Minutka

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#16 Příspěvek od Valdano »

Celeron píše:
Odkaz nejde.
Mě ten odkaz funguje. Je to celé jen ze dřeva. Pohon na gumičku. Skvělé třeba pro meditaci jak tam píšou, ale nejsem si jist zda by to bylo vhodné pro Vaše účely. Spíš je to jen pěkná dekorace. Řekl bych tedy, že to byl od Crifoda víc vtípek než praktická rada, ale pokud se Vám to líbí tak si něco takového můžete zkusit postavit sám a uvidíte nakolik to bude praktické pro ty Vaše účely.

Obrázek

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#17 Příspěvek od samec »


Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#18 Příspěvek od Zaky »

Pro dlouhodobě běžící a staticky zobrazující záležitost nepoužívej oled, má mizernou životnost, za chvíli na něm nebude nic vidět.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#19 Příspěvek od termit256 »

Ono pokud jde o rychlost nastaveni klasicky potencometr je z tohoto hlediska asi jedno z nejlepsich reseni, pokud nepotrebujes velkou presnost a siroky rozsah nastavovani, coz u minutky na prikladani do kotle asi nebude nutne. Otazka jak aparat s knoflikem a stupnici vypada po desgnove strance je vec druha. Mozna by pro tvuj ucel stacilo dat treba jen 4 tlacitka s nejakymi typickymi predvolbami.

Oled opravdu neni zadna vyhra. Pokud bych si chtel vyhrat nebo se neco pro budouci pouziti na teto jednoduche aplikaci naucit, zkusil bych treba dotykovy displej, ktery dnes koupis i v 7" variante za cenu kolem litru. Nastaveni casu pomoci formy nejakych slideru bude na takto velkem displeji v pohode i pro duchodce a cas bude videt i z dalky. Nebo e-ink displej ktery po designove strance vypada neotrele a ma nulovou spotrebu pokud se neprekresluje, coz se taky muze nekdy hodit. Jen jeho rizeni je dost neobvykle.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#20 Příspěvek od Mahoney »

Já se musím smát :D

Celeron chtěl radu na něco šikovnějšího či jednoduššího, a když člověk potom čte to vlákno tak nechybí vůbec nic, od mechanickýho orloje až po robota s AI :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#21 Příspěvek od Celeron »

Taky se divím. Že to chci bastlit a z čeho, je snad jasný od prvního dotazu. Koncepce navržená, jen jsem se ptal zda to ovládání jak jsem navrhl by nebylo lepší udělat jinak a líp. A taky jsem psal, že to chci mít jako univerzál, HH:MM nebo MM:SS.
No a mnozí zde rovnou hodili co si mám koupit.
Mahoney, petrfilipi a termit jedinní pochopili a poslali tip, jak udělat nastavování jinak, buď tlačítkově, více ncodérama, numerickou klávesnicí nebo kolečkovým nastavováním, což není vůbec blbý. To se mě líbí asi úplně nejvíc. Ale asi to nebude přes převod na ncodér, to by byla minutka moc tlustá. Spíš tam bude princip opticky snímanýho kolečka z myši, nebo spínání přes rohatky na obvodu kolečka.
to Vladano: Myslel jsem přesně na to samý co jsi dal odkazy. Jen procík by byl ProMini. A dávat tam ledkovýho žrouta, to tedy ne. Mám tady LCD z Nokie a velký kobyly čísla na tom umím.
To Termit. Tak ti nevím. Není to tak dlouho, co jsi mi e-paper rozmlouval co to je za srágoru a jak to pomalu reaguje. No a najednou to je lepší než OLED? Má ten OLED někde psanou maximální dobu svícení jednoho pixlu?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#22 Příspěvek od xsc »

U hodin, zvlášť při zobrazení HH:MM ti pomalost displeje fakt nevadí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od termit256 »

Pokud tam chces mit i sekundy, opravdu neni e-ink pouzitelny. U casovace na prikladani do kotle jsem potrebu sekund nepredpokladal. Cim univerzalnejsi casovac budes tvorit, tim bude ovladani zakonite komplikovanejsi. Nekdy muze byt opravdu lepsi udelat vec s ovladanim optimalizovanym presne pro dany ucel, protoze ho budes pouzivat denne i za cenu toho, ze cas v sekundach jez pouzijes jednou za mesic to nebude umet.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#24 Příspěvek od samec »

Heh, s enkoderom, či s tlačítkami urobí minútky kdejaký moula. Skús to bez tlačítok, či enkódera. Máš príležitosť urobiť niečo naozaj netradičné, výnimočné, možno aj štýlové. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#25 Příspěvek od Celeron »

Samec, uvědomuješ si vůbec, co v tomhle vlákně plácáš? :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ondraN
Příspěvky: 209
Registrován: 16 srp 2022, 02:00
Bydliště: Roztoky

#26 Příspěvek od ondraN »

Pokud se rozhodneš pro tlačítka, je možné použít i kapacitní. To umožní pěkný design a nebude se ti tam hromadit špína. Ale někdo má rád to cvaknutí při stisku.
Oled displej taky nedoporučuji. Životnost je tristní.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Samec, uvědomuješ si vůbec, co v tomhle vlákně plácáš? :roll:
On to asi nedopsal. Chtěl poradit ještě bez displeje. :lol:

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#28 Příspěvek od samec »

Náhodou. Veľký okrúhly maticový displej s analógovým vyobrazením a vnútri elektronický gyroskop, či kompas a G senzor. Na stojato odpočítavanie, na ležato nastavovanie otáčaním celej minútky (ukazovateľ stojí pevne voči svetovým stranám), zatrasením potvrdenie/zmena funkcie. 8-)

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#29 Příspěvek od Ruprecht »

Životnost je tristní
To je kolik? 100 hodin? 20.000 hodin?
U minutky se displej po nastavení dá ztlumit (nebo úplně vypnout) a případně rozsvítit až při houkání.
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Tak ani né encodér, ani tlačítka. Co třeba tříosý Navigation Switch Multicomp? Měl jste to někdo v ruce? Má to dostatečný krytí proti bordelu? https://www.farnell.com/datasheets/3148555.pdf
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“