výš, aby ti mladí a nadějní dostávali kartáč ode mě. On to v podstatě napsal Killroy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 181
Registrován: 28 pro 2022, 01:00
Bydliště: Krakonošovo

#21 Příspěvek od jenicek »

Zdeňku, ono holt každej člověk má jinou povahu, někdo je průbojnej, někdo takovej normální a někdo vyloženě neprůbojnej. Mám ve svým okolí dva případy pracovitejch a spolehlivejch lidí, ale bohužel nikdy se bohužel v dnešním dravým světě nedostali výše, neboť na to nemají dost odvahy. Je to kamarád a moje máma, která šla teď v lednu do důchodu. To jak s nima ty floutci někdy vorali vyústilo v jedný firmě až do toho stadia, že jsem tam zašel, nechal si jednoho takovýho floutka zavolat na vrátnici, pod kamerou jsem mu vysvětlil situaci, dal mu pětikilo ať koupí kytku a dojde se slušně omluvit. Nadělal si do gatí, s pětikilem letěl hned na personální, máma mi ho donesla, ale od tý doby měla relativní klid. Podobnej případ kámoš, dal výpověď v našich končinách v "práci snů" ve Škodovce. Důvod? Zakázali mu se smát :lol:
Spíš je to problém toho úplně nahoře, že toleruje pod sebou takovejhle kindermanagement, kterej si jen honí svoje ego na úkor kultury a spokojenosti ve firmě, čímž pak dochází k fluktuaci zaběhnutejch a spolehlivejch zaměstnanců.

Uživatelský avatar
TomasX
Příspěvky: 630
Registrován: 12 srp 2005, 02:00

#22 Příspěvek od TomasX »

Mě se už několikrát v životě vyplatilo vyplnit "příkaz" do detailu i když jsem věděl, že to je špatně. Samozřejmě, když u zadání "příkazu" byli svědci.
Machr jsme každý, ovšem vždy v oboru někoho druhého ...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#23 Příspěvek od Yarda1 »

Veselá historka z natáčení:
Jednou mi vytknul obchodní náměstek, že nic nedělám, akorát se flákám po dílně a tentýž den jsem se nestačil vyhnout panu majiteli a ten mi vytknul, že vůbec nechodím na dílnu a nevím co se tam děje.
:D
Jak jsem rád že už jsem v důchodu.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
HF_Tech
Příspěvky: 331
Registrován: 25 dub 2022, 02:00

#24 Příspěvek od HF_Tech »

Někdy stačí začít sebevzděláváním :)
Přílohy
jak-nebyt-uplnym-blbcem.jpg

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#25 Příspěvek od kutilmil »

1) No ja mám na to takýto názor: V zmluve máš určite napísané "plní príkazy nadriadeného". Tak ich plň! Aj blbý príkaz je príkaz. Nesnaž sa rozkaovať keď pracuješ na pozícií robotníka.
2.) Je to síce divné, ale váš mistr etikety Ladislav Špaček vo svojej knihe uvádza, že v práci vždy zdraví nižšie postavený vyššie postaveného bez ohľadu na vek a pohlavie. Rešpektuj to.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od ZdenekHQ »

Špaček je blázen. Má ten nadřízenej nějaký výložky jak na vojně, aby ho druhej hned zahlídl?

Taky tvrdí, že člověk si nesmí ve společenské místnosti sundat triko/košili ani ve chvíli, kdy kolabuje kvůli přehřátí a je tam sám. Etiketa má vždy přednost před zdravím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#27 Příspěvek od kutilmil »

Zdenku aj mne to je divné, ani já sám po mích lidech nechci aby mne zdravili. Je to ale tak a je to to nejjednodužší co muže tazatel pro své dobro udelat. Ja bych jej pozdravil hezky naladeným hlasem "dobrý den pane manažeri" a v duchu bych si řekl ty píčo jedna soplivá.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak já automaticky zdravím i lidi, když jdu třeba vyhodit koš a jdou kolem domu, je mně jedno, že je vůbec neznám, často jsou to turisti. Stejně tak i jinde, na vesnici je to snad normální.

Ale zezadu či ze žebříku nikdy. To mají udělat oni.

V hospodě má taky napřed hospodskej pozdravit hosta, ne že štamgasti čekají, že host přijde a první pozdraví. Ale dělá se to tak.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
adakar
Příspěvky: 212
Registrován: 16 zář 2020, 02:00

#29 Příspěvek od adakar »

Nj, nechať si zmrzačiť dušu... Pokiaľ ten kurz nepadne na úrodnú pôdu, je zbytočné to vôbec spoznať. Pokiaľ to ale niekomu chýba na nájdenie seba samého, treba do toho ísť. Prospelo by ale potom zostať medzi svojimi... Pokiaľ máš zdravé sebavedomie, trocha prirodzenej úcty a prirodzenej pokory, a nedá sa ani tak prežiť, potom naozaj len hľadať...

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#30 Příspěvek od JirkaZ »

Hubert_79 píše:... poučky typu "kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod" načtené z brožurek pro managery...
Zamysli se, poČťáku.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“